Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme Programlarımız

vala ne yalan söleyim bi programımız yok bence böle mutlular

Kaplumbağanın yaşı:BİLMEM
Kaplumbağanın kilosu:BİLMEM
Kaplumbağanın kabuk boyu:5CM
Günlük verilen yemler:7 ADET VERİLİYOR 3 SERA RAFFY I 2 ADET SANYU TURTLE STİCK 2 ADET TURTLE STİCK
Haftalık verilen yemler:HERGÜN AYNISI HAFTADA 2 KEZ SALATALIK VEYA MARUL VEYA HAVUÇ
Aylık verilen yemler:AYNI ŞEKİLDE

Kafasının hacmi baya büyük sanırım :) karidesi hergün vermeyin 2 günde bir verin:)
Marulu sevmiyorlarsa her aksam bir parça verip alıştırmaya çalışabilirsiniz.

hehheh bnmkilere günde en az 12 tane karides veriyorum ben :J aman tanrım!

obez ediceksiniz be kapluşları :D arkadaşlar iyi misiniz siz yaa :D benim
Kaplumbağanın yaşı:tahminen 6 aylık
Kaplumbağanın kilosu:taminen 50 gr :D
Kaplumbağanın kabuk boyu:5,5 cm
Günlük verilen yemler: sera raffy p 2 adet, turtle sayu sticks 1 adet
Haftalık verilen yemler:elma, havuç, marul
Aylık verilen yemler:karpuz

Kaplumbağanın yaşı: 6
Kaplumbağanın kilosu: -
Kaplumbağanın kabuk boyu: 7 cm
Günlük verilen yemler: serra raffy P (kelle başı 4 adet)
Haftalık verilen yemler:Taze kaşar peyniri(Yem boyutunda haftada 2 kez)
Aylık verilen yemler:-Kocaman bir parça domates(hepsi birden saldırıyor herkes bir ucundan yakalayıp çekiyor.İzlemesi çok zevkli) ve 1 yaprak kıvırcık

Peynir vermeyin zaralı :) kıvırcığı daha sık verebilirsiniz
2 günde birde karides verebilirsiniz çok severler..

VamPrelLa' Alıntı:
Peynir vermeyin zaralı :) kıvırcığı daha sık verebilirsiniz
2 günde birde karides verebilirsiniz çok severler..

Teşekürler. Peyniri kalsiyum alması için ver demişti veterinerim.Ama kalsiyumu karidesten alsa daha iyi sanırım...

Evet kaliteli yemler bu gereksinimi karşılayacaktır (tetra,sera raffy p ve ı gibi):)

benim kağlumbağam sadece 15 günlük.daha doğrusu ben 15 gün önce aldım ve kabuğu 3 cm civarında,şu an sadece senyu stick yem kullanıyorum.Birçok araştırma yapıyorum fakat çoğu bilgiler birbirinden farklı, çok zıt şeylerle kafam karışmış durumda. Bana yardımcı olabilirseniz en azından şu 1 ay için çok çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Hoş geldiniz :)
Tabii ki yardımcı oluruz.Öncelikle kaplumbaganıza neyin içinde bakıyorsunuz?

kaplumbağamın yaşı:4 aylık
kaplumbağanın kilosu:--
kaplumbağamın boyu:muzo 7,5 zeki 6,5cm
günlük verilen yemler: sanyu turtle stick
haftalık verilen yemler:karides
aylık verilen yemler: yaprak
sizce gelişimi iyimi?

sanyu tutle sticks in yanında sera rafyy p gibi zengin preotein içerikli yem kullanabilirsiniz. ayrıca kaç aylık olduklarınızı bilemezsiniz yumutadan çıktıklarını görmediniz çünkü.hemde büyümeleri bakım şartlarına bağlıdır. örneğin plastik kaplarda bakılan kaplumbağalar büyüyemezler yeterince hareket edemedikleri ve yaşam alanları dar oldukları için.

ben ilk zamanlarda petşopcunun sözüzle günde 20-25 karides veriyodum.burarayı okuduktan sonra hemen kestim haftada 2 veriyorum.normal günlük olarak ne önerirsiniz alalı 1-2 ay odu.sera serisi iyidiye biliyorum ama hangisi daha uygun?

Sera raffy P ve I alın.I olan zaten karides iki günde bir verin P olanıda günde bir kere kafasının hacmi kadar verin :)

valla ben çiğ midye,haşlanmış mısır,fesleğen yaprağı,karpuz,ekmek kabuğu, gibi besinleri ayda 2 yada 3 kez mükafat ve vitamin yerine sayarak veriorum kapuşumda çok severek yiyor ....

Kelebekler avizenin ışığına gelip ampülle birlikte kızarıyorlar sanırım :D tepemdeki avizenin içinde bikaç tane ölü kelebeğin silüetini görüyorum avizenin renginden dolayı tam seçilemiyor ne olduğu .. onları versem olur mu ki?

Geri