Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum odasında sera; 2014 sezonu

Cvp: akvaryum odasında sera; 2014 sezonu

Anladım cem abi teşekkür ederim :)

abi kıvırcığın tohumunu nerden buldum bende çok aradım ama bulamadım biberilerimide ektim çıkmasını bekliyorum :)

kıvırcığı metro mağazasından fide olarak aldım. bir aya kadar yetişkin hale gelir. kökünden kesip alınır. sonrasında bitki ölür. ben dış yapraklarından tek tek koparıp alıyorum ortadan büyümeye yeni yapraklar çıkarmaya devam ediyor. nemli ortamı sevdikleri için akvaryum bulunan ortam buna uygun oluyor.

biliyom abi babannem söyledi hatta tohumu varmışda ondan sordum metrodan aldın bende bir bakim ozaman köy biberinide ektim abi 2 hafta felan oldu çıkmasını bekliyorum ama hala çıkan eden yok... :(

cem akvaryum suyuyla suluyorum demişsin hani çok pislik vs... bitkiye geçip hastalık falan olmasın dikkatli ol bence

akvaryum suyunu şimdi bıraktım arıtma su kullanıyorum. aslında bitki de kendi içinde süzüyor bunu ama işi sağlam yapalım.

abi benim biberler ufak ufak çıkıyorlar dün baktımda 5-6 tanesi çıkmaya başlamış fide olarak :)

Bugün bende metroya gittim hindiba ve iki kıvırcık aldım.Bunları saksılara diktim ama şimdi nasıl ve ne kadar koparmam gerekiyor pek bilmiyorum.İlk suyunuda çiçek çoşturan karışımlı sudan verdim.Biraz yapraklarada sıçradı.Şimdi iki temel sorum var.Kıvırcıklara ne kadar sürede bir su vermeliyim?Bide tüketmeden önce nasıl yıkamalıyım?
mailto:/JYl5oE.jpgmailto:/QA7kdv.jpg

hindibayı yıkamaya gerek yok ama suya tutarak yıkayabilirsin de. dolaba koy durdukça acılaşmaya başlıyor. sadece hayvanlar için değil sizde yiyin zamanında bitmiyor. marul kıvırcığa göre daha sulu kurudukça incelip zar gibi oluyor. sonrasında da yenmiyecek hale geliyor.

kıvırcığın toprağı nemli olmalı fazla su dökme çürümeye başlıyor. ben dış dallarından tek tek koparıp yıkayarak verdim. balkona çıkarmıştım hava alsın diye böceklendi kalanını söküp attım.

kırmızı olan acı ama rengi kırmızıya çaldığı için bazıları yiyor.

Abi peki kıvırcıkları yemeden önce sıcak suda bekletmeye gerek varmı?

yok direk normal suda yıka elinle ov yeter.

Geri