Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acemi anne

O kısmı belli olmaz. Kuru alanda üstüste durup ertesi gün yavru kaplumbağasını iskeleti çıkmış şekilde bulan arkadaş oldu. Ama bu hayvan çizgili, birşey yapar mı bilmiyorum. Olay büyük akvaryuma geçince belli olur.

Suları sabit ısıda olsun. Suya sürekli sıcak su ilavesi yapmayın, hayvanlar kendilerini farklı ısı değerlerine adapte etmeye çalışırken bünyeleri yıpranır hasta olurlar.

O kısmı belli olmaz. Kuru alanda üstüste durup ertesi gün yavru kaplumbağasını iskeleti çıkmış şekilde bulan arkadaş oldu. Ama bu hayvan çizgili, birşey yapar mı bilmiyorum. Olay büyük akvaryuma geçince belli olur.

Suları sabit ısıda olsun. Suya sürekli sıcak su ilavesi yapmayın, hayvanlar kendilerini farklı ısı değerlerine adapte etmeye çalışırken bünyeleri yıpranır hasta olurlar.
Ya nooolur öyle demeyin çok üzülüyorum ama beraber de olsunlar istiyorum ayırmak istemiyorum onları yüzerkende iyiler hep yanyana duruyorlar suyu da ayarladım inşallah bişi olmaz büyük olsn baya iyi huyludur aslında ama dua ediyorum hep şuan

Bunu yaşamış biri olarak söylüyorum kaplumbağam ve onun 2 katı boyutunda bir vatozum vardı

birgün dışarı çıkmıştım ve eve geldiğimde aradaki duvarı yıkmış ve vatozun yüzgeçlerini yemiş ve bu olay olduğunda 8 aylıktı çok üzülmüştüm ????

birgün dışarı çıkmıştım ve eve geldiğimde aradaki duvarı yıkmış ve vatozun yüzgeçlerini yemiş ve bu olay olduğunda 8 aylıktı çok üzülmüştüm ????
İki gündür beraberler hiç ayrılmıyorlar yanyana yüzüyorlar ufaklık üstüne çıkıyor bi süre bişi demiyor sıkılınca indiriyor bazen ayrı da duruyorlar bilmiyorum ama iyi gibiler hiç yokmudur iki ayrı cins besleyen acaba?

En büyük sonrun farklı tür olmaları değil emsal boyda olmamaları. Emsal boyda olsalar zayıf olan kendini savunabilir yada tepki gösterebilir. Sistemde alfa olan en uyumlu hayvanlarda olsa diğerini sürekli yoklar. Ufak kızarıklıklar olağandır. İş deri yırtılmaları yada ayak kuyruk gibi uzuv kayıplara döndüğünde ayırmak gerekir.

Çizgililer uysal bir türdür ama içgüdüleri ne yapacaklarını belirsiz kılar.

Ufağı şimdiki sistemde en azından belli bir boya gelinceye kadar besleyebilirsiniz.

Geri