Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem alışverişi

Zilli Hayri

SKF Delisi
Arkadaşlar yem alışverşi yapıcam da bizim pet shopçuya şu yemler gelmiş hangisini alayım.33 TL yi geçmeyecek şekilde ayarlarsanız çok sevinirim :D

JBL TORTİL TABLET 12,88
JBL AGİVERT 5,47
SERA RAFFY I 9,17
SERA REPTİL CARNİVOR 19
SERA RAFFY VİTAL 15
SERA RAFFY P 8,50
JBL RUGİL 6,44

Cvp: Yem alışverişi

Carnivor öyle abi.Çabuk yazarsanız çünkü şimdi alıcam da

Burcu elinde ne var kabuk boyu nekadar bunlari bilmiyoruz ki ?

SERA RAFFY I 9,17
SERA RAFFY VİTAL 15
SERA RAFFY P 8,50

Agil yok sanırım. Eğer hayvanın 7 cm boydan küçükse vital alma, 7 cm oldu ise al ama tarihlerine bak.

Yanliz burcu agil onemli bir yem kemik gelisimi icin 6 cm den sonra

Alisarp' Alıntı:
Burcu elinde ne var kabuk boyu nekadar bunlari bilmiyoruz ki ?

Yemlerin hepsi bitti.6 ile 8 cm.

AEK' Alıntı:
SERA RAFFY I 9,17
SERA RAFFY VİTAL 15
SERA RAFFY P 8,50

Agil yok sanırım. Eğer hayvanın 7 cm boydan küçükse vital alma, 7 cm oldu ise al ama tarihlerine bak.

Agil var ama yazmayı unuttum.Yarın alıcam yemleri.

Alisarp' Alıntı:
Yanliz burcu agil onemli bir yem kemik gelisimi icin 6 cm den sonra

Tamam abi.

tortil, agivert ve rugili hiçbir zaman alma.

Hayvanlar bu boyda ise ve hiç yemin kalmadıysa ve bu sınırda ücret ödiyebilirsen sadece yazdıklarım ideal olur Burcu. Başka kombinasyon imkansız.

Abi şimdi o sınır 45 tl oldu.Zilli için yem tavsiyeniz vardı almayayım mı? Bir de Raffy p yi biraz büyük alıcam.Benim danalar çabuk bitiriyor.Sıkıntı olur mu?

olmaz sadece son kullanma tarihine dikkat et 2015 başı veya o civarlarda olsun.

Raffy i jbl agil kesin gerekir raffy p yerine carnivor ve mineral alinabilir bence

Abi rugili neden onermiyosun ?

rugil yiyecek yaşı çoktan geçtiler. yemesi hayvana da eziyet olur.

ve gereksiz masraf.

Anladim abi asla diyince hicbir kaplusa zannettim
Ben kucuk kaplumbagada baska yem cesidi isteyenlere oneriyorum cunku

Burcu konuyu açmışken bende faydalanayım :) Jbl Agil almam gerekiyordu biliyorsunuz şimdi onu alırken yanında diğer ihtiyaçlarıda alayım diye bekletiyordum, Yeşilde eklenince yeni dengeler oluştu.
İhtiyaçlar şöyle;
Jbl Agil => hangi boy alayım? (2 kapluş 8.5cm)
Gammarus => Var olan raffy I yarım kutu kaldı Yeşile devrettim onu çünkü çok küçükler hayvanlarda bende beslenmede bunalıyoruz eşitlik olmuyor, büyükler için biraz daha büyük gammarus almak istiyorum, Royal mi alayım? Ya da ne alayım hangi boy alayım?
Sera raffy P=> Yeşilin yem banyosunda fazlaca kullandım birde sarılarından ayıkladım verdim yem iyice azaldı. 3 ü içinde kullaıldığı için 1000ml alayım diyorum sizce fazlamı olur?
İpek bitki => juenden büyük yapraklı ipek bitki biliyorsanız varsa link verirseniz çok memnun olurum, ben ya bulamadım ya da yok.

Alışverişi Juenden ya da Otuz.com dan yaparım , 9cm kaplumbağa ve sonrası için 'artık al' dediğiniz bir şey varsa hatırlatırsanız sevinirim.

Ipek bitki icin n11 den 34 pet market oneririm
Raffy p bitirebilirler
Royalde kucuklerde var onu yesilde yer onuda bitirirler 2015 sonu olursa sorun olmaz raffy p de royalde
Agil icin 250 ml var ayda 2 defa kullaniyorum 2 ayda kutunun yarisi gitti ama benim hayvanlar buyuk buna gore hesap edebilirsin neslihan ondada 1000 ml bitirirler bence

Ben jbl gammarus kullanıyorum tanecikleri çok büyük değil ama bir kez un kurdu almıştım onlar kocamandı sanırım tetraydı markası emin değilim ama :)

Olmuyor ne yazikki neslihan
Royal dedigim icin yesil icinde var buyukler icinde

Şuan raffy ı 250 ml den yarım kutu var o Yeşilin olacakuzun bir süre götürür onu, yeni aldığım sadece büyükler için. Jbl ya da tetrada ki gammarusların boyutları nasıl? Aslında bunu bir konuda Emre ve Cem konuşmuştu okumuştum bulamıyorum :( farklı konu altında olunca böyle bulamıyorum hafıza zayıf.
Olmadı royal alırım 1000ml Alisarp dediğin gibi.

Geri