Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şapşik le Şipşik :D

Cvp: RE: Şapşik le Şipşik :D

AEK' Alıntı:
Bu arada Cem senin için rugilin içeriğinde su bitkileride olduğunu belirteyim. Reptomine daha yakın bir ana yem. Gerçektende kaliteli. Ama protein değeri sebebiyle direk ana yem olmaz. İçinde balık karides vs olduğu için bitkiselde değil. Karma bir ana yem. Diğer ikisinden biri kesinlikle olmalı. Yani reptomin yada raffy p.

desene bu bir nevi vitalin yavru kaplumbağalar için olanı gibi bir şey.

Vital kutusuna baktım %18 protein içeriyor. Rugil yaklaşık %20 protein içeriyor. Tabi %40-50 arası olan reptomin ve raffy p ye göre çok az. Ama içerisindeki bitkisel içerikte faydalı. Diğer ana yemler kadar olmasada bir miktar verilmeli diye düşünerek ben öğünlerde bulunduruyorum.

Seyma bende onu alip sevesim,opesim geliyor ama tutuyorum. Elimde olsa kucaklayip uyuyicam :)

Aynen artik severken kendimden geciyorum boyle sanki beni anliyolarmis gibi konusuyorum felan :) anne gibi hissediyorum kendimi :)

Cvp: RE: Şapşik le Şipşik :D

AEK' Alıntı:
Vital kutusuna baktım %18 protein içeriyor. Rugil yaklaşık %20 protein içeriyor. Tabi %40-50 arası olan reptomin ve raffy p ye göre çok az. Ama içerisindeki bitkisel içerikte faydalı. Diğer ana yemler kadar olmasada bir miktar verilmeli diye düşünerek ben öğünlerde bulunduruyorum.

bilgi verdiğin iyi oldu. benim agivert bitsin vitali alıcam. şimdilik yeşillik ve agivertle idare ediyorum. burun kıvırıyorlar fakat oburluktan bir süre sonra istemeseler de yiyorlar. olmadı yeni alım zamanını erkene getirirsem vitali alır. bunu kardeşimin arkadaşına veririm. o kara kaplumbağası besliyor.

Agivert sanırım tamama yakın bitkisel. Vital protein içeriği ile biraz daha ilgi çekiyor olabilir. Ben agivert denemedim ama vitale hiç hayır demediler. Gerçi verdiğim her yemi yediler bazar değmesin :)

Cvp: Şapşik le Şipşik :D

aman hiç deneme kara kaplumbağası yemi zaten bir hata aldım Allahtan 100 ml'lik

Yok zaten onu denemem sağ olasın Cem. Senin ilk bitkisel yemse çok mu az veriyorsun acaba. Benim 250 lik bir vital bitti. Geçen hafta yeni aldığımı açtım.

Birde o kadar yem için hiç uğraşma, al vitali vermeye başla derim.

Cvp: Şapşik le Şipşik :D

yem iğneden hafif kalın yemezler diye haftada bir bazen iki öğün 7-8 tane atıyorum. bitmiyor meret. 5 tanesi bir reptomin kadar. şimdi kardeşim bakıyor ona dedim. haftada iki marul alıp ver. taze gıda götürüyor. yemlerde gereksiz fazlalığı bitireyim alacağım.

Bereketli yemmiş :) benimde dried fish bitememişti. Royal ve energil geçişi için sabırsızlanmıştım.

Geri