Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Yemleri hakkında

Cvp: Yeni Yemleri hakkında

Emre Bey,hafta içi eşim raffy ı veremiyor.Tek güne mi indirsek yoksa h.sonu peşpeşe mi yapsak?

Agili koyunca 2 ve 3 numaralı program içerikleri aynı oldu. Daha önce agil yokken 2 numrada agil yerine raffy p, 3 numarada reptomin kullanmanı önermiştim. Şimdi hepsi 1 er gün oldu.

zgzoid' Alıntı:
Emre Bey,hafta içi eşim raffy ı veremiyor.Tek güne mi indirsek yoksa h.sonu peşpeşe mi yapsak?

Arka arkaya hafta sonu vermekte sorun olmaz. Eksiltmeyelim. Zaten 2-3 aya hayvan 8 cm olup tek güne inecek.

Bu arada bir önceki sayfanın son mesajında programı detaylı yazdım. Atlanmasın diye belirtiyorum.

Tamam Agil'le daha iyi oldu.H.sonu karides verecem.Kıvırcığı hangi gün vereyim?Yemi etkiliyor mu? 40 cm mango kökü suyu pek sarartmaz di mi? Bir de o kökün süresi var mı hep mi duruyor? Son şekliyle reptomin 2 gün p tek gün olmuş.Böylesi daha mı iyi?

kıvırcığın veya marulun iç taraftaki körpelerinden kabuk boyu kadar gammarus verdiğin günlerde verebilirsin. aşırı proteini dengeler.

mangoyu koymadan evvel geniş bir tencerede kaynatmak gerek. o zaman salınım vermesi az olur. tencereden büyük gelirse önce bir tarafını sonra bir tarafını çevirip koy. bu işlemin öncesi ve sonrasında musluk altında iyice fırçala akvaryuma koymadan önce lif ayrılmaları varsa onları kes, sivri kenar varsa dalaşacak onlarıda ya kopar ya zımparala. yine de ufak ta olsa sarı salınım olur. bunu kısmi su değişimleriyle bir süre açarsın sonrasında salınım duruyor. o sarı slınım suyun pH derecesini dengeleyen özsudur. ama fazlası oluşacak kirin farkedilmesini engeller. hafif bir sarı olacak şekilde ayarlarsın.

juenden alacaksan bunu al.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=4203&ad=mango-koku-medium

veya sonra yeni alırım dersen idareten bunu.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=5480&ad=mango-koku-15-25-cm

alacağın mango kökü V veya yanlama S biçimli altına girip rahat kaşınabileceği gibi olsun. dışardan alırsan kendin seçersin. juenden alırsan alım işlemlerinde kargo sayfasına geldiğinde açıklama kutucuğunda belirtirsin. bu şekilde bir ürün istiyorum diye. ikinci linkte verdiğim örnekti şekil güzel mesela. dal gibi olmasın.

vital kullanmadığına göre yosun içerikli reptomin iki olabilir. hafta sonu iki gün gammarus olacaksa program şöyle olsun.

1. Gün: Reptomin
2. Gün: raffy P
3. Gün: Agil
4. Gün: reptomin (bunu dönüşümlü bir hafta repto bir hafta raffy P yapabilirsin)
5. Gün: Raffy P deki kırmızı mineral yemler (bitince sera mineral alınmalı)
6. Gün: Raffy I yada karides (yeşilliği sadece bugün ver)
7. Gün: Raffy I yada karides

zgzoid' Alıntı:
Tamam Agil'le daha iyi oldu.H.sonu karides verecem.Kıvırcığı hangi gün vereyim?Yemi etkiliyor mu? 40 cm mango kökü suyu pek sarartmaz di mi? Bir de o kökün süresi var mı hep mi duruyor? Son şekliyle reptomin 2 gün p tek gün olmuş.Böylesi daha mı iyi?

Kıvırcığı ilk programda 8 cm olana kadar Raffy I gününden birinde öğlen vermek iyi olur. Agili raffy p yerine koymamın sebebi vitale geçmeye az kaldı ve reptomin azda olsa yosun içeriğine sahip. Bitkisele geçişte daha uygun bir yem. Cem de değinmiş konuya.

Kök suyu her zaman sarartır. Tabi boyut büyüdükçe sarartma hızı artar. Nede olsa daha çok salınım yapacak. Tabi su hacmide buna etken. Ancak Cem in verdiği ufak olanı kesinlikle alma derim. Sebebi zaten hayvan 7 cm boyda. Daha da büyüyecek. Küçük kökü sürekli kaldıracağından kaşınmada verimsiz olur. Bende yaklaşık 70-80 cm kök var. 11-12 cm hayvan kaşınırken yerinden oynatabiliyor. 20 cm olan kök akvaryumu geziyor. Yani hiç işine yarayamıyor. En azından ikinci linkteki daha uygun.

Pardon uygun olan ilk linkteki uygun olmayan ikinci linkteki. Bakarken sıra karışmış bende.

Bu arada juen deki resimler temsilidir. Alım oradan yapılırsa şekli için ya not yazmalı yada arayıp belirtilmeli.

Ya bu mangonun bende yeri her gun degisiyor surekli onun basindalar :) boyutunu bilmiyorum ama 50-60 cm vardir benimkide bide her kuma gomusumde artik cikartamazlar diye seviniyorum

mangoyu hiç elleme. istedikleri gibi kullansınlar. ben bayağı bir zaman önce düzeltmeyi bıraktım. iki günde bir eski yerine geri dönüyor. bir ara bitkiler engelliyordu. onları kumu kazıyıp atıyorlardı kenara şimdi bütün bitkileri arkaya çektim. ön tarafta bir o köşe bir bu köşe gidip geliyorlar.

Rahat dolaşmak istiyorlar. Bu sebeple bende rahat yüzecekleri şekilde tasarlıyorum.

Cem Bey,Emre Bey siparişi verdim.İlginize çok teşekkür ederim.Gerçek bir kapluş uzmanısınız.

Teşekkürler, araştırma ve deneyimle bu tarz ayrıntıları zamanla öğrendik. Yeni programlarla aksatmadan afiyetle yemlerini yesinler :)

bende iki mango var ama sürekli tek bir tanesine yoğunlaşmışlar. biri altına girdi mi diğerleri tüp gaz kuyruğunda bekler gibi onu seyrediyorlar. diğeri boşta yatıyor. görevi dekor.

cem' Alıntı:
bende iki mango var ama sürekli tek bir tanesine yoğunlaşmışlar. biri altına girdi mi diğerleri tüp gaz kuyruğunda bekler gibi onu seyrediyorlar. diğeri boşta yatıyor. görevi dekor.

O kuyruk bende de oluyor. Bir defa da res mango altındayken cumberland itekleyip hadi yeter keselendiğin manasında çıkarttı bunu ve kendisi girdi.

başka zamanda mango bomboş duruyor illa birisi altına girince akıllarına geliyor.

Senin kuru alana biri çıkınca diğerinede öğretiyor tespitin bunda da tamamen geçerli Cem.

Hayırlı ramazanlar, kapluşlarım artık 8 cm oldular.Programda bir değişiklik yapacak mıyım?

Günde tek öğüne geçilip aç gün yapılacak.

Cem Bey merhaba, zaten tek öğündeydim.Bir gün Karides'ten mi düşeceğim?

1. Sayfada emre program yapmış. O şekilde devam et. Bu boyu geçince kurutulmuş yemleri haftada bire düşürürüz.

O zaman şimdi aynen devam.8,5 olunca yapacağız heraldeç

Her ikiside tam 8 cm boyu geçmişse başlayabilirsin.

Geri