Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Beslenme Programi Yardim

RE: Yeni Beslenme Programi Yardim?

Zilli yle aynı boydalar ama Zilli Mayıs ta bir yaşını dolduruyor.

http://www.atakanpetshop.com

Uvb ler pahalı oluyor. Jbl 130 tl gibi fiyatlarda. Ama yukarıdaki firmayı ararsan exo terranınkiler çok uygun fiyata. Aklında olsun. Tüh kaçırmışım dememen için yazdım. Ama devite ara vermekte uygun değil. D vitamini sentezi yapamamasının en büyük sakıncası kabuk yumuşaması olur.

Seninki gene onu yapıyor. Bendekilerden birkaçı ele alınca idrar yapıyor :)

Aynı durumu Zilli de yapıyo. Gerçi Hayri de yapmıyo değil.:D

Emre abi aynen gecen gun baticon surerken ayagima isede bildigin :)

130 mu oo cok pahali abi yaa ben 50 tl falan diye okumustum formda o bile pahali gelmisti su an tum parami yemlere verdigim icin bi muddet alabilmem mumkun degil, devit 3 u de 3 aydan fazla kullanmayin fazla gelir demistin abi o yuzden onu da mecbur kesecem artik.exo terranin masa lambasina takilmak icin olanini kaca bulabilirim peki abi telden giriyorum da oraya bakamiyorum su an?bi de akvaryumun ustune nasil sigdirabilirim onu da alacak olursam acaba sana resmini atacam simdi akvaryumun ustunden gorunumunun.

E O da iyiymis benimki temizlik icin kaba aldigimda ona yapiyo sadece,cok sukur elime yapmadi daha :)

Ust gorunus..

Ekli dosyalar

• IMG00319-20140125-2225.jpg
    IMG00319-20140125-2225.jpg
    422.2 KB · Görüntüleme: 101
Cvp: Yeni Beslenme Programi Yardim?

hayvanı elinize aldığınızda damlayan yoğun damla idrardır. üzerindeki su değil. hayvanı alttan tutuyorsanız elinize kesin işemişdir. özellikle kafayı içeri soktuklarında arkadan tahliye musluğu açılır.

Ele değilde akvaryumdan çıkarınca ürken yapıyor. Çizgilide Vildan hanıma gidince yapıyor.

Tayfun Bayrakli' Alıntı:
130 mu oo cok pahali abi yaa ben 50 tl falan diye okumustum formda o bile pahali gelmisti su an tum parami yemlere verdigim icin bi muddet alabilmem mumkun degil, devit 3 u de 3 aydan fazla kullanmayin fazla gelir demistin abi o yuzden onu da mecbur kesecem artik.exo terranin masa lambasina takilmak icin olanini kaca bulabilirim peki abi telden giriyorum da oraya bakamiyorum su an?bi de akvaryumun ustune nasil sigdirabilirim onu da alacak olursam acaba sana resmini atacam simdi akvaryumun ustunden gorunumunun.

E O da iyiymis benimki temizlik icin kaba aldigimda ona yapiyo sadece,cok sukur elime yapmadi daha :)

Ust gorunus..

Akvaryum bir süre sonra yenilenmeli. Deviti en azından ayda bir gene uygula.
Bu arada filtre o şekilde verimsiz çalışır. Bir sakıncada önünden geçerken hayvan karşı cama savrulur. Soldaki kısa cama yapıştırırsan daha uygun olur. Aşırı akıntı yapıyorsa varsa şelale aparatı onu tak derim.

Yeniliycem abi de o biraz zaman istiyo omurluk almam gerekiyo e tum ekipmanlarda yenilencek falan biraz tuzlu is simdilik, ayda bir uygularim o zaman tamam, evet karsi cama yapisiyo zaten bazen :) kisa cama taktigimda da obur tarafta rampada dinlenirken cok savruluyo biraz sag tarafina takarsam camin bu sefer de dinlenme kayasina denk geliyo orda savruluyo akvaryum buyuk olmadigi icin sikinti iste abi, filtreyi de dayim vermisti selale aparati var ama cok ses yapiyo rahatsiz eder demisti napsam bilemedim valla

Ama akvaryumda 50 litrelik ve tam verim sagliyo gibi geldi abi bu sekilde de,tum pislikleri cekiyo birakmiyo dipte, cama yapisma konusu da bazen oluyo ve hemen kurtuluyo zaten boyle devam etsem ne zarari olur ki?

