Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Cvp: Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Biraz daha yakinlastirabilirim ama ya 3 u ustuste cikar 1 saatte falan 32 dereceye geliyor

üçünün üstüste çıkması uzak ihtimal ancak iki tane olabilir. büyük olduklarına göre ya yan yana veya yarım şekilde üste çıkarlar. 32 derece oluyorsa dursun. ama mesafe uzak ise yan boşluklardan soğuk hava yeme durumları olabilir. oda ısısı 22 derece üstü ise bu da sorun olmaz.

28 derece oda isisi kaplumbagalar nihayet akvaryumda 3 unu yakalayinca emre abinin konusuna koyucam simdi zeytin kuru alani kullanirken bir fotograf atiyorum benden korkmamasi mukemmel
mailto:/acjrl.jpg

mailto:/25iwwtv.jpg

suanda kuru alan 30 su 27 derece yavas yavas yukseliyor kuru alan isisi

Çok iyi bu. Kuru alana çabuk çıkmalarına çok sevindim. Güzelcede yayılmış. Uvb saati Cem in dediği uygun. Isıtma lambaları 07:00-19:00 yada 07:00-18:00 yada 08:00-18:00 uygun.

Oda ısısı bayağı yüksekmiş. Hiç sorun yaşamazsın.

32 derece oldu suanda limon da guneslendi ama michelangelo (buyuk olan) daha hic cikmadi bi mangrowu ve tasi kaldirdim alan acildi biraz zamanlayicilarida 07:00-18:00 ve 9:00-14:30 yaptim bukadar sorumu yanitlayip yardimci oldugunuz icin cok tesekkurler emre ve cem abi
Tek sorun telefondan girince mobil versiyon acilmiyor Use a mobile version if I visit from mobile device i isaretledigim halde

uv'yi saat 10'da başlat. tel işini emreye sor. bir de bu konuya bak belki işe yarar.
mailto:/forum/Konu-sukaplumbagasi-com-artik-android-cihazlarda.html

Ben iphone kullaniyorum ama yinede app olarak degil safariden site adiyla giriyorum bugune kadar bir sorunda yoktu aslinda

UVB zamanını değiştir. Süre özellikle bu mevsime göre uzun. 10:00-14:00 yada 10:00-15:00 yap.

Diğerleride kuru alana alışır. Rahat çıkabilsinler yeter. Eğer zorlanma olursa dediğimi yaparsın, Rampaya ek.

Daha sorun olursa hiç çekinme sor Ali Sarp.

Normale döndümü mobil versiyona dönmek için sanırım kapatıp açmak ve tekrar girmek gerekiyordu. En altta mobil ve full versiyon seçenekleri var.

Suan rampaya eke gerek yok gibi gozukuyor saati 10:00-14:30 yaptim ikisininde arasinda oldu mobil versiyonu da hallettim sagolun tekrardan

Cvp: RE: Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

AEK' Alıntı:
Sana soracağım şu Ali Sarp. Bu hayvanlar daha önce hiç aç gün geçiriyor muydu?

Dur markaları yazayım.
Tetra reptomin.
Sera mineral.
Sera vital.
Sera carnivor.
Sera royal (aslında bunun yerine daha önce jbl energil önermiştim. Sen royal olanı energil yap)
Jbl agil.
Jbl calcil.

jbl energil dedigin bu balik yemimi emre abi ?
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11791&ad=jbl-pond-energil-balik-yemi-1000-ml&kat=0

o değil ali sarp, kaplumbağalar için olanı var. yalnız şu anda yenileri gelmiyor. en geç tarihli 1000 ml'likte haziran 2014 tarihli bulmuştum. o tarihe kadar bitirmen imkansız. bende mecbur royale döndüm. bu son aldığım royaldeki balıklar ve karidesler ilk aldığıma göre oldukça büyük. son tarihi nisan 2015.

mailto:/JBL-Energil-Iguana-Dogal-Karides-ve-Balik-Kurusu-1000-ml-150-gr,PR-7487.html
mailto:/pinfo.asp?pid=1808
http://www.petburada.com/?urun-22268-jbl-energil-kaplumbaga-odulu-1lt-170gr

Hayır yem bu Ali Sarp. Sera royal ile içerik aynı ama royalde çok ufak parçalarda var. Senin işine gelmez. Ben yavru kaplumbağalarada verdiğim için royalde aldım. Ama energil tam seninkilere göre. Gerekirse makasla keser iki üç parçada verirsin.

Bu arada verdiğim linklerden ben alışveriş yapmadım ama teleskoptan alan arkadaşlar var. Son kullanma tarihini sorup 2015 gibi ise alabilirsin.

3 tane hayvan olduğuna 1 seneyi geçkin biter. daha düşük gramaj yok malesef.

Zaten hayvanlar 3 tane ve büyük olduğu için önerdik. Kalacağını sanmam, belki çok az.
Bende 4 tane 10-12 cm, 4 tane 6-7 cm hayvan var. Hem royal hem energil yemler mevcut. Benim bu ikisini bitirmem daha zor.

Şöyle düşün. Haftada bir kafa büyüklüğü hayvan başına yani yılda 52x3 kafa büyüklüğü eder. Sence senin hayvanlardan 156 kafa girermi o kutuya :) ki içerisindeki yem tüm kutu içini kaplayamıyor.

Bence 6 ayda biter.

Ben yarin yemleri alicam ona gore gungun bi program yaparmisiniz simdiden?

110. yorumdakilerden calcili almayıp aç gün yaparsın.
Tetra reptomin.
Sera carnivor.
Jbl agil.
Sera vital.
Sera mineral.
aç gün marul verilebilir.
Sera royal

istediğin günden başla.

Cvp: RE: Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

AEK' Alıntı:
Bu çeşitlilikte aylık hangi yemden kaç gün vereceğini yazayım.
8 gün aç kalacaklar.
1 gün calcil yiyecekler.
2 gün mineral yiyecekler.
2 gün carnivor yiyecekler.
4 gün royal yiyecekler.
7 gün vital yiyecekler.
4 gün repttomin yiyecekler.
2 gün agil yiyecekler.

Bu beslenmede önemli olan noktalar;
Aç günleri haftada iki gün ve arka arkaya gelmeden dağıtmak gerekir. Carnivor ve mineraller aynı haftaya denk gelmesin. Rroyal olanda haftada bir kez olacak şekilde verilsin. İstersen bunu 30 günlük yazayım.

Aslinda 2 gun ac gun demistik royal yerine jbl energil alayim degilmi bulursam
Benim sorum bu aylik programi gunlere nasil vuriyimdi yada haftalik olarak

uygun tarihli energil bulursan alabilirsin. ben bir gün aç yapıyorum. programı emreye paslayım. grip beni de vurdu galiba kafam yerinde değil.

Geri