Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yolculuk

Cvp: yolculuk

hayvanlar hareketli ortamda strese bağlı olarak panik hareketlerle sağa sola hareket ederler. ne yaptıklarını bilmezler. o kan oturması ya tırnak çarpması veya diğerinin kabuğunun kenarının çarpmasıdır. yara açılmamışsa sorun yok. düzelir.

Yok yara yok. Sadece derisinin rengi koyulaşmış. Üstünde de beyazlık var küçük bit şey.

eve gittiğinde resmini çekip göster. o beyazlık nedir bir bakalım.

Beyazlıkta deri zedelenip kuruduysa ondan olabilir. Yani Cem in bahsettiği duruma bende katılıyorum. Kaplumbağaların seyahatleri diğer hayvanlardan daha zor oluyor.

Yaaa sırf onlar için arabayla yolculuk ettim yoksa uçaktan vazgeçmem. Bir dahakine uçak firmasını arayıp konuşacağım. İnşallah izin verirler. Ama onda da basınç korkutuyor beni.

Bir de ben şu an Ankaradayım. Belki bulamadığım yemleri buradan bulabilirim. Gördüğüm petshopa dalacağım. Siz öncelikle ne önerirsiniz? Şu an tetra ve sera raffy I kullanıyoruz. Biri 4,5 diğeri 5 cm.

Çeşitlilik olarak; Ana yem olarak sera raffy p, tetra reptomin, sera carnivor, jbl agil. Ek yem olarak sera royal, sera raffy I, jbl energil, tetra gammarus-jbl-gammarus. Destek yem, sera mineral, jbl calcil. Bitkisel yem ise sera vital.

Benim önerim ise raffy p veya Sera carnivor Birde mineral alabilirsiniz. Gerçi raffy p nin içinde az sayıda mineral bulunuyor ama

hayvanlar daha ufak agili bir kaç ay yemede zorlanırlar. tarihi geçer bu sürede. raffy I olduğuna göre royale yada diğer kurutulmuş yemlere gerek yok. iki kat fiyat çekiyorlar üstelik. sendeki yemlerin fazla olduğunu farzedersek yanlarına raffy p ve carnivora bak içeriklerinde mineral yem olduğu için mineral yem almana gerek yok şimdilik. vitali yiyemeyecek kadar küçükler yedikleri zaman geldiğinde yeşillikle ilk açığı tamamlarsın. sadece raffy p ve carnivor al derim yalnız piyasada 250 ml'lik 20-25 fiyat aralığında satılır. pahalı dersen sadece raffy p ama carnivorda protein açısından o boydaki hayvan için gereklidir. son tarihte en az 2015 başı olsun.

Bakamadım petshop. Şimdi dönüş yolundayız İstanbul'a gidiyoruz. Yarın onlara büyük bi plastik saklama kabı alacağım. Cd kabıyla da kuru alan yapacağım. Hava tam soğumadan da ısıtıcı ve uvb lamba almış olacağım. Yemlerimiz tetra reptomin ve sera raffy I bir de sera vital kullanıyoruz.

Vital için erken. Sadece alışmaları için şimdilik arada çerez olabilir.

Raffy p almak şimdilik yeterli olur. Carnivor da olur ama tarihten yemeyin. Tarihi geldiğinde bitmemiş olabilir. Biraz daha büyüyünce daha çok çeşit almak tüketim açısından uygun olur. 8 cm ve üzerinde sayı artırmak yerinde olur.

Sera raptilin şu anki yemlerle haftada bir kez bir yeme bir damla verilir. Raffy p alınırsa kırmızı yemler verilirken vitamine gerek yok.

Vital demişim yaa. Sera reptilin :)

Sera raffy p kullanmıyoruz zaten artık. Reptilini de haftada bir bir öğün veriyorum.

Ben onları plastik bir kaba koydum aynısı banada oldu.Otobüste kapağı açıp kucağımda tuttum.Dedemlerle giderken emniyet kemerine bağladım:haha: .Ama dayımı üstüne döküldü su :w00t:

Geri