Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Şapşik le Şipşik :D

bende sabahtan 3 yem attim hepsini Idık yedi Bıdık yiyemedi garibim az once onuda besledim :D

yem kutusunu sallayinca kafalarini disari cikarip bana bakiyolar.. ama elime alinca kacmaya calisiolar :D

Oyle yapma bence sabah uc yem tekine cok fazla en azindan 1 veya 2 saat aralikla ver hem sey yapsana yemin yarisini suyun icinde tut yarisinida elinle tut gelsin kendi alsin zaten baska bir koseye cekiliyo kendi yiyiyo yemi onlarin mideleri ne ki 3 yem bi anda cok cok fazla yapma.s onlar obur hayvanlar oldugu icin ne kadar atarsan at yerler

dogru söyluyosun :( 2 side yer sandim Idik geldi kaptı kacti kerata :D

Cvp: Şapşik le Şipşik :D

ama bıdık korkuyo suya atip uzaklasinca aliyo anca. :D

seyma cok saol dediklerine dikkat edicem :D

Cvp: RE: Şapşik le Şipşik :D

Şelale' Alıntı:
Elinize fazla almayin. Ama cok sekerler ikiz gibiler. ;)

Sularını felan degistirken dayanamayip aliyorum :D

tosbik57' Alıntı:
ama bıdık korkuyo suya atip uzaklasinca aliyo anca. :D

seyma cok saol dediklerine dikkat edicem :D

Önemli değil :D bıdıkta alışır merak etme şapşik de şuan pek alışmış degil bana :D

ben balkona koyup onlari izliyorum ileri geri yuruyup geliyolar.. :D

Yeremi koyuyosun :D yere koyuyosan temizle bi balkonu sonra koy mikrop kapabilirler .s :)

gunesli havalarda balkonu yikiyip koyuyorum :D ama genellikle masaya koyuyorum :D dusmemesi icin masanin kenarlarina tas koyup barikat yapiyorum :D

bende ayni karardayim eger güneslendirmessen kabugu yumusuyomus ..

ben sAbah okula giderken gunese koyuyorum :D

Cvp: Şapşik le Şipşik :D

hayvanlar yavru iken sabah akşam iki öğün 10 cm'yi geçince tek öğüne düşürülür. normal miktar günlük kafa hacmi kadar olmalı ama ben bazen +1 de atıyorum. zaten dışkılarını da yedikleri için aç kalma durumları olmuyor. suyun kirlenmemesi açısından ağız yollu vermek iyidir. fatih sen elinde her yem verme zamanı tutup bekle illaki bir gün yiyecektir. yemezse suya bırakabilirsin. ancak bu işi biran önce sağlamanda fayda var çünkü vitaminleri ve eğer hasta olursa ilaçlı yemleri ağız yollu vermen icap edecek. her ikisininde eşit oranda yemesi için ya her birini ayrı köşede ya da önceden yiyenin önüne elinle set yaparak diğerinin yemesini sağlayabilirsin.

ama saklanabilecegi bi yerleri olsun gunesten bunalinca oraya girerler :D

Geri