Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Göz kapanması =(

Virulence' Alıntı:
Kendiside aynı kapta bakıyormuş ve benmki gibi küçüklermiş. 2.kez kış uykusuna yatıyorlarmış... Dediğiniz gibi küçük kaplumbağaların kış uykusuna yatması tehlikeli ama her kaplumbağa için bu geçerli değil.. Isıtıcı,akvaryum vs. şuan onları alacak maddi durumda değilim. Zaten kaplumbağayı aldırırken ailemi zor ikna ettim. Yani kış uykusundan uyandıramam. Suyun ısısını yükseltin dediniz ama su 15dkda bir soğuyor ben onunla nasıl uğraşayımki? Hele gece nolcak? Yani elmden bişey gelmiyo..

1 milyoncularda satılan büyük plastik kaplardan alıp içine 15 tl lik bir ısıtıcı almak için bir kaç hafta kemer sıkabilirsiniz.
Uzun zamandır kaplumbağa bakan kişi kaplumbağaya bakmamış işkence etmiş.
5 senedir kaplumbağamla birlikteyim ve size o kapta baktığını söyleyen kişiden daha tecrübeliyim.
Su ısıtıp içine dökme çözüm değil ve tehlikeli.
Umarım sizin küçük hasta kaplumbağanız bu kışı atlatabilir.

Ben hiç almıcam demedim.. Sadece şuan alamam. Almayada çalışıcam. Yoksa az çok bende bliyorum tehlikesini..

Geri