Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2013 yılından son resimler (res, cumberland, yellow bellied)

aynen abi biraz sans hem bakmıs olurum oyle. Bgn bı petshopa ugradımda 9 10 cm yenı bı tane kırmızı yanak gelms alsam almasam arasında kaldım etrafını cevırmıs kucukler kıstırmıslar :) ama ıste zaten suanda dusuk degerlı bır akvaryum ıdareten tekrar alıp dahada dusurmym dıye bıraktm ıste bulablırsem bı tane cumberland fılan bulablırsem o da bakalm :)

haha :) bgn bende sordm bırıne ben sarı kırmızı blmem ordakılerden bak dedı :D

Cvp: 2013 yılından son resimler (res, cumberland, yellow bellied)

İyiki almamışsın. Akvaryum yükünü artırmaki içeridekiler rahat ve huzurlu olsun.

oyle tabi abi de petshop acan kısıler ıcın bıraz daha kısıtlamalar getırılmelı. Gereksız her sey ıcın sınavlar vs var bır canlı hayatı ıcın ıse yok :/

Hayvan için teşhir şartlarının iyileştirilmesi konusunda düzenlemeler gelmeli. Kedi ve köpek için yapıldı ama kaplumbağalar halen önemsenmiyor.

yani abi madem bu işten para kazanıyorsun ona göre bilgisini almalısın. Fakat su var ınsanlarımızda ki en yakın ornegını akrabamdan geldı. Onun anaannesınde bır kaplmbaga varmıs olum fanusunda bakıyormus. Bırı olmus tabı fakat bıtanesı 15 cm fln var dedı tabı tam ne zmndır soyledı hatırlamıyorm smdıde. Bnm sıstemı gorunce oyle dedı bu kdr lazmmı fln dıye dedm sonucta su kaplmbagası yuzecek cıkacak ısıtıcı lambanın altında gunes mısalı ısıncak vs vs dıye ama yıne de anaannemde yasadı o kdr plastık kapta fln dedı

Hayatı boyunca kafeste yaşayan, uçamayan kuşlardan ne farkı varmış. Hayvan kısıtlıda olsa doğasındaki hareketleri yapmalı. Bunu sağlamak bizim görevimiz.

Istanbulda yellow bellied satan bir yer biliyormusunuz 6 aydır bulamadım 200 litre akvaryum hazır kuru alan turtle topper tek eksik yellow bellied, emre bey satan bir yer biliyorsanız söylermisiniz lütfen herkesin görmesini istemiyorsanız özelden mesaj atabilirsiniz teşekkürler.

Malesef bu sene hiç gelemedi. Ben arada pet shoplarda geziyorum. Böyle rastlantılar oldumu zaten hepimiz başlık açıp belirtiyoruz. En azından nadir rastladığımız bu türler akvaryum sahiplerine gitsin. Aslında iyi fikir veridiniz, ben farklı türe denk gelirsem konu açarsam isteyipte uygun sistemi olanlara mesaj atıp adresini veririm.

2013 un son pozlari diye bir bolum acsak herkes guncel fotograflarini eklese cok guzel olur.

Güzel fikir Sedat. O şekilde bir konu açayım.

Kuru alanda keyif :)

mailto:/img844/6564/gs45.jpg

mailto:/img199/1971/3px2.JPG

mailto:/img560/1425/kisv.jpg

mailto:/img819/2166/wx79.jpg

71. yorumun temasını "içelim güzelleşelim" koyalım. günün anlam ve önemi açısından şişeler güzel görüntü oluşturmuş:stuart::holiday::santa:

Partiye başlamışlar bile :D

Aynen, o şişeler kuru alanı güzel süsledi. Bir kaç kez alıp suya attılar ama artık vazgeçtiler :) Akşama artık şampanya niyetine patlatırız :)

demekki önceden kuru alanın içki ruhsatı yokmuş. aşağıda piizleniyorlarmış. bakmışlar su katınca olmuyor sek içmek daha iyi akışına bırakmışlar olayı. :smile:

Arada buz istiyorlar ama hasta olurlar diye vermiyorum :)
Bu arada daha önce bir tane alçakta bir noktaya ısı veren ısıtma lambası birde yukarıda güçlü kuru alana komple ısı veren lamba vardı. Genelde tek tek çıkarlardı. Yeni düzenlemede alçakta duran diğer lambayı ekleyince yanyana kuru alana çıkıyorlar. Daha pozlarını alamadım ama çok güzel oldu bu.

Ortamı hazırlayıp hayvanları teşvik ediyorsun sonra da buz vermiyorsun olmaz ki :)

Buda yapılmaz değil mi :)

Bu arada ufak bir diğer kökünde desteğiyle büyük yeni kök battı. Ama yakında su değişimi beni bekler Neslihan. Su hızlı sararıyor. Diğer konuda mıydı ne eklediğim son akvaryum resimleri hep karanlık.

Eeee suyla beslenen bir hayvanimiz daha var, Mango kökü :) kaplumbagalardan cok onunla ilgilenmek zorunda kaliyorum. Seni düşünemiyorum artık :)

Sorma, akvaryumdaki kökler ayrı bir mesele. Birde yedek köklerim var sağda solda duran. Ev bataklık gibi oldu.

Geri