Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum nihayet geldi.

Cvp: akvaryum nihayet geldi.

AEK' Alıntı:
Pleksi çok iyi olur. Hafif olduğu için istediğin gibi kaldırıp indirirsin.

Bu arada su yüksekliğini kaç cm yapacaksın Cem? Gece uyurken nasıl bir seviyeyi tercih ediyorlar? Buda düşünmen gereken bir konu. Benim su içi sehpam çok işe yaradı. 65 cm suda neredeyse yüzeye yakın uyuyorlar.

bir tanesi garip uyuyor. yan cama, filtre ve su içi lambaya tutunarak dikey olarak yapışıyor kafayı da gömüyor kabuğun içine uyuyor. diğeride kafa su dışında uyuyor. ya bir yere tutunarak ya da bitki üzerine çıkarak. şimdi bir tane büyük 40 cm'lik bitki siparişi verdim. duruma göre seninki gibi değilde lav taşı düşünüyorum. yere göre ayarlarım birşeyler.

hazır metilen maviyi dökmüşken bitkileride yıkayıp içine attım. steril olsunlar. solüsyon ziyan olmasın.:smile:

Bunu neden söyledim. Hani şu hazır kuru alan varya turtle trooper. onun altında dinlenme alanı vardı. Kuşağa denk gelmeyecek şekilde akta cama cam o tarz bir yer yapılabilir mi acaba? Benim projeler bitmz cem. Şimdi aklıma geldi bu. İlerde hatta kendi kuru alanımın altına bunu yapıp sehpalardan kurtulabilirim. Zaten sehpaların en üst katında uyuyorlar.

Tabi düşünürsen seninki pleksi olmalı.

500 tl akvaryum hadi tamam ama 1000 lira dolaba verdiyseniz ciddi kazık yemişsiniz 1500 tl lik uçuk fiyat harici köşebentleri de ahşap desenli yapsaydınız daha güzel olurdu.

dolap 350 tl diğer kısımlar filtreden, bitkilere, ısıtıcı ve bilumum zerzavatlara kadar.

emre, akvaryum camına, köşeye plaka yapıştırayım dedim. sonra çıkarmak icap ederse iz kalır diye vazgeçtim. geceleri de kuru alana çıkmıyorlar. onu kaldırıp kapağı kapatırım. özellikle kışın. kapağın arka kısmından 5 cm boşluk bıraktırdım. havalansın diye. kapağın içine de 3 florasanlık kıskaçta yaptırdım. lazım olur diye.

O cam plaka yapıştırmayı yapmaman iyi olmuş. Bende ilk başta içeri yaptırayım diyordum ama imalatçım camda ara stresler olmasın. Basit bir şey dahi olsa başka çözüm bulalım diyerek vazgeçirdi.

Aslında kapak yaptırman seni çok uğraştıracak. Hergün kuru alanı yerinden al. Lambaları, rampası ayrı dert. Sonuçta bir yere koymak için sabit düzlem değil. Lambaları sök ters yada yan çevir bir yere daya, zor iş. Ayrıca esnemelerde birleşme noktalarını etkileyebilir. Aklında bulunsun.

Hayırlı uğurlu olsun güzel bir akvaryum güle güle kullan kApluşların mutlu yaşasın

Çok Güzel Dolabıyla Beraber orjünal Şekilde Olmuş İçerisinde Kaplumbağaları ile Baraber Dizaynı Düzenlenmiş Fotoğraflarınıda İstiyoruz

Güle Güle Kulan :)

Abi ben senin bu dolabi yeni gordum cidden guzelmis ya :)
Yanliz alandan kaybetmissin bide yemler koku yapiyordur :)

yemlerin kokusu yok kapakların birinde dış filtre diğerinde filtre malzemeleri var. şu çalışma masası olmasaydı daha büyük akvaryum yaptıracaktım. ancak bu kadar yer buldum. boyunu 120 cm yaptırmadığıma hala pişmanım o dönem bu büyük bile gelmişti. kaplumbağalar 8 cm boylarındaydılar. bir de iki taneydiler. şimdiki gibi bilinçli de değildik. mobilyayı da öyle yaptırdım ki ilerde televizyon mobilyası olarak kullanılabilsin.

Bende pismanim abi ya eni 60 cm yaptirmadigima 120*60*60 cok guzel olacakti
Hayirdir hayvanlari sokaga mi atiyorsun :)

yok iyice yerleştiler. diğerlerini de verecektim. sahibi alıp diş kliniğinin dinlenme salonunda 150 litrelik akvaryumda maymun edecekti vermedim. şimdi ne halt edeceğim onu düşünüyorum. şimdi gittiği kadar gitsin ilerde olmadı yeni akvaryum şart olacak.

mobilyayı ömürlük kalitede yaptırdım. kaplumbağalardan sonra tayini oraya çıkar. bir kenara atılmasın.

cem bey son halinin resimlerini koyarsanız yeni yapacaklara referans olur.

Son hali içler acısı. Bitkilerin hepsini parçaladılar. Aynı konu başlığı altında "akvaryumun son hali" konusunda tamamlanmış hali var. Sonradan kuru alanı cam yaptırdım. Ordaki yaptığım geçici ve sağlıklı değil. Cam üstü gelene kadar idareten koymuştum.

Arkadaşlar,
120x50x60 10mm cam kalınlığı ve mobilyalı şekilde 500 tl fiyat aldım uygun mu acaba? yoksa biraz daha mı araştırayım?

Geri