Ve abi son olarak da selale aparatini takarsam suyun icinde mi kalmasi gerekiyo o aparatin yoksa borulariyla suyun disina kadar yukseltip suyun disinda mi durmasi gerekiyo?ve her iki turlu de su an yaptigi akim kadar yapamayip pislikleri havalandiramazmis gibi geliyo simdiki gibi, baya soru sordum ama hala bilmedigimiz cok sey var iste emre abi aydinlativer su kardesini de bi zahmet :)

Cama çarpması tehlikeli. Hayvan sersemler, yıpranır.
Şelale aparatını takınca ses yapması suyun üzerinden boşaltırsa olur. Buda su sesi. Bunun avantajı su yüzeyini hareketlendirmesi ve suya oksijen kazandırması. Ama su içerisinde de kullanılabilir. Şelaleyi takıp suyuboydan boya verecek şekilde konumlandırabilirsin hatta çok şiddetli olursa kısa kenara takarsan yan cama doğru verebilirsin. Su sesi rahatsız etmese en güzeli şelaleyi uzunlamasına yönlendirmek. Hatta ucunda tapası varsa çıkartıp şiddeti azaltabilirain. Böyle temizlik sorun olmasada hayvan için zararlı.

tayfun ucundaki tapayı çıkarıp filtreyi kısa cama sabitledikten sonra borunun ucunu çapraz yapıp uzun camdan vurdurup suya akmasını sağlarsan ses olmaz veya minimuma iner.

Anladim abi kisa olan yan cama taktim su anda selale aparatini takmadim ama, en azindan hayvan cama yapismiyo artik, filtreye dogru yuzerken birazcik geriye dogru savrulur gibi oluyo ama yuzebiliyo gene de,boyle sorun olmaz herhalde pek sersemleme falan?

şelale boru ile de deneme yap sadece ses değil. ön uç geniş olduğu için su daha rahat ve yavaş akacak cama çarptırırsan şiddetide az olacaktır. olmazsa bu uygulamana geri dönersin.

Evet önce şelale alaratı ile suyu daha fazla delikten tahliye etmeli. Bu tek noktadaki şiddeti azaltır.
En azından bu haliyle su şiddeti sadece savurur. Cama çarpma olmaz.

Bu sekilde uygun mudur abi filtre aparatiyla?on cama carpiyo su ama akvaryumun diger taraflarindaki pislikleri kaldirip cekmeye falan yeterli olur mu? Bi de su aparatlarda bosta mi kaliyo?

Ekli dosyalar

• IMG00320-20140126-1458.jpg
    IMG00320-20140126-1458.jpg
    375.6 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG00321-20140126-1503.jpg
    IMG00321-20140126-1503.jpg
    443.7 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG00322-20140126-1505.jpg
    IMG00322-20140126-1505.jpg
    366.5 KB · Görüntüleme: 55

aşağı eğersen su hazneye doğru gideceği için kirleri filtreden uzaklaştırır.
3. resimde ikinciyi filtreye tak, sonra 3. parçadan dirseği söküp dirseği tak, üstünede şu an filtredeki dirsekli boruyu tak. yani Z gibi olsun uzun boru yere paralel olacak. sonra yan cama doğru paralel çevir.

ucundaki tapayı da çıkar.

Abi ama 2.parcayi filtreye taktigimda 3.parcadaki dirsek 2.parcaya takilamiyo, hatta 1.parcaya da dirsek takilamiyo,3.parcadaki dirsege bagli uzun boru takilabiliyo sadece?

Tapa derken selale cubugunun ucundaki tapa mi?

o dirseği kullanamaman kötü. şelale borunun ucundaki tapa çıkıyor değil mi ? o zaman şöyle yap. 1 ve 2. parçayı arka arkaya takıp sonra dirsekle selale aparatı ucuna tak ve yan tarafa doğru çevir. filtreyi ön köşeye doğru al. borunun ucu hafif su dışında kalacak şekil biraz yukarı çevir. uçtan akan su arka büyük cama çarpıp aksın.

1. parçadaki hava çıkartma deliğinin tapası takılı olsun.

Evet tapa cikiyor abi, dediklerini anladim ancak soyle bisey var, 1.ve 2. Parcayi birbirine takip filtreye takarsam dirsekle selale aparatini bunlara ekleyebilmem icin 3.parcadaki dirsege takili olan cubugu da araci olarak kullanmam gerekiyo cunku demistim ya dirsek ne 1. Ne de 2.parcaya takilamiyo direk

tamam o şekilde takıp bir resim at. elimin altında olmadığı için deneyip çözümü söyleyemiyorum.

Hatta maalesef bu 1. Ve 2. Parcalarda birbirine girmiyo nasil istir bu anlayamadim. Ama soyle bisey yapabildim abi aslinda resimde gordugun filtreye takili olan parcaya dirsek girmiyodu ama icinde 3.parcada olan ince cubuk var bu sayede baglanabildiler birbirine ve boyle bisey oldu olur mu acaba?en alttaki tapayi cikar diyodun bi de sen bana herhalde demi?

Ekli dosyalar

• IMG00323-20140126-2003.jpg
    IMG00323-20140126-2003.jpg
    280.7 KB · Görüntüleme: 43
Geri