Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bazı yemlerin boyutları ve ne için kullanıldıkları

Cvp: Bazı yemlerin boyutları ve ne için kullanıldıkları

cem' Alıntı:
duygu ufak hayvanlar için sera royal daha uygun. büyükleri ben elimle parçalayıp ağızlarına veriyorum. maksat su da parçalayıp kirletme yapmasınlar. geçen gün ufak salyangozda çıktı. birinine verdim. cips gibi çatır çutur yedi.

Teşekkürlerr: )

Meryem, bence hiç cımbız kullanma. Hele seninkilerin boyunda hiç gerek yok. Yemi baş parmağın ve işaret parmağınla ucundan tutup tırnakların hayvana dönük olsun. Sanki tırnağınla tutar yada destekler gibi. Bu şekilde ağzı tırnağa çarpar ve ısıramaz. Genede tedirgin olursan yemleri suya at derim. Plastik dahi olsa göze geldimi zarar verir.

Emre haklisin aslinda ama bugüne kadar öyle birsey olmadi cok sükür bakayim bi kendimi alistirmam lazim korkuyorum :D birde yemlerde ufak bendede tirnak yok ve birazcikta tombis olunca hayvan ne yapsin saniyorki bayagi güzel büyük birsey geliyor hammmm benim parmak gitti ;) ama denicem

Samet tebrik ederim çok güzel konu açmışsın dostum. Carnivoru merak ediyordum. Bu arada jbl energilden karideslerin fotosunu çekipo koyarmısın?

Bende sizin için ayrıca royalden balık ve karides fotoları çekip haftaya eklerim.

Aynen Emre abi çok güzel olur. Çanakkaleden dün döndüm ev işlerini halletim bu hafta yem siparişleri vericem yardımcı olur :smile:

Aslında sende iki hayvan olduğu için bu energil ve royal bitmeyebilir. Ama yemler özellikle royal çok iyi. Carnivor şu an seninkilerin lokmalık götüreceği boyda yemler.

banyoterligi' Alıntı:
Samet tebrik ederim çok güzel konu açmışsın dostum. Carnivoru merak ediyordum. Bu arada jbl energilden karideslerin fotosunu çekipo koyarmısın?

Teşekkürler Mert :) orda bir tane karides var ama belli olması için daha fazla atabilirdim haklısın daha detaylı olarak atıyorum bunu :)

mailto:/64phrm.jpg

AEK' Alıntı:
Bende sizin için ayrıca royalden balık ve karides fotoları çekip haftaya eklerim.

Evet iEmre abi iyi olur , sipariş verdikten sonra sen bana energil yerine royal önermiştin energil bitince royal alıcam meraklarımı gidermiş olurum

Samet sağol dostum ilgin için valla üşenmeden çekmişsin :)

Foruma pek sık girmiyorum dolayısıyla ya girdiğimde işte senin,Emre abinin, Cem abinin konulara bakıyorum yada hiç. Emre abiyle de hem telefonda hemda facebooktada konuşuyoruz oda bana royal dedi irili ufaklı oldugundan. Emre abi sende çekip konuya eklersen çok bomba olur. Bu arada o kutu 1 seneye kalmaz biter bende benimkiler sıcaktan mıdır nedir doymuyolar :)

Sen sağol Mert :) en basitinden Rafi için verdiğin tedaviyi ne yapsam karşılayamam :) burda gercekten dost olduk herkes birbirimize bir faydamız dokunur telaşında herkes elinden gelene yapıyor çok memnunum bu konuda , evet özellikle leo 8 cm ama tam bir canavar o balık kutularının bitmesi 1 yıldan az sürecek :) bu arada senin Yellow belly'lerin resmini de at foruma bakalım çok hevesliydim ama ben alamadım en azından seninkileri görelim :)

Valla dostum dediğin gibi dost olduk. Bana hakkıyı iyileştirmem de Emre abinin cok yardımı dokunmuştu. Sağolsun vetini aradım, o da aradı tedavi ettik düzeldi. Ben öğrendim sana öğrettim bilgi paylaşmak için :)

Yellow belly olayına gelirsek benim 2 yavru artık Emre abide 1-2 aydır :) en son Emre abi konu acmıştı fotoğrafları var orda ordan bakabilirsin. Ama şöyle söyliyim yellowlar gercekten cok fırlamalardı :)

meryem carnivor ana yem raffy p ile dönüşümlü ver.

arkadaşlar royal ve energil ile ilgili konu açılmışken malum karidesler büyük, bazı karideslerin ağız kısmındaki sivri tırnaklar sağlam olarak duruyor. bunları hayvana vermeden önce kutunun kapağına sürtüp kırın. hayvan yerken boğazına batmasın, takılmasın..

mailto:/forum/Konu-boy-olcumleri-06-2013.html

Bu boy ölçümlerinde resimlerini eklemiştim. Eskisi kadar resim çekme vaktim olmasada bir ara sadece Mert in sarışınlara özel bir konu açacağım. Maşallah geldikleri gibi uyum sağladılar. Cumberland ve mix olanla gayet uyumlular. İlginçtir bu ikisi kuma girip uyumayı sevdi bende. Arada değişiklik yapıp bitkide uyuyorlar ama genelde yanyana gelip bitkinin dibinde kuma gömülüyorlar :)

Bu hayvanlarla ilgili o kadar az bilgi ve veterinerler dahil bilgi eksikliği varken burada birbirimize yardımcı olmamız çok güzel. Küçük dostlarımız rahat etsin sağlıklı olsun başka amacımız yok.

Royal resimlerini hafta sonu çekerim. Hafta başı paylaşmış olurum. Bence yavru kaplumbağaları olanlar için mükemmel bir çözüm.

Royal kurutulmuş karides ve balık karışımı,

mailto:/img839/5453/xtv1.jpg

mailto:/img189/8554/mdkw.jpg

mailto:/img542/78/bbeq.jpg

Buda energil içerisinden çıkan en büyük balık, 10 cm.

mailto:/img4/9281/ohod.jpg

Hafta sonu benimkilerin yaptığı ziyafetide görmüş oldunuz.

Karidesin biri 3 cm kadar var.

Royalin küçük balık olayı gerçekten iyimiş energil daha çok Leo'ya yarıyor energil bitince royal alırım . Sağolasın abi gerçekten detaylı ve güzel çekim

Benim 10 cm üzeri olan kaplumbağalar royal balıklarından ilk ikisi hariç diğerlerini parçalamadan yutuyor. Karideslerin görüntüsüde iştah açıcı değilmi Samet :)

Leo daha o aşamalara gelmedi 3-4 te bile biraz uğraşıyor :) balık dışında deniz mahsulü benim midemi bulandırıyor abi dokununca bile tuhaf oluyorum ama ufaklıkların onları iştahla yemesinin izlenmesi keyif verici gerçekten :)

O bakımdan aynıyız. Şimdiye kadar elimde karidesleri ve gammarusları tutmadım. Ama güzel ve kaliteli oldukları renklerinden belli demek istedim :)
Ancak daha büyük olan çizgili balığı parçalayarak yiyor, bende bu sebeple kesip veriyorum. Boynu uzun olduğu içinmi nedendir ilgimi çekti.

aslında leoya da parçalamadan yutabileceği orta boy karides vediğimde parçalıyor Rafi de eskiden yarım tetrayı tek yutuyordu şimdi parçalıyor onu bile huy veya alışkanlık meselesi olabilir :)

energiliin balığıda farklı bir tür kızıla çalıyor bugün royal verirken bir tane değişik balık gördüm enli bir şeydi. bir de kabuklu yassı minare çıktı yine.

Geri