Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Normal yem yemiyorlar

Nasıl bir şey yapmam lazım? Tavsiyeleriniz olursa sevinirim. Resim çektim ama telden giriyorum yükleyemedim uygun bir zamanda bilgisayardan girip paylaşırım burada

Cvp: Normal yem yemiyorlar

taşı iyice kaynat mikrobu kırılıp pisliği aksın. onları pis yere atarlar. o açıdan en mikrobik malzemedir. lamba işine gelirsek kıskaçlı bir lamba işini görür. onu daha sonra akvaryumda da kullanırsın.

Taşı çoktan suya koydum ama baya suyun altında tuttum zaten önceden de kaplumbağa akvaryumundaymış ama kaplumbağalar satılınca çıkarmışlar. Çıkarıp kaynatmam artık anlamsız olur sanırım. Lamba da normal masa lambası mı yoksa özel lambası var mı?

Akvryum kenarına tutturulabilen mandallı okuma lambaları var. Onlardan almalısınız. Ancak e27 duylu olmalıki kullandığımız soft ampuller uysun. Diğerleri ısı vermez. Soft 40-60 w güçte mümkünse uva ampul yoksa normal ampul olmalı.

Mandallı lamba Bauhausta satılıyor. Belirtmeyi unutmuşum.

Maalesef olduğum yerde bauhaus yok ama başka yerlerden araştıracağım.

mailto:/img839/1210/dll9.jpg

mailto:/img10/9272/rzdq.jpg

mailto:/img842/8764/gpap.jpg

Bunlar da kapluşlarım. Umarım doğru bir şekilde resimleri yükleyebilmişimdir. Sizce su seviyesi ve yükseltimiz yeterli mi?

Su seviyesi rahatça yükseltilir. Bence doğal iri bir kaya bulunup kaynattıktan sonra suya sağlamca koyarak yükseltmek mümkün.

Doğal Kaya bulabilsem öyle yapacağım zaten ama şimdilik bulamıyorum. Gene petshoptan daha yüksek bir şey baksam olmaz mı? Ya da şimdilik bu seviye de kalsınlar?

Bu seviye az. Hayvanlar sığ suda kalmış, rahat dalıp çıkamıyorlar. Olmadı iki cam su bardağını o kuru alanın akvaryum silikonuyla yapıştırıp suyu yükseltmek mümkün. Ancak mümkün olduğunca yüksek olsunki işe yarasın. Tekrar kuru alan masrafına bence gerek yok ama bu ürünede bakılabilir. Tabi ebatları kontrol etmeli, bu plastik kaba uyuyormu.

mailto:/urun_detay.aspx?urn=12140&ad=penn-plax-kaplumbaga-adasi

Bir şekilde yükseltmeye çalışacağım. Şimdiden düşünmeye başladım bile. Bir de bu Kaya gibi şeyin içi boş yanlardan da deliği var. Sabah annem kapluşların birini göremeyince endişelenmiş sonra kaldırıp bakınca yükseltinin içinde bulmuş. Acaba oraya girip çıkmaları bi sıkıntı yaratır mı?

Sanmam ama ben bu bu ürünü pek kaliteli sanmıyorum. Daha çok boyasından çekinceliyim.

Ondan bende çekindim alırken sordum adam bizde kullandık deyince aldım ama dediğim gibi taş ya da Kaya bulunca onu koyacağım şu an evde koyabileceğim başka bir şey yok :(

dibe biraz silis kumda alıp koyarsan hayvanlar keyiflenir. bir köşede tepe yaparsan kuru alanı yükseltme imkanında olur. bu şekilde ayaklarını yere basıp kendilerini ittirseler ayakları kayar.

kumu biraz fazla alıp bir köşede topla ve onun üstüne bu alanı koy. bir de su değişimlerinde kuru alanı çıkarıp içini ve dışını bir diş fırçası ile fırçala pislik birikmesi olmasın.

Şimdi değiştim suyu kuru alanı da baya sıcak suyla yıkadım. Bu arada ben ne zaman sularını değişsem anında suya tuvaletlerini edip pisletiyorlar. Bir sebebi var mıdır acaba?

tedirginlikten yaparlar. eline aldığında da işeme huyları var.

Onu hiç farketmedim de su konusuna sinir oluyorum gerçekten. Hatta bazen kızıyorum bile naptınız diye :)

bunun çaresi orta boy bir leğen alıp akvaryum suyunu buna koyduktan sonra hayvanları içine koyman. sen akvaryumla ilgilenirken onlar bağırsakları temizler. akvaryuma aldığına sorun kalmaz. ama dikkat et su ısıları aynı olsun, değişimlerden etkilenmesinler.

Geri