Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum, ekipman vs gerekli malzemeler

Su ısısı dış ortam ısısına göre artıkça buharlaşma olur yüzeydeki su buharlaştıkça ısı kaybı olur. Su serinler. (kolonya etkisi) böylece su ısıtıcı daha fazla çalışır.

Diğer sebep suda sirkülasyonun olmaması yada yeterince olmaması. Bu sayede sıcak su her yere eşit dağılmayacağı için uzak bölgeler soğuk kalır. Sadece kendi civarını ısıtır.

Bir diğer sebep su ısıtıcı watt olarak su hacminden düşük güçte olursa suyun tamamını ısıtmak için sürekli çalışmak zorunda kalacaktır.

Su 28 derece olsun su ısıtıcı da biraz daha aşağıda olsun. Tabandan 7-8 cm yukarıda
Cem abi su ısıtıcı kendini kapatmıyor neden olabilir iade edicem sanırım

Kovada 26 ya ayarlayıp deneyin. kalibrasyon hatası olabilir.
Efe eğer uyumayacaksan iade etmek için az önce geri paketledim geri açayım sen uyumazsan sana sorarım en azından 100 watt olduğu için çok ısıtıyo olabilir mi acaba ama kapanmıyor kendi kendine bide sallayınca ses geliyor hafif

Efe eğer uyumayacaksan iade etmek için az önce geri paketledim geri açayım sen uyumazsan sana sorarım en azından 100 watt olduğu için çok ısıtıyo olabilir mi acaba ama kapanmıyor kendi kendine bide sallayınca ses geliyor hafif
Bence iade etmeden önce 26 ya ayarlayıp dene kovada. Yine 31-32 olursa iade edersin.

Şimdi tekrar deniyorum o kadar sıkıldım ki ısıtıcı muhabbetinden kaç oldu bu ya 7 falan oldu heralde
Isıtıcıyı 26 dereceye ayarladım suya soktum çalışmadı plastik kısmına parmağımla tıklattım çalıştı şuan hala çalışıyor ama su 27 oldu hala kapanmadı kendini elimle salladım ısıtıcıyı şimdi kapandı

Veya iade etme yarın cem abininde fikrini al oda iade et derse edersin.

Veya iade etme yarın cem abininde fikrini al oda iade et derse edersin.
Oda iade et diyecek bence çünkü satın aldığım kişi kendi alırken ki faturasını da göndermiş bana 2020 de almış adam 3 yıllık ısıtıcı termostat bozuk suyu ısıtıyor ama kapatmıyor kendini ben elimde tık diye vurunca kapanıyor anca

İade et. Isıtıcının termostatı arızalı. Tıklama ile kapanıyorsa sorun var.

Çelik ısıtıcı olsa onlar geç ısınıp geç soğur. Bir iki derece ileri atar. Onları 26-27 derece yaparız.

Kalibrasyon hatalı olur 28 dereceye ayarlarsın ya daha düşük yada daha fazla ısıtır. Bunu dereceyi kontrol ederek ayarlar hallederiz.

Ama bu ısıtıcı durmuyor.

Oda iade et diyecek bence çünkü satın aldığım kişi kendi alırken ki faturasını da göndermiş bana 2020 de almış adam 3 yıllık ısıtıcı termostat bozuk suyu ısıtıyor ama kapatmıyor kendini ben elimde tık diye vurunca kapanıyor anca
İade edip yeni ısıtıcı sipariş verdim ama bugün suyu 26 derece olmuş 2 gün dayanabilir mi kaplumbağam???

İade et. Isıtıcının termostatı arızalı. Tıklama ile kapanıyorsa sorun var.

Çelik ısıtıcı olsa onlar geç ısınıp geç soğur. Bir iki derece ileri atar. Onları 26-27 derece yaparız.

Kalibrasyon hatalı olur 28 dereceye ayarlarsın ya daha düşük yada daha fazla ısıtır. Bunu dereceyi kontrol ederek ayarlar hallederiz.

Ama bu ısıtıcı durmuyor.
İade ettim abi yenisini sipariş verdim ama tospiğin 2 gün dayanması lazım suyu 26 derece şuan

Isı kademeli olarak yavaş düştüğü için hayvan kendini o ısıya adapte eder. Sadece su soğuk olduğu için metabolizmasını yavaşlatıp enerjisini korumaya çalışacaktır. Fazla hareketli olmaz.

Geri