Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bazı yemlerin boyutları ve ne için kullanıldıkları

samet52

SKF Delisi
Daha önce böyle bir konu açıldı mı bilmiyorum son zamanlarda kaplumbağalara saçma sapan şeyler yedirenler görüyorum ayrıca yemin boyutunu bilmeden alıp da kaplumbağası büyüyemeden kullanamayan da var hem de bazı yemler neye yarıyor diye sorular da var burda elimdeki yemlerle bu soruları cevaplamaya çalışıyorum farklı yem aldıkça güncellenecek.

JBL Agil Stick
Kaplumbağalar için, kemik gelişimini destekleyen, stick yem

JBL Rugil Stick
Küçük su kaplumbağaları için, mini stick yemdir.

JBL Calcil Stick
Tüm kaplumbağalar için, kalsiyum içerikli stick yemdir.

JBL Energil
Kaplumbağalar için, doğal ve bütün halde balık karides karışımı

Sera Raffy P

Tüm su kaplumbağalarının günlük beslenmelerini için yüzen çubuk yemler.

Sera Raffy Mineral

Tatlı su kaplumbağaları ve diğer sürüngenler için bol enerjili yem.
Sera raffy Mineral, bütün önemli vitaminleri ve amino asitleri içerir.
Yüzen tabletler kalsiyum ve diğer mineraller bakımından zengindir

Tetra ReptoMin Stick
Su kaplumbagalarinin beslenme aliskanliklarina uygun olarak gelistirilmis, saglikli, lezzetli stick formda ana yem.
Kaplumbaganiz için tüm gerekli besinleri içerir.
Zengin kalsiyum içerigi sayesinde, saglikli bir kabuk olusumu ve güçlü kemik gelisimi saglar.

Sera Raffy Vital

Kara kaplumbağaları ve ot-obur sürüngenler için şifalı bitkiler. sera raffy Vital, tüm otobur sürüngenler tarafından memnuniyetle kabul edilen bitki ve yem tabletlerinin bir karışımıdır.

Sera Reptil Professional Carnivor

Sera reptil Professional Carnivor küçük su kaplumbağaları gibi etçil sürüngenler için yeni bir iç içe yemdir.
Dış kısım yüksek kalitede proteinler ve yağlar içerir.
İç kısım gerekli vitaminler ve mineraller içerir bu da su yosunları gibi direnci artırır.
En uygun hale getirilen kalsiyum / fosfat oranı kabukta ve kemiklerde sağlıklı bir gelişim sağlar.

Jbl Probaby
Minik kaplumbağalar için çok küçük boyutlarda karides

Pets family turtles stick
Petshohların kaliteli olarak tanıttığı ama aslında çöp olan yemler kullanmıyorum önermem

Gemma turtles stick
Pets familyden iyi sera ve tetradan kötü bir yem acil ihtiyaçlarda kullanılabilir . Ben sera bittiğinde kullanmıştım.

Ellerinize sağlık çok faydalı bir konu olmuş kapluşunuzun durumunu takip ediyorum inşallah bir gelişme olur bu hafta

2 konu için de yorumunuz için teşekkürler ,inşallah, her cumartesiyi bir heyecanla bekliyorum :)

Cvp: Bazı yemlerin boyutları ve ne için kullanıldıkları

Teşekkürler Samet. Çok güzel derlemişsin.

Cvp: RE: Bazı yemlerin boyutları ve ne için kullanıldıkları

Kapluştron' Alıntı:
Jb energil kaç cm byundaki hayvanlar için uygun bya büyük balıklar da

Jbl energilin içinde daha küçük balıklar da var daha küçük karideslerde ama küçük kaplumbağalar onları bile parçalamada zorlanıyorlar , Leo(8cm) normal birşekilde azıcık uğraşarak büyük balıkları tüketebiliyor.6 cm bir kaplumbağada kendisi parçalayarak yiyebileceğini düşünüyorum

AEK' Alıntı:
Teşekkürler Samet. Çok güzel derlemişsin.

teşekkürler Emre abi bu yemlerin kullanamayanların çoğu bu konuda sıkıntı çekiyordu ben de mesela karides konusunda sıkıntı çektim elimden geldiği kadar yazmaya çalıştım :)

ben Leoya 1.5 haftada bir 1 balık veriyorum ve ogün başka birşey vermiyorum , onun dışında öğünleri 3 günde bir küçük karideslerle protein ihtiyacını karşılıyorum

JBL energil ile Sera Royal aynı mantıkta yem. Her ikiside bende mevcut. Ancak sera royal küçük balık ve karides anlamında çok daha avantajlı. Ben bu kutudan hiç parçalamadan 4-5 cm kabuk boyundaki kaplumbağalarıma dahi yem veriyorum. Ayrıca energildeki balıkları makaslada kesip ufak kaplumbağalara verdim.

