Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem alışverişi

Cvp: Yem alışverişi

Alisarp' Alıntı:
Anladim abi asla diyince hicbir kaplusa zannettim
Ben kucuk kaplumbagada baska yem cesidi isteyenlere oneriyorum cunku

Yavrular için iyi bir yem. Önermeye devam et tabiki.

Şuan ölçemiyorum ama un kurdu olursa iyi olur jbl nin gammarus ufak değil öneririm ben 1 litrelik aldım

agilde 250ml'den royalde 1000 ml'den küçük yok. agili 250'lik royali ise tarihi mayıs 2015'ten sonrası varsa al. raffy I alma küçük olması dışında bacak kopmaları sebebiyle oluşan tozlar firedir. royal alıp gerekli boylarda ufaltıp verirsin. tarihini, ayrıca telden sorarsın. raffy P kullanmana göre 250'lik iki kutu veya 1000'lik tek kutu olabilir. ben 250'lik alıp taze taze kullanıyorum. tetra reptominde yoksa alabilirsin. mineral durumu nasıl var mı ondan da alabilirsin. tabi vitalde var. bunları 250'lik al.

juende şu anda uygun yapıda bitki yok malesef, geleceğide yok gibi.

Ali Sarp, aklında olsun Agil in büyük kutusuda var.

Burcu, kaynak arttıysa belirttiğim üç yemin yanına Agil de al olsun bitsin. Bitiremezsin büyük boyları.

Neslihan, raffy I Ali Sarp ın dediği gibi tümü ile aynı boy gammarus. Tetra gammarusta aynı boy. Muhtemelen jbl de aynıdır. Royal tatlı su balığı ve tatlı su karidesinden oluşuyor. Bunlar daha iridir ama yavru balıklarda var. Bence elindeki gammarus bitsin öyle al. Bitirmen zor olur. Ben bile bitiremedim. Gerçi gammarusta vardı bende de. Bence her ihtimalde bitirmen imkansız. Tropical river shrimp yada dried fish al birde gammarus al gene. Hatta yavru için jbl pro baby alabilirsin. Büyük sadece raffy p al. 250 lik vital al. Ufaklık için rugil al.

Juenden hemen siparişi ver Neslihan. Sabah gidip bitiririm sonra :)

Agil 250 ve royal 1000için sorun yok Yeşilde gerekeni yapar ve normal boyuna ulaşırsa kullanırız. Alıyorum.
Raffy I çıldırtıyor beni zaten ama özellikle Peter kafayı sıyırıyor :) dolu dolu istiyor hayvan :) Yeşil tüketir kalanı. Almıyorum
Raffy P için çok iyi fikir oldu Cem, zaten kutuyu açıp tekrar küçük bir eski yem kutusuna alıyordum herseferinde havaalmasın diye. Dediğin gibi 250lik 3 yada 4 tane alayım.
Reptomin stoklamıştım ileri tarihli ayrıca burada bir akvaryumcu özellikle getiriyor Tetra, netten almama gerek kalmıyor.
Sera Mineral yeni kutu açtım var, P alınca da olacak, Vital de var Calcilde var.
Bitkiyide artık yeni akvaryuma alırım.

Dedigim yer guvenilir bence alinabilir

Jbl pro dedigin raffy i yerineydi dimi abi onuda onerebiliriz aslinda

jbl'nin schildkrötenfutteri biraz daha büyük gammaruslu raffy I ve tetradan fakat içinde balık stickleri de var. istersen bundan da görmen açısından ufak boy alabilirsin 100 ml'lik neslihan. stickler sonuçta balık öğütülmüşü. bu yemide kullandım dersin.

Evet Ali Sarp. Pro baby yavrular için karides.

Neslihan geçen gün bir arkadaşımız bu bitkiyi aldı aklında olsun.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=17289&ad=natural-color-ipek-bitki-akvaryum-dekoru-26-cm

Yapmadığın şey değil Emre :) şaşırmam, haberin yokken bile yaptığına göre :)
Ne yapalım artık bitmezse kalır Emre, küçüklerle uğraşamıyoruz, biraz daha geç alabilirim aslında ama agil için acele ediyorum, çok oldu agil al dediğiniz, ödevini yapmamış çocuklar gibi hissediyorum kendimi.

