Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ağustosun Evi

Cvp: Ağustosun Evi

Dipteki pislikleri çektikten sonra gerisi teferruat zaten :) Senin yöntemde gayet güzelmiş Yaşarcan.

Cem abi benimkide benziyo seninkide o yesil yerine bende beyaz var bende cikardim ama bu dip cekim aletleri bizim gibi akvaryum ustu kuru alanlar icin kullanissiz bence

Yasarcan senin agustosun evi cok guzel buarada saglikli yasasin

Buarada emre abi yurtdisinda hep bu jakuziler kullaniliyor aslinda bizdeki gibi akvaryumlar yok belki sende biliyosundirda bi soyliyim dedim :)

Evet bende gördüm hep jakuzi ama onlar bahçeyede kuruyorlar tam doğal ortam oluyor ama bizim imkanlarımız bu kadarına el veriyor :)

ali sarp o kuru alan sebebiyle ben o tarafta hortum kullanıyorum kirle birlikte bir miktar kum kovaya gidiyor sonra onu yıkayıp tekrar akvaryuma döküyorum. kum kaybı olmuyor.

yurtdışında elemanların evleri büyük bodruma uygun ölçüde oda yaptırıyorlar aslında o da sauna için yapılıyor. yalıtımlı olduğu için böyle bir sistem kuruyorlar içerde ısı kaybı olmuyor. nem düzeyi de hayvanların doğal ortamı gibi oluyor.

ben hep bahçede gördüm ama aklıma yatmayan şey kuşlara karşı nasıl koruyorlar ?

hayvanlar büyümüş hale geliyorlardır o zaman. köpek besleyen çok eğer eğittilerse onlarda kuşları kaçırır. belki de kafes kullanıyorlardır. bilinmez.

Cvp: RE: Ağustosun Evi

Alisarp' Alıntı:
Cem abi benimkide benziyo seninkide o yesil yerine bende beyaz var bende cikardim ama bu dip cekim aletleri bizim gibi akvaryum ustu kuru alanlar icin kullanissiz bence

Yasarcan senin agustosun evi cok guzel buarada saglikli yasasin

Buarada emre abi yurtdisinda hep bu jakuziler kullaniliyor aslinda bizdeki gibi akvaryumlar yok belki sende biliyosundirda bi soyliyim dedim :)

Evet, özellikle siyah olanlar çok kullanılıyor. Sana veterinerin dediği komple camda hayvanın huzursuzluğu durumuna karşı kullanıyorlar. Özellikle çamur kaplumbağaları ve diamondback sistemlerinde çok gördüm.

Geri