JBL Energil:
mailto:/?urun-14946-JBL-Energil-Kaplumbaga-Yemi-1000-ml.html

Sera Royal:
mailto:/urun_detay.aspx?urn=1240&ad=sera-raffy-royal-1000-ml

Duygu bu yemlerden alırsan tarihlerini sormayı unutma. Fazla satılmadıkları için uzun süre bekliyorlar. Ben sera royali juenden almıştım. 2014 yazına kadar zamanı var sanırım. Ancak küçük kutuları olmadığı için tüketimi zor.

alternatif olarak gittigidiyordan da bir miktar daha ucuza alınabilir yemler , yalnız bu gibi sitelerde alacağınız ürünü satan dükkanın satış sayısı bu satışlardaki olumlu olumsuz yorumlarına bakılmalı , ve bu satıcılara mesaj atıp skt sorabilirsiniz bazı sitelerde skt yazmıyor gittigidiyorda yemleri ben genellikler atakanpetshop ve okyanuspetshop kullanıcılarından alıyorum 2 dükkandan da sorunsuz alışveriş yapabilirsiniz

canpet de çok sorun yaşayan olmuş onun için jbl energil linki olarak alternatif mailto:/evcil-hayvan-petshop/jbl-energil-turtle-1-lt-75029722

samet verdiğin örnekli açıklama gerçekten faydalı ve güzel olmuş. hatta bazı resimleri öyle bir açıyla çekmişsin ki ekranda bire bir aynı ölçüde çıkmış. telefon görüntüsü ile bakanları saymazsak.

duygu ufak hayvanlar için sera royal daha uygun. büyükleri ben elimle parçalayıp ağızlarına veriyorum. maksat su da parçalayıp kirletme yapmasınlar. geçen gün ufak salyangozda çıktı. birinine verdim. cips gibi çatır çutur yedi.

Cok güzel olmus tesekkürler bukadar cok yemimiz yok sadece iki cesit :D ama kisa zamanda birsey daha almayi düsünüyorum

meryem 6 cm civarlarına kadar yemleri kısıtlı sonrasında büyüdükçe yiyebilecekleri yem çeşitliliği artıyor. tabi benim gibi de coşmana gerek yok. normalde 13 çeşit kullanıyorum. ama buraya 9 tanesini getirdim. yani 7 günde bir aynı yemi yiyorlar. vital ile agili araya harman yapıyorum.

Benim suan birtanesi 6 bucuk diyeri 5 civarinda aslinda elimfeki yemlerde iyi ve yeterli oldugunu düsünüyorum birtane serra raffy p var birde karisik karides gammarus balik vs simdi sadece bunlar var diye ben sabahlari karisiktan veriyorum aksamda raffy p den ilk basta tabi pek anlamadigimizdan cok veriyordum hic hayir demiyorlardi tabi be verirsen tüketiyorlardi simdi az veriyorum yani günlük kafa hacmini hesapliyorum ama deliriyorlar gerisi gelmeyince :))) komik oluyor cirpiniyor su sicratiyorlar ama bakiyorlarki birsey gelmiyor gidiyorlar ..ufakligada rugil veriyorum

Ayrica dogrumu yapiyorum bilmiyorum ama ben yemleri cimbizla veriyorum birkere parmagimi kapiyordu korkutan yemi firlattim kaplumbaga suyun icine düstü yem baska biryere o gündem beri cimbiz kullaniyorum

kullandığın cımbız metalse kullanma bir anda öne atladıkları için gözlerini veya derilerini yaralayabilir. bu lens yıkama için kullanılan plastik cımbızlar vardı bir ara o tip birşey kullanabilirsin. sana ayrıca sera carnivoru tavsiye ederim. göbek kısmındaki raffy mineral yem olduğu için ekstra vitamin vermene de gerek kalmaz.

hasta olana vitamin vereceksin. onu saymıyorum.

Evet metal cem ben haftasonu bir bakayim bulabilirsem plastik alirim yemlemesi cok daha kolay oluyor buarada sera carnivoruda alirim bundan haftada bir yeterli olurmu ?
Ufakliga birgün arayla vitamin veriyorum cünkü hergün ayni degil durumu hep degisiyor

Geri