Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem alışverişi

Tropical seçenekleride iyi aslında ikisinden de birer tane alıp bir süre kullanabilirim, hem farklılık olur. Ama bunu yapabilmek için tek bir sitede hepsini toplamam lazım.
Yarın gidip reptomin getiren akvaryumc uya bu listeyi getirebilirmisin diye sorayım :) Tetrayı istediğimde 'nereden buluyorsunuz bu markaları' diyen adam bu listeye ne diyecek acaba :)

AEK' Alıntı:
Ben royalden orta boy veriyordum ama energili mümkün değil daha tek parça yutamazlar. O günleride göreceğiz inşallah :)

Energil hangisi ? Odamı 1000ml ? Bölüp veremezmiyiz? Neden benden saklıyorsunuz bu yemi :D

Cvp: Yem alışverişi

büyük parça halinde vermenin bir sakıncası biri bitirdiğinde diğerine sap olması yukardan yemi salladığım halde görmeyip birbirleriyle didişiyorlar. bugün royal günüydü. küçük gene rahat durmadı. diğerinden kapmaya çalıştı fakat diğeri bacağını ısırıp bırakmadı. 10 saniye kadar özellikle bekledim ceza olsun belki anlar diye. hiç akıllanmaya niyeti yok. hala aynı kafada.

Cvp: RE: Yem alışverişi

olivia-peter' Alıntı:
Tropical seçenekleride iyi aslında ikisinden de birer tane alıp bir süre kullanabilirim, hem farklılık olur. Ama bunu yapabilmek için tek bir sitede hepsini toplamam lazım.
Yarın gidip reptomin getiren akvaryumc uya bu listeyi getirebilirmisin diye sorayım :) Tetrayı istediğimde 'nereden buluyorsunuz bu markaları' diyen adam bu listeye ne diyecek acaba :)

AEK' Alıntı:
Ben royalden orta boy veriyordum ama energili mümkün değil daha tek parça yutamazlar. O günleride göreceğiz inşallah :)

Energil hangisi ? Odamı 1000ml ? Bölüp veremezmiyiz? Neden benden saklıyorsunuz bu yemi :D

Energil royalin aynısı, jbl markasında olan yem, evet oda 1000 lik :) Bendeki royalden daha büyük balıklar içeriyor. Ben makasla kesip öyle veriyorum Neslihan. Tabiki bölüp verirsin. Ancak bu iki yemi son kullanma tarihine kadar bitiremezsin.
Tropical seçeneklerini benimkiler yalan yalana yedi. Bunlardan birer tane al derim. Tetraya nereden buluyorsun diyorsa bunlara gerçekten ne der bilemiyorum :) sadece kedi maması satmakla olmuyor dersin :)

Cem abi dediginde haklisin yem buyuk olunca kavga durumlari olabiliyor ama ozaman ya ayaktan yada kuyruktan kapiyorlar heraalde ben bu balik filesiylen zaptetmeye calisiyorum
Neslihan energil en az israf olan yani en cok dibini gordugun yem bence

Bende balık ağızadan sarkarken genelde hemen oraya yönelip bir ucundan tutmaya çalışıyorlar. Böyle çok sahne oldu. Bir ucundan biri diğer ucundan diğeri çekip ayırıyor ikiye. Ancak genelde artık uyanıklık yapıp yemi alan arkasını dönüyor. Diğeri dönüp ön taraftan yakalamaya çalışınca tekrar arkasını dönüyor. Bende şükür arkadan saldırma yok. Dürüstçe yüzyüze hallediyorlar aralarındaki paylaşımları :) Sadece stik yemlerde ilk kargaşada yanlışlıkla ön ayaklar bazen ağıza giriyor.

Seninkiler neden böyle Emre ya; Özel bir eğitim falan mi veriyorsun bizden gizli :)
Bak Cem çeşit çeşit cezalar uyguluyor ama nafile :) İşin sırrı nedir?

Emre yanlışlık yok. Bilerek yapıyorlar ya yemi bırakacak ya kolu. Hayvan dipte bir kaç saniye dursa diğerine kâr.

Kapasite 45-50 oldu.Dediklerinizi alıyorum.Energil alayım mı?
Varsa başka yem tavsiyeleri alırım.
Bu arada Neslihan abla konuyu sana devrettim. :D :w00t:

Yok yanlışlıkla derken kargaşadan yemleri savuruyorlar, bu esnada yemi kaparken ayak ısırmalar oluyor.
Bende hafta sonları askeri eğitim var :)

Burcu öyle oldu gibi biraz sanki :) aynı başlık açmamak için buradan devam ettim. Energil alma Burcu biz bitiremeyiz onu ;)
Emre benim Peter'i sana askere yollayım ben ;)

Ben alırsam 5 kaplumbağa paylaşıcaz da o yüzden.

Aman abla lafımı olur.

Zilli Hayri' Alıntı:

Energili bitiremezsin. Dediğim yemleri al bence, eğer imkan arttıysa raffy p ye ek reptomin alırsın. Çeşit olarak alman gerekenler bunlar. İlk 4 zorunlu.
Sera Raffy P
Seras Raffy I
Sera Vital
Jbl Agil
Tetra Reptomin

Cebinde para kalırsa Sera mineral al. Raffy p içerisindekiler bitince bu yemi ayrıca alman gerekir çünkü. Üç ana yem çeşidin olacasğı içinde raffy p içerisindeki mineralller kesin önce bitecek.

Askeri eğitim işin şakası tabi, benimkiler Allah tan birbirlerini bilerek ısırmıyor. Sadece benim parmakla alıp veremedikleri var :)

Eğer paylaşacaksanız Energil olabilir.

AEK' Alıntı:
Zilli Hayri' Alıntı:

Energili bitiremezsin. Dediğim yemleri al bence, eğer imkan arttıysa raffy p ye ek reptomin alırsın. Çeşit olarak alman gerekenler bunlar. İlk 4 zorunlu.
Sera Raffy P
Seras Raffy I
Sera Vital
Jbl Agil
Tetra Reptomin

Cebinde para kalırsa Sera mineral al. Raffy p içerisindekiler bitince bu yemi ayrıca alman gerekir çünkü. Üç ana yem çeşidin olacağı içinde raffy p içerisindeki mineralller kesin önce bitecek.

Askeri eğitim işin şakası tabi, benimkiler Allah tan birbirlerini bilerek ısırmıyor. Sadece benim parmakla alıp veremedikleri var :)

Eğer paylaşacaksanız Energil olabilir.

Abi ben senin dediklerini alıcam şimdi.

O parmak sorunu bende de var.Zilli parmaklarımı uzatınca ısırıyor.Hayri sırtını kaşıyor...

Geri