Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yemek yemeyi azalttı

cansud

Bronz 3 Üye
Merhaba hatırlıyacak mısınız bilemiyorum tostos vardı çizgili dere kaplumbağası pazardan almıştım kurtarmıştım burada bir sürü şeyler öğrendim sizden. genelde aek oliviapeter birde birisi daha cevaplıyordu sorularımı. Site kapanınca ben kullanıcı adımı ve şifremi unutmuşum:( Maili mi girdim ama kayıtlı kullanıcı değilmiş gibi oldu. Yeni kullanıcı almak zorunda kaldım. Sorunum şu tostos havalar soğuduğundan beri iştahsız ekim sonundan beri yani.Ama gözleri şiş değil kulakları şiş değil baloncuk yok yani hiç bir hastalık belirtisi yok hareketli de ayrıca.Acaba kış geldiği için mi böyledir? Sitenin açılmasını öyle sabırsızlıkla bekledim ki çok da güzel olmuş umarım bir daha kapanmaz.

Bu arada unutmuşsunuzdur kesin ben tekrar akvaryumun özelliklerini yazıyım ona göre cevap verirsiniz. 100litre 80litre kadarı dolu kuru alanı ısıtıcı lambası var mamaları sizin bana verdiğiniz listedekiler devit3 kullanıyorum yalnız hala ocakta alıcam inşallah uv lambamızı kabuk boyu 6cm ısıtıcısı yeni büyük iç filtresi var suyu temiz ve 21derece sabit.

Bir de son olarak hiç bir şey yemiyo değil ama mesela tetra reptominin boyutunu hesaba katarsak eskiden günde 4 5tane yerken şimdi 1tane yiyiyor.

Cvp: Yemek yemeyi azalttı

Akvaryum suyu sicakligi en az 26 derece olmali usudugu icin yemiyor olabilir

Çizgili dere kaplumbağasının ısısı daha düşük olurmuş o yüzden düşük tutuyorum sıcaklığı burada öğrenmiştim

Suyu 24 derece yapin kuru alan tabani ise 28-29 derece olsun, UV lambayida almaya bakin cunku bu hayvanlar UVa yada ihtiyac duyar istahlari kabarir ve kendilerini dogal ortamlarinda hissederler UVa ile

Uyeliklerin bazilari hosting problemleri nedeniyle silindi

http://imgur.com/V2wojkz

http://imgur.com/lwdiz6j

http://imgur.com/Qiee5FQ

Tamam 24yapicam insallah az kaldi lambayi almama.fotograflara bakabilirmisiniz birde kabuk degistirmedi hic 31agustosta almistim tostosu hala ayni kabuklar bir sorun var mi?

hayvanın metabolizmasının canlanması için 25 derece olsun şimdilik. yem yemiyor ise sera reptilin vitaminden ağzına ilk hafta iki günde bir, bir damla damlat. sonraki hafta iki gün.
mailto:/Product/sera-reptilin-kaplumbaga-icin-vitamin-takviyesi-15-ml

başka ne yemleri denedin. uva-uvb ampul var mı ?

Isıtma ve UVA lambalarımdan alabilirsiniz kendi markamın lambaları www.mebatropik.com foruma özel indirim kodu da var almayı düşünürseniz 0505 5372016 ya mesaj atın * ten kodu göndereyim size

Çizgili dere kaplumbağasında su ısısı 23-24 derece uygun. Cem in dediği gibi toparlama için bir ay 25 derecede tut. Kuru alan ısısı 29-30 derece olsun. Sonra düzelince birer derece azaltırsın.

Çizgililerde kabuk değişimi diğerleri gibi değil. Genelde daha zor atar. Yapısıda değişiktir. Hiç bir sorun yok gayet iyi. Bu arada aklında olsun gene kabuk yapısı farklı olaak etek yani uç kısımları kıvrıktır. Bu bölgede kir yada yosun birikimi olur. Ayda yada iki ayda bir bir kapta akvaryum suyu ile yumuşak uçlu yeni diş fırçası ile hafifçe ovalayıp temizle.

Bu sıralar daha çok gammarus ve karides vermeye bak. İştahı toparlayınca standart programa dönersin. Isı uygulamalarından sonra bir haftada gelişme olmazsa gene buradan yaz. Tekrar değerlendirelim.

Geçmiş olsun.

Tamam cok tesekkur ederim kabuklarinin iyi olmasina cok sevindim korkmaya baslamistim aylardir hic degismeyince. Peki o lambalardan hangisini almam lazim linkini verirmisiniz bi tane baktim 36tl idi cok uygun geldi indirimli de olursa ocaga kadar beklememe gerek kalmaz ne kadarlik ir indirim oluyor peki? vitamin aliyim da almasina agzini acmaz ki bana o :( eskiden kabugundan bie cikmiyod simdi cikiyo ama oyle bakiyo hic acmiyo agzini

Birde akvarymun uzerini kapaticam lambanin oldugu taraf haric olur mu? Daha sicak olur diyr dusundum ama acaba nem yaparda kotu mu gelir yoksa? Benim oda soguk oluyo geceleri suda uyuyo ama burnu disarda soguk hava soluyo yani daha sicak olur belki diye dusundum?keske daha iyi kosullarda bakabilseydim ama elimden geleni yapiyorum ben almasaydim kesin olmustu pazarda:( sera raffyp raffyI tetra reptomin bide mineral bide karides kurusu veriorum ama b aralar sadece reptomini yemek istiyo

ağzını açmaz ise hayvanı elinde başı yukarda olmak üzere dik hale getir ve damlayı ruj sürer gibi ağzına sür bir miktarını yutacaktır. biraz bekleyip bir kez daha sür. sonra peçete ile damlalığın ucunu sil. dikkat et burnuna kaçırma suratına hapşurmasın.

ampulde hangisini diyorsun ısıtma mı; uva+uvb mi ?

İsitma var bende kuru alaninda kullaniyorum onu hemen yaptim. Uva+uvb lazim
tamam dediginiz gibi surerim bugun yarin zaten siparis vermem lazimdi alicam hemen:)

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=uvb+ampul&satici=atakanpetshop
bu linkte ucuz. 5.0 önceki model 100 yazanlar yeni model ikisi de aynı. 13 W alırsan 17-18 cm'den; 25-26 W alırsan 27-28 dereceden konumlandıracaksın. bu büyük hayvanlar için geniş yüzeyi ışıttığı için tercih sebebi. ama seninki ufak ve tek ise 13 W de alabilirsin. aktif ışıması 1 senedir. sonra yarılanma ömrü başlar.

Tostos ufak ve tek o zaman 13wlıktan alıcam peki bu sitede hangisi oluyor o?
http://www.mebatropik.com/ ben bulamadım

burada bir tane var o da uva ampul

o zaman ordan almıyım tamam gittigidiyordan 13wlık olandan alıyım

Ya üzgünüm çok sordum ama bu mu

mailto:/evcil-hayvan/exo-terra-uvb200-13w-compact-lamba-138072108

yoksa

mailto:/evcil-hayvan/exo-terra-repti-glo-13w-5-0-uvb-lamba-139262146

bir öğrenemedim şu ampülleri:/

Ürünlerim ısı ve uva sağlıyor kuru alan için temel bir ampul fiyatlar da uygundur dediğim gibi uvb nin yanına ısı+uva düşünürseniz dilediğiniz zaman irtibata geçebilirsiniz :)

Geri