Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem

Akvaryuma konan bütün dekorlar poliüretan malzemedir ve hoş gözüksede suda fevkalade koku yapar. Suyun kalitesini bozar. Yer kaplaması da ayrı. Pislikte tutar.

Bende görünce hemen hızlıca yazdım iyi yetiştim.

Lutfen kesinmis tarzi yanlis bilgi paylasimi yapmamaya dikkat edelim.

Cem abi juenpet de alabilicegim fiyati uygun ada var mi onerebilicegin?

Cvp: Yem

Şuan juenpette yok ama Turtle Bank önerebilirim, nette bulunuyor 3 boyuttan kaplumbağa uygun olan seçilmeli yalnız ne olursa olsun hayvan 10-12 cm i geçince kullanılabilirliğini yitiriyor.

Akvaryum camı kalınlığı 8 mm yada daha büyükse sağlıklı olan cam üstü kuru alandır.

Akvaryum kucuk suan yazin buyutucem o zamanda vantuzlu biseyler almayi dusunuyorum en uygun o olucak gibi

Misina ve vantuzla kuru alan niyetine birşey tutturabilirsin. Yalnız misanayı kısa tut hayvan atlarken dalaşmasın kesebilir.

kuru alan plastik den olsa sikinti olur mu kapluslar icin cunku elimde duvara vantuzlu buyuk bi sabunluk var hic bi sey yapamazsam onu kullanmayi dusunuyorum

Sitede bir cok kuru alan ornegi var oradan inceleyebilirsiniz, ben idareten CD kabi ile olanlari oneriyorum genelde.

Reptominde geldi ama yine eskisi kadar istahli degiller arada gammarus yiyolar azcik o kadar ne yapmam lazim

Ali sarp cd kabindan nasil yapiliyor bi tarif edebilir misin yorumunu yeni gordum

Elinde mineral yem varsa haftada iki gün ver. Kırmızı stickler. Yok vitamin damla varsa 2 günde bir yeme bir damla 10 gün sürecek kadar ver. Bu kırgınlıktan ya da mevsimsel geçiş kaynaklı olabilir.

Kuru alan ya da akvaryum paludaryum atölyesinde bir arkadaş videolu anlatım yapmıştı. 2013-2014 tarihleri arası bir zamandaydı konu, o tarihlerdeki konulara bak. You tube dan da aratabilirsin.

damlayı gammarusamı uygulayım yoksa reptominemi

cd kabının üstüne halı kaydırmayan şeyden koymuşlar hep onu nasıl sabitlerim

Elinde raffy p yok mu yoksa al bir kutu. Damla stick yeme damlatılır.

Çıktığında kayarsa ya silikon kullan yada birer mandal ile iki yandan sabitle

Hayvanlarda hastalık belirtileri var mı ?

Demek istediğim akciğer enfeksiyonuna bağlı belirtiler. Halsizlik, kuru alanda fazla kalma ve kafasını yatırma gibi

Birde carbon kömür kullanıyorsan uzun süreli kullanım hayvanlarda iştahsızlık yapıyor.

Geri