Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Normal yem yemiyorlar

Sarımtrak olanı şimdi gördüm valla :) bu arada büyük dediğime bakmayın diğerinden belki yarım cm büyüktür. Gene de dediğiniz gibi yemleri ayırayım mı? Ayrıca küçüğü de yedi yemini galiba ilk başta sert geldi yumuşadıkça yedi ama beni de uğraştırdı :) şu an malesef akvaryumumuz yok hiçbir araç gerecimiz de yok. Yarın memlekete yolcuyuz inşallah dönünce yavaş yavaş akvaryumu alıp tamamlamaya başlayacağım.

Raffy p de bir sıkıntımız yok gibi şu an. Gene de carnivor alayım mı dersiniz?

Cvp: Normal yem yemiyorlar

yiyorlarsa gerek yok. biraz ufalarsan rahat yerler. gene de ölüm kabındansa fazla su alan bir kap temin edersen iyi olur. eğer sıcak bir yere gidiyorsan kuru alan niyetine iyi yıkanmış bir taş ve ısıtıcı bir lamba diğer ekipmanlardan önce olması gerekenler. su değişiminde de yeni ekleyeceğin su bulunduğu su ile emsal ısıda olsun. pet şişeye suyu doldurup oda sıcaklığında dinlendirirsen daha iyi.

Şu leğen dediğimiz plastik kaplar olur mu peki? Akvaryuma geçene kadar orda idare ederiz. Bir de ben kapluşlarımı alırken adam çok su koyma kabuğunu geçmesin demişti. Ama galiba yüzebilecek kadar derin olmalı su?

Leğen değilde plastik saklama kapları var. Onlar derin olduğu için yüzebilir. Ancak cam akvaryumu en kısa sürede almalı. Su ısıtıcısı, filtre, kuru alan ve ısıtma lambası olmazsa olmazlar. En kısa zamanda bunları edinmek gerekir. Aksi halde hastalıklar kaçınılmaz oluyor.

Alacağım en kısa zamanda memlekete gidince de plastik kap kuru alan ve lamba ayarlayacağım

petshop sahiplerinin suyu az koy demelerinin sebebi hayvan hareketsiz kaldığı sürece gelişimi duracak ve büyümeden ufak kalacaklar.

ben öyle bir kaptan alıp akvaryuma koyduğumda hayvanlar öyle bir yüzmeye başlamışlardı ki. önceki hallerine acımıştım. inşallah akvaryuma geçtiğinde sen de farkedeceksin bunu.

İnşallah :) şu an yoldayız 15 saatlik bir yolumuz var. Ölüm fanusundalar malesef içine havlu koyamadım ama dışına sardım bi de poşetin içine koydum arabanın önündeler. İnşallah sıkıntımız olmaz.

Yaa araba hareket halindeyken de birazcık su koysam sallantıdan rahatsız olurlar mı? Böyle çok susuz kaldılar sanki :(

Arada su molası verilmeli. Kabı hava alacak şekilde örtmelisiniz. Yola çıkmadan bunuda değerlendirseydik. Kuracağınız sistem için gene öneri alın derim. Böylece yanlış malzeme almayı önleriz.

Yolu yarıladık zaten. Su molası da verdik 1 kere birazdan gene veririz. Şu an çok hareketliler kabtan çıkma uğraşları içindeler hiç durmadılar zaten.

geç geldim. aslında içine bir miktar su koyup o şekilde götürseydin iyi olurdu. ön camdan gelen ısı ısıtırdı suyu. hayvanlar helak olmuştur. geldiğinizde hayvanlar iştahsız ve dengesiz hareket edebilir korkma sakın yol yorgunluğunu atsınlar kendilerine gelirler.

Umarım klima soğutması fazla değildir.

klimanın cam tarafını inşallah açmamışlardır. poşet içinde de olsa soğuğu yerler.

Klima çalışmıyordu zaten cam açıktı ama cereyanda kalmamak için dikkat ettik. Eve geldiğimizde de yemlerini yediler hareketleri de iyi sıkıntımız yok :)

iyi iyi yem yemişlerse sorun yok o zaman.

Evet çok iyiler yemleri de her öğün düzgün yiyorlar. Şimdi saklama kabı aldım da içine yükseklik ne koyabilirim?

Şimdi petshoptan kaya benzeri bit yükselti aldım. Aslında kum da alcaktım ama onu gerçek akvaryum için alacağım.

Evet saklama kabını fazla doldurmaya gerek yok. Akvaryum için uygun olur. Kuru alanı kamba ile ısıtmak için uygun düzenek hazırladınız mı?

Geri