Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Iyi gelsin bakalim 250 ml soyledim energil ve reptomin disinda zaten
mailto:/forum/Konu-verilebilecek-ve-verilmeyecek-taze-yiyecekler.html bu linkte marul orta seviye demis ben ac gunlerde marul verecegim degil mi?

Maydanoz verebilirim yada sorun olurmu?

Cvp: Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

Marulu aç günlerde verebilirsin. Kabuğu kadar bir yaprak hayvan başına kafi.

Maydanoz verme. Acı tadı hoşlarına gitmez. Zaten su dışı bitkiselde diğerleri gibi bol su içerenler uygun.

Ben eskiden maydanozde verirdim yerlerde artik vermem neyse bugun marul verdim yemediler ac biraktim bende

Ali Sarp imkanın varsa bir kapta su mercimeği yetiştirebilirsin. En azından sevebilecekleri bir su bitkisi yemiş olurlar.

Imkan derken nasil sartlar lazim yetismesi icin?
Nerden temin edebilirim?

Leğen yada ufak bir kapta suda hafif güneş alacak yerde durması yeter.

Canlı bitki satan akvaryum canlıları bulunan pet shoplarda bulursun.

Iyi bulursam alirim teleskoptan jbl agil 250 ml ve energil 1l siparis etmistim bir sorun oldu ve tutumlarini hic begenmedim simdi petburada'dan siparis ettim uzun lafin kisasi teleskopu tavsiye etmem

maydonoz, tere, roka, fesleğen tarzı kokulu bitkiler. yeseler dahi içerik bakımından böbreklerini zorlayacak nitelikte ürünler. fazlası insan için dahi zararlıdır. doğal ortamlarında yediklerine emsal teşkil edecek ürünler marul, kıvırcık, salatalık ve beyaz hindiba tarzı ürünler.

Cvp: RE: Yeni akvaryumumla birlikte yeni sorularim

AEK' Alıntı:
mailto:/forum/Konu-150x80x70h-840-lt-ve-diger-iki-akvaryumum.html

Bak Ali Sarp, benim burada kuru alana girişten bakınca sağda duran bir dal var. Bu yılan bukalemun gibi hayvanların teraryumlarında kullanılıyor. Yani kuru alan dalı. Bunun senin kuru alanına uygun boyundan alıp biraz doğal görünüm sağlayabilirsin. Ben üzerini yapay sarmaşıklada sardım. Bu tarz doğallık katman görsel olarak iyi olur. Ben kuru alanın yanlarını bir nebzede kapattığı için daha huzurlu güneşlendiklerini düşünüyorum.

cem' Alıntı:
ben o mesajdan micromeci sileyim o zaman başka okuyan karıştırmasın.

Bazı cümleler bizi yanıltabiliyor. Şu yem kutularında yazan günlük tüketebildiği kadar ibaresi gibi.
Belki yapısı itibariyle yardımcı işlevi vardır ama ammo gibi, denitrate gibi zeolit işlevinin tam karşılığı değil.

Emre abi eski mesajini gunyuzune cikardim ozaman sormamisim o dali nerden aldin senin kuru alanda olan sarmasigi aldim kuru alan icin

cem' Alıntı:
maydonoz, tere, roka, fesleğen tarzı kokulu bitkiler. yeseler dahi içerik bakımından böbreklerini zorlayacak nitelikte ürünler. fazlası insan için dahi zararlıdır. doğal ortamlarında yediklerine emsal teşkil edecek ürünler marul, kıvırcık, salatalık ve beyaz hindiba tarzı ürünler.
Bu hindiba nerde bulunur cem abi adini ilk bu sitede duydum :)

mailto:/forum/Konu-alternatif-yesillik-beyaz-hindiba.html?highlight=beyaz+hindiba

bu ürün, bir tek metro mağazasında görmüştüm. fazlasıyla sulu bir bitki. yalnız ışık altında kaldıkça acılaşma riski artıyor.

Istanbulda varmi bu magaza ya duymadim hic ?

Oyle egzantrik seylere gerek yok maruldan sasmayalim :)

İstanbul da Beşiktaş ta flora pet shopu biliyorsan oradan alabilirsin. Anadolu yakasında da maltepe akvaryumcular çarşısında var. Yani bu kökü kertenkele ürünleri satan bir çok yerde bulman mümkün.

Sarmaşığıda sarınca çok güzel olur.

Yine bir soruyla geldim
Michelangelo bugun limonun doktugu kabugu agzi ve elleriyle kucuk parcalara ayirip yuttu bisey yapamadim kabuklari genelde petshoplarda balik verirken kullanilan ag ile aliyorum ama gozumden kacmis bu kabuk babam yiyemeyecegi seyi yemez dedi ama tedirgin oldum ben yined

Sorun olmaz onu sindirir. Hem kaplumbağa kabuğunu hemde kabuklu su böceklerini sindirecek sisteme sahipler. Tek konu plakayı komple yutsa bir ihtimal yemek borusunu tahriş edebilirdiki parçalayarak bunuda ihtimal dahilinden çıkarmış. Genede gördükçe toplamaya özen göster Ali Sarp.

Jbl agil ve energil gelene kadar onlarina yerine hangi yemleri veriyim??

Agil yerine reptomin yada raffy p verebilirsin. Energil yerinede raffy I verebilirsin.

Raffy P ve raffy I al demedinki emre abi reptomin var bugun kargoya veriliyomus agil ve energil

Aras kargoyla konustum 3 gibi yemler bende sorun kalmiycak bu mavi dalgic floresan tam batiyor degilmi arkada ingilizce cam kirildimu kontrol edin ona gore kullanin falan diyorda batip batmadigina dair birsey yok

Raffy p yoksa reptomin vardır. Bunlardan biri agil yerine olur.

Ben elinde varsa diye raffy I olur dedim. Energil yanına başka ek yeme gerek yok. Zaten bir kaç gün yemese de olur. hiç yoksa gene reptomin ver gitsin. Gene proteinsel yemler sonuçta.

Dalgı. floresan tam batıyor. Ama kaliteli ürün olmadığından ötürü Cem kafa kısmı dışarıda kullanıyor, bende ben evde yanlarında durduğum zaman yakıyorum.

Kafa kismini cikardim soft ampul sinunce 18:00-24:00 arasi yanacak
Bugunluk reptomin verdim

Geri