Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem

Abi bide bu reptominde hic yemiyorlar ne yapmaliyim aç mı biraksam bi kac gun

En sevdiği yem hangisi ise onun içine at. Biraz gammarus royal ne varsa onun içine at. bu kurutulmuş yemlerin kokusunu çeker. Yemeye başlar. Sonra alışınca normal yemeye başlar.

Reptoyu gammarus ne varsa onun kutusuna koy. Fazla değil o öğün yiyeceği kadar bir iki gün içinde durunca onun kokusunu alacaktır. Sonra çıkarır verirsin ama elden tek tek direk suya atma gammarus kokusu suya karışır. Bu seferde gammarusun kokusunu alıp reptonun tadını alırsa yine yemez.

Hayvanların kabuk boyu ne kadardı ?

O zaman haftada bir, bir önceki günün akşam öğününü vermeden ertesi sabah reptodan uygun ölçü ne ise o miktarda suya at. Yanlarından uzaklaş bir iki saat yem dursun. Sonra akşamı yine ver. O da sabaha kadar dursun akvaryum kirlenecek ama bunu bu şekilde yap.

Bazı hayvanlar yemedi mi yemiyor. Haftada bir de marul yada kıvırcık ver.

Cvp: Yem

Benim çizgili de 2 ay yem yememişti. Forumda konusu var. Gerçi benim tosba büyük olduğu için 2 ay açlığa dayanmıştı. Sizin ufaklıklar o kadar dayanamayabilir. Eğer bir hastalıkları yoksa içgüdü ile önünde sonunda yiyecekler. 

Tabii aktif karbon olayı var bir de. Cem Bey açıklama yapar o konuda.

Karbon yada hastalıkla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Boy itibariyle ilk defa veriyorsun değil mi ? Protein oranı yüksek olsada yosun tadı diğer yemlerden ayırıyor. 8-9 cm kabuk boyuna kadar inat edip yemeyen hayvanda var.

Garip olan sey onceden sera raffy p yi cok guzel yerlerdi simdi onuda yemiyorlar

Filtrede karbon kullanıyor musun kullanıyorsan kaç aydır. Dışardan birşey veriyor musun yem harici ?

Ic filtre var sadece onun icindeki sungerimsi seyin rengi siyah ama karbon mu bilmiyorum. Yem harici disaridan hic bir seyde vermiyorum

Abi marul ve kivircik ver demissin ama ben bi kac kere denemistim onuda yemiyorlar

Siyah sünger karbon esaslı ama normal karbon etkisi vermez.

Bu durumda vitamin damla al. Tercih sera reptilin. Bunu 2 günde bir stick yeme bir damla damlatıp ver. İştahını açıp kırgınlık varsa giderir. Başka bir belirti yok değil mi yüzme yada kuru alanda dururken.

Devit3 var arada agzina damlatmaya calisiyorum ama yinede istahi acilmiyor gibi. Hareketlerinde degisiklik yok gibi

Devit değil normal vitamin olacak. Uv kullanıyor musun. Kullanıyorsan mesafe ne kadar ? Gün ışığı görüyor mu akvaryum ?

Uv yok ama gun isigi aliyorlar haftasonlarida hava guzel olursa balkona cikartiyorum

Arada raffy P'yi dene özellikle kırmızı olanı. Diğer yemleri de yemezlerse o zaman antibiyotiğe başlarız.

Yumurtayı haşlayıp beyazından ver.

Devit3 yapay oldugundan ve hayvana kendi D vitamini sentezi yapma sansi birakmadigindan burada verdigimiz D vitamini dogal yollardan alinmamis oluyor ve bobrekte asiri birikme yapma sansi var. Bu nedenlerle uygun bir vakitte UV lamba alinmali, yazdan sonra yazin guneslenecegi dusunulurse olabilir. Devit 3 aydan fazla kullanilmamali.

Tesekkur ederim herkese yorumlari icin.. Yavas yavas yemeye basladilar reptomini.

Geri