Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme Programim iyi mi sevgili arkadaslar?

Cvp: Beslenme Programim iyi mi sevgili arkadaslar?

O pipo filtrenin, iyi bir iç filtre etkisini göstereceğini sanmam. Tek artısı mekanikğin yanında biyolojikte filtrasyon yapabilmesi olabilir.

Dip çekim süpürgesi olarak ta kullanan birisi olarak fazlasıyla yeteceğini belirttim. Cem ve Emre abi de diğer dip çekim süpürgelerinden kullanmıştı diye hatırlıyorum. Diğerleri hakkında bilgi verirler.

Aynı Ölçülerdeki akvaryumum için 10 kilo silis kum almıştım. 1 kiloya yakınını ayırıp geriye kalanını akvaryumda kullanıyorum. 5cm kalınlığını anca buldum. Yani 3 kilo yeterli olmaz. 10 kilo ile işini sağlama alabilirsin.

Filtre gerekiyor Tayfun. Bu filtre ufak balıkların olduğu akvaryumlara uygun. Uygun bir iç filtre almanı öneririm.

Dip çekip aparatlarında pahalıya kaçmana gerek yok. Suyu tabandan almanı sağlayacak en basit olanı dahi yeterli. Tabi fiyat arttıkça işi yapma kolaylığın artar. Örneğin bendeki vanalı. Kova dolunca taşmasın diye vanadan su akışını kesiyorsun.

Bu sabah o basit olan dip cekimi supurgesiyle, 4 kiloluk silis kum siparis ettim simdilik, o zaman silis kumu daha sonrasinda artiririm ve son olarakda ic filtre olarak ne kadar bisey onerirsiniz ozellik ve fiyat olarak? Ve 2 haftada bir dip cekimi ile suyun 3 te birinin degismi, 2 ayda bir de dip cekimi ile suyunda 3 te ikisinin degisimi genel temizlik icin uygunmudur acaba?

Tarık senin akvaryuma eheim 2008 kafi. Eheim 2010 da alabilirsin ama ben aynı ebatta 2008 kullanıyorum ve gayette memnunum. Fiyat olarak petshopdan 50 TL ye almıştım 4-5 ay önce ben. mailto:/evcil-hayvan/eheim-pickup-2008-ic-filtre-92162158

Dip temizliğini 1-1.5 hafta arası uygula. ( Senin dipteki duruma göre ayarlamada yapabilirsin) 2 hafta da bir 3te 1 değişim ile ortalama 3 ay çok rahat gidersin. Sonrasında ise 3te 2 den biraz fazlasının değişimi ile süreci başa döndürürsün. Ben 4. ayımdayım sistem de ve daha 2 hafta önce 3 te 2 lik bir değişim gerçekleştirdim. Gerçekleştirmesem de banamısın demiyordu akvaryum ortamı. İyi bir filtre ile bahsettiğim zamanlarda değişimler kafi.

Emin in önerilerine katılıyorum. Zaten bu aralık ve oranlarla başlayıp tecrube ve gözleminle sen tam olarak ne zaman ne kadar değişim gerektiğine hakim olacaksın.

Anladim tamam bir uygulamaya basliyim dediginiz gibi sonrasinda duruma gore bakarim tesekkurler tum bilgiler icin

Dip cekimi supurgesi aldim 5 tl lik ama ya ben beceremedim ya da bi sorun var yaa,bi ucunu akvaryumun dibinde gezdirirken diger ucunuda kovaya tutuyorum ve diger elimle surekli pompaliyorum ama istedigim gibi verim alamiyorum dipteki pislikleri tam cekemiyo su da kesik kesik geliyo bazen ne onerirsiniz acaba?

tayfun o pompaya sürekli ve hızlı basacaksın. su camdan dışarı sarkan boruya gelince tam akmaya başlayınca pompayı bırakacaksın su kendiliğinden akmaya başlayacak. dipte kum varsa fazla dibe inmeden kirleri alacaksın. bir miktar kum gider ama çok az bir miktar.

Tayfun Akvaryumda suyun içerisinde olan hortum, kovaya doğru olan hortumdan daha yüksek olduğunda gerekli verimi alabiliyorsun. Aynı ürün bende de var ve bu şekilde çok iyi çekim yapabiliyorum.

Ben pompalamayi hic kesmeden yapiyodum ama bi daha deniyim su gelmeye baslayinca birakarak,ve evet akvaryumun icine giden hortum daha yuksekte oluyo disindakine gore tekrardan denedigimde soylerim o zaman sonucu,az bi miktar derken haftada bir yaptigimizi dusunursek bi muddet sonra kum eklemek gerekecek o zaman herhalde

evet bir de o konu var. akvaryum yerde ise performans alamazsın. kova dolduğunda akvaryum içindeki kısmı havaya kaldırıp su akışını kesersin.

Fazla kum çekeceğini sanmam ama tabiki uzun bir süre sonra kum ilavesi gerekir. Kumu baştan fazla tutmak zaten daha iyi.

Geri