Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru kaplumbağa alışamama.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Selenn

Bronz 1 Üye
2 tane yavru kaplumbağam var plastik kapta bakıyorum ama ölüm fanusu değil içinde taş var kuru alan için suyun yüksekliği 10 cm hergün güneşlendiriyorum yemlerini sabah akşam veriyorum 2 defa olmak üzere. Stick ve karides var karidesi 2 gün arayla veriyorum. Benim sorunum alışamama 1 tanesinin ilk geldiğindeki korkaklığı biraz azaldı elimden yemlerini yiyor gayet güzel anlaşıyoruz onunla diğeri ise hala çok korkuyo ne zaman görse beni kafasını kabuğunun içine sokuyo ayaklarını falanda elimden yem yemeyi bırak normal olarakta yemiyo ben görmüyorum taşın üstüne koyup odadan çıkıyorum geldiğimde bitmiş oluyo ama hangisi yiyor bilmiyorum kaplarını ayırıyorum 1 saat kadar yem için çıkıyorum odadan onu bile yemiyor. Ne yapmam lazım bu durumda ? Herhangi bir hastalık belirtiside yok gayet iyi durumları. Bu ayın 18 inde veya 19 unda akvaryuma geçecem. Kendime nasıl alıştırabilirim yaklaşık 2 haftadır bendeler.

Cvp: Yavru kaplumbağa alışamama.

Eğer kaplumbağanızın uzun süredir yem yememe durumu varsa hastadır. Daha yeni aldığınız için daha önce hastalığa yakalanmış olabilir. Uzaktan takip edin yiyormu diye zamanla size alışacaklardır.

Geçen ayın 30 unda yani 13-14 gündür benimle birlikteler. Yediğini görüyorum ama öyle çok değil 4 tane veriyorsam 1 tanesini yiyor. Aldığımda kıpır kıpırdı petshoptayken ilk geldiğindede öyleydi ama durgunlaştı bir hastalığı olduğunu sanmıyorum.

Peki teşekkür ederim yorumunuz için. akvaryumu 60x40x40 şeklinde yaptıracağım böyle bir akvaryuma ısıtıcı ve iç filtre öneriniz ne olur ?

rs 100w ısıtıcı alın iç filtre yerine dış alın hem akıntı yapmaz rahat yüzerler zemine taş alın kafalarında büyük olsun

Dış filtre benim için pahalı olur o yüzden iç filtre almayı düşünüyorum. Rs 100w ısıtıcı ne kadar ve filtre ne kadar tutar tahminen fiyat söylemek gerekirse ?

ben direk fiyatını söylim 15 ısıtıcı 20 filtre ufak alma büyük alın akvaryumda size 50 tl ye gelir hazır yapılmış alın sakın yaptırmaya kalkmayın pahalı oluyor taşlarda 20 tl yi bulur eyer çok alırsanız taş mutlaka alın yoksa çok pis görüyor dibi :D

Akvaryumu 20 tl ye yaptıracağım onun fiyatını biliyorum.Burada bir akvaryumcuya sordum ısıtıcıyı 10 tl dedi ama markasını falan sormamıştım. Bu forumda gördüğüm bi kum vardı çok beğenmiştim onun fotoğrafını bulursam göstericem size adını falan bilmiyorum ondan alabilirim çok hoştu.

ama pis oluyor ya kumlar :) genede siz bilirsiniz :) rs 100w diyin onlar verirler size

Değişik birşeydi ya güzeldi :) Tamam ama atman'ı öneriyorlar forumda genelde ? :) ses çıkarmasın yeter :)

rs 100 watt ısıtıcı. Isıtıcılar sessiz çalışır. Filtreler için ses problemi oluyor ama hava borusunu kullanmazsanız rahatsız eden bir gürültü olmuyor genelde.

Filtre marka olarak ne önerirsiniz peki ?

Kullananlar atmanı öneriyorlar fiyat açısından da uygun. Filtre alırken saatlik akvaryum litresini 6-7 kere döndürebilecek kapasitede bir filtre olmasına dikkat edin.

Nasıl hesap edecem onu anlamadımda ?

mailto:/forum/Konu-akvaryum-litresini-hesaplama-formulu.html?highlight=hesaplama linkte akvaryum litresini hesaplama formülü var :) Akvaryuma su koyduktan sonra ölçüp hesaplarsınız.

96 litre su alıyor yaptıracağım akvaryum kuru alanla falan 50 litre falan olur sanırım

evet olur okadar her filtre 5 6 kere döndürür suyu merak etmeyin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri