Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem

Dış filtrede kullanılan carbon malzeme

Suyu 28 kuru alanı 32 derece yap. Damlayı dediğim gibi devam et. Bir bakalım kırgınlık gidecek mi

Sünger olan değil. Carbon granül filtre malzemesi. Ya hastalık başlangıcı ya da mevsimsel değişiklik kaynaklı bir durum o zaman.

Cvp: Yem

Konuyu açan arkadaştan özür dileyerek bende aklımda olan bir soruyu yöneltmek istiyorum,

Hayvan'ın kas gücünü çene kuvvetini dahada kuvvetli hale getirebilir miyiz ? Yani bunun için farklı bir yemleme uygulayabilir miyiz canlı yem vesaire ? Yoksa verdiğimiz yemler yeterli mi herşey için ? 

Cem abim düşüncelerini bekliyorum bu konuda Teşekkür ederim.

Akvaryumun buyuk olmasi kas gucunu gelistirir çene gucunude bnce raffy p cok rahat guclendiriyodur

Cvp: RE: Yem

Kaanbnci' Alıntı:
Akvaryumun buyuk olmasi kas gucunu gelistirir çene gucunude bnce raffy p cok rahat guclendiriyodur

Onlardan ayrı olarak sordum daha yapılacak birşeyler düşünüyorum :)

Cvp: RE: Yem

cem' Alıntı:

2 hafta kadar sonra jbl agil'ide katıcam menuye, 2 haftada bir canlı yem vermeyi düşünüyorum, Japon lepistes vs. Ama farklı bir faydası yoksada saçma geliyor.

Balık işine girme. Kılçık mantar vs hastalık riski yanında yaşam hakkını alma da etik değil. Hali hazırda kurutulmuş yem var.

Cd kabindan yeni kuru alan yapip uzerine hali kaydirmaz koydum ama uzerine hic cikmadilar begenmemis olabilirler mi

Lambayı rampaya doğru konumlandır. Isı algısı ile çıkarlar. Tabi çevrelerinde de olmamalısın. Birisi varken çıkmazlar.

Konumlandırma iyi hayvanı birkez tutarak rampaya sürtüp kuru alana koy. Kendini suya atacaktır ama ne olduğunu nasıl çıkacağını algılasın. Bir süre sonra çıkar. Kaçış boşluğunu kısa tutmuşsun oradan dışarı kaçabilir. O kenarlara mandal diz yada mukavva karton ile yükselt yalnız lamba yakmayacak gibi olsun.

O kayayı sudan çıkar. Alanı daraltıyor. Hareketlerini kısıtlar. Üstünde uyuyor ise köşe bir yere koy.

Kaydırmazın rampa ucu havaya kalkmış onu silikonla yapıştır ya da mandalla tuttur.

Cem abinin yazdiklarina ilaveten bir derece ile kuru alanda ki sicakligi olcun derim, bana cok yakin geldi.

Led ampul takili soft kadar isi vermiyor o. Soft ampul aydinlatmayi yamulttugu icin cikarttim

Lep ampullerin icerisinde tel olmadigi icin isi uretimi 0 ya da 0'a cok yakin, onu sitede kullandigimiz 40-60wattlik klasik armut tipli ampullerle degistirmelisiniz.

Bir süre bunu da kontrol et. Kaçmak için deneme yapacaktır. Lambayı bile ittirebilir.

Benim dişilerden birisi 20 cm iken 25 cm'lik cam üstüne bu şekilde mandal dizmiştim kaçtığı noktadaki bütün mandalları söküp kaçmıştı. Sonradan farkettim. Kendini yukarı kaldırıp lambanın çanağına basıp atlıyormuş. Arka ayakları kızarmıştı. Sonra lambayı ortaya çektim.

Geri