Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ağustosun Evi

Ağustos

Bordo Bereli
Evet filtremiz ve sera yemlerimizde eklendi artık bir eksiğimiz kalmadı gibi hepinizin yorumlarını bekliyorum iyi forumlar :)

mailto:/35i0jeb.jpg

Cvp: Ağustosun Evi

filtre dediğimden büyükmüş. kuru alandaki bitkilerin üstüne basıp üste çıkma olanağı yok değil mi ?çakılların ortasındaki kahverengilik nedir ?

aslında problem çıkarmasa silis kumla çok şahane görüntü yakalarmışsın. ama temizlerken gideri açarsan içine dolabilir. ısıtıcıyı filtrenin sağ yanı ortaya kuru alanın karşısına alırsan jakuziye tam hakim olur. filtreyi de resimde sağ yan tarafa alıp boruyu ısıtıcıya doğru verirsen çıkan su ısıyı yayar ve dairesel sirkülasyon yapar.

Çok teşekkürler .. Cem abi silis kum harika olurdu ama ne düşünsem olmuyor hani imkansız şuan için.. Taşları bile tek tek çıkarıp yıkayıp tekrar koyuyorum.. O kahverengi olan şey doğal bir taş sudaki pislikleri çekiyor haftada bir yıkıyorum onu .. Filtrenin yerini değiştiremiyorum eğimden ötürü motoru ayrılıyor ama şelaleyi ona göre ayarlıyorum :) Barış kardeşim çok teşekkürler imkansızlıklardan böyle bir doğaçlama doğdu :)

Ağustos' Alıntı:
Çok teşekkürler .. Cem abi silis kum harika olurdu ama ne düşünsem olmuyor hani imkansız şuan için.. Taşları bile tek tek çıkarıp yıkayıp tekrar koyuyorum.. O kahverengi olan şey doğal bir taş sudaki pislikleri çekiyor haftada bir yıkıyorum onu .. Filtrenin yerini değiştiremiyorum eğimden ötürü motoru ayrılıyor ama şelaleyi ona göre ayarlıyorum :) Barış kardeşim çok teşekkürler imkansızlıklardan böyle bir doğaçlama doğdu :)

Inanin normal akvaryum olsa bu kadar begenmezdim. Cok guzel durmus resimde. :)

Sadece dişimiz eksik oda gelince tamam olucaz :) normal akvaryum olsa kuru alan falan derken iyice masraf olucaktı böyle daha doğal geliyor bana taban alanı hariç :)

ben de dedim şimdiden yumurtlama sahası mı yaptın. zeolit gibi bir şey o zaman. yada zeolit.

Abi turuncu bitkilerin üstündeki alan yumurtlama alanı olucak inşallah :) evet abi o dediğin gibi birşey :) üstünde uyuyor onun

Gerçekten harika olmuş :) bence bu sistem olabilecek en iyi noktaya geldi. Kum işi bunda imkansız. Maceraya bencede girme. İçimizde en kolay dip çekimini sen yaparsın :)

Acele etme, iyi bir dişiye denk gelince kaçırmazsın.

bendeki 3 numara dişi çıktı. ama benimkiler ilgi göstermiyorlar. daha cinsel gelişim tamamlanmadı ve hormon salgılama başlamadı sanırım. bakalım 4 numara ne çıkacak.

Hadi hayırlı olsun Cem. En azından bir dişi çıktı sende. Gerçi daha çok vardır onun cinsel olgunluğa gelmesine. Ergenlik sonrası durumlarda neler olacak merak ediyorum.

Abi süper olmuş.Tebrik ediyorum.Bunu bu hale getirmek zaman ister doğrusu çok güzel olmuş.Eline koluna emeğine sağlık.

:)Hepinize tek tek teşekkür ediyorum .. İnsan yanındaki canlıyı sevdiği zaman zamanla herşey güzel oluyor demekki .. Beğenmenize çok sevindim emeklerimin en güzel karşılığı beğenmenizdi :)

peki dip çekimi için nasıl bir alet almam gerekir ?

Özellikle Ağustos beğenmiştir. Kendine ait jakuzisi olan tek hayvan :)

Dip çekimini sen gideri açarak yapmıyor musun Yaşarcan? Bağlantıları kapalı mı?

Emre abiye katılıyorum.Cidden temizliğini nasıl yapıyorsun abi?

Yok gider açık ama bütün suyu boşaltmadan yapmamı sağlayacak bir alet varsa bi dahaki ay onu almak için sordum :)

Sanırım Cem bunu kullanıyor.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=8803&ad=resun-dip-supurgesi-1-85-m

Bende bunlardan birini kullanıyorum.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=3523&ad=tetra-tec-gc-40-dip-supurgesi
mailto:/urun_detay.aspx?urn=3522&ad=tetra-tec-gc-30-dip-supurgesi

Hatta bende pilli olan Eheimde var ama hiç önermem. Ücretinin karşılığı sıfır.

Cem inki işini rahatça görür. Ben daha kolay olsun ve vanalı olsun diye biraz daha komplike bir alet almıştım.

su deriniği az olduğu için dip sifonu randımanlı çalışmaz. sana en uygun olacak 2 metre hortum almak. yarım parmak deniyor 1/2 çaplı. hortum sığ suda işe yarıyor. ben komple su değişimi yapmıştım dipte kalan su ve pisliği hortum ile çekmiştim.

emrenin gösterdiği ve benim kullandığımın ucundaki yeşili çıkarıp kullanıyorum. çekim öyle daha iyi oluyor. ama sen kir üstünde gezdirene kadar su biter. bir iyiliği pompalı olması, hortumda ağızdan suyu çekiceksin dikkat etmezsen yutma ihtimali var.

tamam abi ben normalde birtane pet şişeyle yapıyorum o işi ama sağlıksız tabiki toplanan pislikleri ve taş arasındaki pislikleri pet şişeyi bastırıp içine çekiyorum değişik bir yöntem ama kullanımı çok basit ve etkili

Geri