Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum projem

Bugün akvaryumun alt demirini boyadim ve kapaklarini boyadim.

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto099.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto100.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto097.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto098.jpg

Eline sağlık Sevda. Temiz iş çıkar aman sonra azar yeme :)

Teşekkür ederim :) icinde arkafon vardi yikadim ve igrenc durdu bende attim. Istedigim arkafonlarda 60 cmligi 30 euro cok pahali artik baska birseyler dusunecem.

Hayırlı olsun:) fonu beğendiyseniz fiyatı indirebilrsnz güveniorm size:)

Maalesef fiyat indirme olmuyor burada. Dun baktim ona benzer daha ucuz bir arkafon buldum galiba onu alicam. Kuru alanida soyle dusundum eski akvaryumu yeni akvaryuma koyacam altinada tas koyacam yukselsin diye onun icinede kum oldu bana kumlu kuru alan. Ama tereddutluyum ya valla birturlu karar veremedim ne kararsizim :D

Yakti leyla beni yaktiii.
Arkafonunu aldim istedigim gibi tanesi 30 euro birde 300 wattlik isitici aldim kaldi 130 eurodan 40 euro onunlada, UVB-Spot, basking spot, mango kökü, cam ve dis filtre alacam daha. Dis filtre hariç digerlerine param yeter ama dis filtreye para kalmadi :( Babamdan daha fazla para istemeye korkuyorum. Hafta sonunada bitmesi gerekiyormus üff Leylaaa yaktin beni ya azicik utanipta büyümeyi kes :D Ama çokta tatli kizmaya kiyamiyorum :shy:

Siparislerim geldiiii arkafon ve isitici. Dunde mango koku aldim. Yarinda uvb spot icin buro lambasi alicam ve cam. Simdilik idareten eheim 2213 aldim daha sonra guclusunu alirim. Neredeyse kuruma hazirim yarin kuru alan icin cam aldiktan sonra kuru alan ve arkafona baslicam. InsALLAH hatasiz yaparim.

Arkafon ve kuru alani silikonladim ama aaa bu ne diye sasirmadan önce güzel olmus diyin moral olsun. Kuru alanin altini babama yaptircam valla oralar biraz karisik.

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto129.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto132.jpg

Silikondan kuru alan görünmüyor demeden önce cam biraz kisa gelmisti dün kalinca silikon sIKTIM ancak öyle kapattim açikligi.

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto133.jpg

Bayağı değişik, güzel olacak gibi... Kaç cm uzunluğunda eninde ve yüksekliğinde acaba?

125*50*40 akvaryumun boyutu. Åžu silikonda kurusun kumu doldurcam.

çok güzel olmuş Sevdacım.leylayı vermemene çok sevindim.akvaryumun bitse de görsek...

Salak ex Leyla cinsiyetini sonradan belli ettigi için kuru alanda bosuna gitti zaten baktim su kaçiriyor. Hep aksilikler beni buluyor :'( neyse kuru alani söktüm arkafondan düz kuru alan yapacam nede olsa yumurta derdim kalmadi ('-.-) çok moralim bozuk çooook.

Hakaret etmeyin belli bir süre dolmadan,kaplumbaganız yeterince büyümeden cinsiyet belli olmayacağını sizde biliyordunuz:)

XxjusticexX' Alıntı:
Hakaret etmeyin belli bir süre dolmadan,kaplumbaganız yeterince büyümeden cinsiyet belli olmayacağını sizde biliyordunuz:)

Oda erkek gibi olsun ne o kisacik tirnaklar kuyruk kisa, veterineri bile kandirdi kiz gibi bakiyor kiz gibi hareket ediyor. Valla moralim bozuk güya bugün suyu doldurup filtreyide çalistirip yarin koyacaktim :(

Ya bir tasa karsi bile olsun çiftlesme dansi yapmadi ki millet hep tasla yaptigini söylüyor valla onu görseydim yine çakardim durumu ama oda olmadi ya erkek oldugunu isaret eden hiç bir hareket göstermedi.

Geri