Tamam şimdi aklımda birşeyler oluştu, yarın temize çekip bütçeyide değerlendireyim söylediğin yemide alabilirim Cem.

Royali kesinlikle bitiremezsin. Bende kaç hayvan var bitmedi. Şimdi energile geçtim.

Cvp: RE: Yem alışverişi

AEK' Alıntı:

mailto:/urun_detay.aspx?urn=17289&ad=natural-color-ipek-bitki-akvaryum-dekoru-26-cm

Bu bitki çok iyi tam istediğim gibi, Peter bitki üzerinde uyuyor, artık kocaman olduğu için taşımıyor bitki bunda süper olur, teşekkürler.

Evet turlu renkte bitki var n11 de 34petmarket ben aldim baya gayet guvenilir oneririm yani

Tropical river shrimp yani tatlı su karidesi.
mailto:/Tropical-FD-River-Shrimp-Nehir-Karidesi-250-ml25gr,PR-7005.html
http://m.gittigidiyor.com/urun/82647280
mailto:/tropical-fd-river-shrimp-250-ml-urun2713.html

Tropical dried fish yani tatlı su balığı.
mailto:/tropical-dried-fish-surungenler-icin-kurutulmus-balik-250-ml
mailto:/Tropical-Dried-Fish-Surungenler-Icin-Kurutulmus-Balik-250-Ml35gr,PR-7006.html
http://www.patimarket.com/?urun-7048-tropical-dried-fish-kurutulmus-balik
http://www.petsiparis.com/?urun-9317-tropical-dried-fish-kurutulmus-balik
http://m.gittigidiyor.com/urun/82050045

Stok ve tarih bilgilerini önce sor derim. Ben ikisinide kullandım. Tatlı su karidesi gammarustan büyüktür. Gerçi royaldaki daha büyük ama en azından gammarus gibi değil.

Ay evet Alisarp ilk yorumunda yazmıştın kusura bakma yemlere odaklanmışım aklımdan çıktı, kullanmadım hiç ama hemen orayada bakayım.

olivia-peter' Alıntı:
AEK' Alıntı:

Bu bitki çok iyi tam istediğim gibi, Peter bitki üzerinde uyuyor, artık kocaman olduğu için taşımıyor bitki bunda süper olur, teşekkürler.

Gerçi büyükleri ne kadar taşır bilemem Neslihan. Genelde 9-10 cm den sonra bitkiler taşıyamıyor. Buna alternatif uyku yeri düşün gene.

Nedemek neslihan sadece begendigim icin belirtmek istedim

olivia-peter' Alıntı:
Yapmadığın şey değil Emre :) şaşırmam, haberin yokken bile yaptığına göre :)
Ne yapalım artık bitmezse kalır Emre, küçüklerle uğraşamıyoruz, biraz daha geç alabilirim aslında ama agil için acele ediyorum, çok oldu agil al dediğiniz, ödevini yapmamış çocuklar gibi hissediyorum kendimi.

Tamam şimdi aklımda birşeyler oluştu, yarın temize çekip bütçeyide değerlendireyim söylediğin yemide alabilirim Cem.

İşin şakası tabi :) sen alda afiyetle yesinler agili. Küçükleri yemesi zor ama inan royali bitiremeyeceksin. Zor ama belki yarılarsın. Büyükler haftada bir kez yiyecekler artık.

Cem in önerdiği yeemin tropical versiyonunu kullandım. Karmakarışık, uğraşamadım karidesleri seçip attım. Zaten bizdeki yemlerin karışımı gibi bir ürün.

Valla buyuk kaplumbaga icin ideal yem energil benimkiler bolmeden goturuyor

Ben royalden orta boy veriyordum ama energili mümkün değil daha tek parça yutamazlar. O günleride göreceğiz inşallah :)

Geri