Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bazı yemlerin boyutları ve ne için kullanıldıkları

Senin royal ayrı ekol olacak. Salyangoza doyacak hayvanlar. Çıkan balıkta cabası. Bende balık karides harici farklı bir yem çıkmadı.

Cvp: Bazı yemlerin boyutları ve ne için kullanıldıkları

hay sağolasın salyangoz aklıma gelmedi bir türlü buna başka bir şey diyorduk neydi diye. o balıktan bir tane buldum. salyangozdan üç tane çıktı. daha var mı bilmiyorum. nerdeyse altı ayı geçmiştir alalı paltoyla gidip aldığımı hatırlıyorum. sağa sola da dağıttım çok diye. bugün baktım daha kutunun yarısına gelmişim. bitmiyor meret. anlaşılan süresi dolduğu gün tam günü gününe bitecek. şu repto tabin ile raffy I işi bozuyor onlar bittiğinde kurutulmuş yem adına bir tek bundan alacağım.

Bende royal ve energil dışında yem yok. Pro baby de dün bitti. Ağustos sondu zaten. Başka yem almam bunlar bitene yada tarihleri gelene kadar. Kurutulmuş yemde son noktalar.

aynen bütün yemleri bitireyim. çeşidi 6-7 tanede sabitleyeceğim. zaten bundan sonra protein içerikli yemeleri de azalacak. şimdi royal, tabin ve I'yı sırayla iki günde bir şeklinde veriyorum. diğerleri bitince royali haftada ikiye çekeceğim. başka kurutulmuş yem almayacağım. vitalide haftada 3'e çıkarıcam.

Aynen Cem, zaten büyükler için yemler belirli. Ben belki arada tat değişikliği olsun diye ufak ufak gammarusta alsam kurutulmuş yemlerde Royal ve Energil bayağı götürüyor. Hatta Energil bitince Royal ile devam etmek en iyisi.

Bunların dışında zaten Reptomin, Raffy P, Agil, Carnivor, Vital ana yem olarak çok çok yeterli. Calcil ve Mineralde destek yem olarak yetiyor.
Zaten vital oranı artmaya başlayınca ana yemlerin hepsinden değil sırayla bittikçe bulundurmak gerekecek. Vital çok hızlı tükenecek.

Geri