Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem

Kaanbnci

Bronz 1 Üye
Kapluslarim sera raffy p den sıkıldı gibiler eskisi kadar istahla yemiyolar, buna benzer cubuk yem olarak diger markalarda ne vardi ama cubuk olmasi lazim

Cvp: Yem

Hayvan küçükse reptomin de yemez ondan sordum bosu boşuna almasın

Cvp: Yem

Reptomin her boyuta uygun protein ağırlıklı bir yemdir boyut sorun yaratıyorsa kırılarak verilebilir. Raffy p nın yanına yoksan hayvansal protein da ek yem olarak vermelisiniz raffy i uygundur.

Öyle mi ben yemiyor diye biliyorum 6 cm sonra yemeye başlıyormuş yosun içerikli diye

Cvp: RE: Yem

Dilan1903' Alıntı:
Öyle mi ben yemiyor diye biliyorum 6 cm sonra yemeye başlıyormuş yosun içerikli diye

Her kaplumbağada degişiyor mesela benim ilk aldığım çitlembik ilk günden yemişti, 2. Aldığıma 1 hafta sonra uğraşa uğraşa anca yedirdim. Ama kesin yiyecek diye güvence veremeyiz tabiki

Birisi 6,5 cm digeri 7 cm hangisini onerirsiniz simdi kesin olarak?

Tetra repromin ve jbl agil alabilirsiniz, reptomin protein agirlikli ancak yosun iceren bir yemdir bitkisele gecisi hizlandirir, jbl agil ise kalsiyum ihtiva ediyor bunu haftada bir gun vericeksiniz. Bakim kisminda ki kaplumbaga bakim klavuzunu incelemenizi tavsiye ederim.

Kurutulmus kurta benzeyen bide sera raffy p nin icindeki kirmizi yemlerden bir suru var sadece reptomin alsam yeter heralde

Reptomin yer o boylarda jbl agil bulamazsın her yerde bu aralar piyasada yok n11 de var oraya bakabilirsiniz

Kurutulmuş karides ( gammarus ) tan bahsediyorsunuz. P raffy l nin içinde var ama onu 8 cme kadar öneriliyor sonra kesiliyor diye duymuştum
Arkadaslar agil ne içerikli kullanan var mı stick yem mi?

Kırmızılar mineral yemdir onları ayırıp haftada bir gün vereceksin. Reptomin ve agil al. Agil kemik ve kas gelişimini sağlayan lizin amino asidi içerir. Çeşit olsun dersen ve bulabilirsen küçük kutu jbl tortilde alabilirsin. Bu beş kuruş ebadında hap gibi yemdir. Bu dibe batar onun için uygun ebatta kırıp elden vereceksin. Raffy I'ya devam et. Şimdilik bu kadar yeter.

mailto:/v5JRn6.jpg

Bide bundan almayi dusunuyorum onerir misiniz bi zarari var midir

Sabitleyicisi yok gibi duruyo yüzer ama sabitleyebilirsen kalır vantuz ya da kenara sıkıştırabilcegin bişe olursa sabitlenir

Alma sakın petrol artığıdır altı boş olduğu için içinde kalan su bir süre sonra kanalizasyon gibi kokmaya başlar. Kumda kömür tozu gibi bir tortu oluşturur. Yüzmez tabanda durur.

Geri