Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

YTÜ'de resler

annie

Elmas 3 Üye
Bu resimler 1 saat önce ytü süs havuzunda çekilmiş.Belli ki sahipleri tarafından terk edilmişler.Sahiplenmek isteyenlerin bilgisine ????
mailto:/l79V6E.jpgmailto:/PqBgXN.jpg

Cvp: YTÜ'de resler

Sağdaki çocukta kulak enfeksiyonu var sanırım. Yellow bellyde

Yazik yapraga da tutunmuslar.Konu kisminda,ilgili birsey yazip,konu sahiplendirme kismina tasinirsa belki daha etkili olur.

Tesadufen gordum,normal foto paylasimi sanmistim.

Resimde de öyle çıkmış olabilir. Daha Detaylı foto gerekir Cem.

O hayvan yellow belly değilde ya cumberland yada hatta bence daha kuvvetli ihtimal rio Grande. Yada bu ikisinin kırması gibi.

YTÜ Beşiktaş Kampüs havuzu burası.İçerisinde 4-5 tane varmış.Öğrenebildiklerim bunlar.

Atilir mi hayvanlar boyle sus havuzuna.Vallahi yazik ya. Ne yer ne icer,o suya hersey atarlar,pislikten mikrop kapar olur gider.Petshop'a bile birakamamislar mi?Ben bu insanlari sahiden anlayamiyorum yaa,zalimlik diz boyu mubarek aylarda.
Acaba alip bir petshop.a mi versek?Siz orada mi okuyor sunuz?

Sağ taraftaki Rio Grande RES . Nasıl sahiplenebiliriz ki ?

Hayır bunu instagramda takip ettiğim biri paylaştı.Ben görseydim alırdım zaten.Gidip oradan alınması gerekiyor sahipleri yok zaten.

Bende ilk rio grande diye düşünmüştüm kulaklar sarı olunca emin olamadım. Telden girincede resimleri araştırıp kıyaslama yapmak zoruma gitti salladım yellow belly diye.

Ver istersen Berrak abla belki yakın olup arayanlar vardır.Öğrenciler bisküvi felan atıyordur ancak.Ordan alınmazlarsa ya açlıktan yada hastalıktan ölecekler.

İstanbul / Kadıköy / Kozyatağı / Kriton Curi Parkı'nda da 6 tane RES bulunmakta.

Annie, fotolarini ekledim.Facebook icindeki 2 site ve 3 grupta paylastim.4.sunu de arkadasim paylasacak,ben giremiyorum o gruba.

İnsallah bir yerlere ulasir.

Odontochelys, o dedigin yer dogal bir ortam mi Bahcesehir Golet benzeri yoksa bunlarinki gibi uyduruk sus havuzu mu?

Bunlari toplayip Petshoplara versek almazlar mi acaba?Yasak var diye?

sp_a0073_1238694766.jpg

Petshoplara verilmesi sadece döngünün sürmesine sebebiyet verecektir.Bir başkası yine büyüdüğü için ait olmadığı coğrafyadaki doğaya bırakacaktır.Snapper gibi aldığı sorumluluğun ağırlığını bilen birileri bulunmadığı sürece endişelendiğimiz ile kalırız.

Bu yolladiginda belki daha bile cok vardir.Yolunu kaybeden,otlak kisma kacan veya birakilan.

Valla boyle seyleri gorunce ruhum sıkılıyor. Ne akla hizmet,gotur buraya birak.

Petshop almaz ve petshoptansa orada durmaları daha iyi en azından doğal ortama özdeş ve güneş görüyor.

Petshopu, belki seven biri gelir alir diye dusundum.

Surekli yeni bir havuz ogreniyoruz,farkli sehirlerde. Bunlari bir sekilde bir dogada toplasak veya sahiplendirsek bile,yenilerini de atarlar.Psikopat gibi surekli havuzlari da gezemeyiz ya.Onune gecmek mumkun degil maalesef.Ama boyle onumuze kadar bilgisi gelince de dayanamiyor insan. Konuyu sahiplendirme kismina tasimaniz faydali olur.

www.akvaryum.com/forum/yildiz_teknik_uni_havuzlari_k281571.asp

Linke bi bakar misiniz?Onceden de varmis.Demek goren birakiyor

Berrak abla hayvanlar petshoptaki gibi bebek değiller.Malesef bizim millet hala kaplumbağaları bebek oldukları tatlı oldukları için oyuncak niyetine alıyor.İnsanların bunları almaları daha zor olacaktır.Ayrıca tüketim ve yer sorunu açısından petshoplarda çekiniyor.En sağlıklısı hastalanmadan sahiplendirilmeleri.

Bence birakilan2-3 sene yasiyor.O arada yenileri birakiliyor.Boylece millet,havuzu,yasamalarina uygun saniyor.

Fotoda biri ufak gibi.Arkadasim petshoptan alacakti.Bari gidip ordan alalim dedim.

Yalniz basimiza birsey gelmesin =))) Hirsiz durumuna dusmeyelim.Bir de kimliksiz giriliyor mu okula?

Hepsini alip sahiplendirene kadar bakalim dedik ama o da zor.Ailem ramazana kadar tatilde,hadi aldim diyelim.Plastik kap vs almak lazim.Eve yayilacagim mecbur.Bu sefer tatil donusu verememis olursam,evde huzursuzluk olur.Yas olarak eve bagli olmasam da,yasam alani olarak bagliyim

Kimlik konusunda bilgim yok abla ama paylaşanın öğrenci olmadığını biliyorum.Misafir olarak giriş yapabilirsiniz nasıl olsa o konuda sorun çıkacağını sanmam.Ama alırken size birşey derlermi orası muamma.İnsanlar zaten bilgi sahibi olsalar orda tutmazlar.Tepki alabilirsiniz belki bilemiyorum.Buna hazırlıklı gitmekte fayda var.Kimse sağlıklarını umursamıyor ama orda süs olarak gayet iyi görünüyorlar demekki.

Geri