Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum projem

tengrimountain' Alıntı:
Eheim mı en kullanışsız filtreymiş? Şaka yapıyorlar herhalde?

Çocukluk dönemimde Eheim dış filtre kullanıyordum, o zamanlar internet falan yoktu ve bilgimiz sınırlıydı. Ama çocuk halimle dahi çok kolay kurulumunu yapmıştım. Üstelik eheim'ı bir köşeye atsanız 10 yıl sonra kursanız tekrar takır takır çalışır. Şaşırdım eheim hakkında bu yorumu yapmalarına.

Aklıma Hollanda'lıların Alman düşmanlığı geliyor içten içe. Hiç kabul etmezler ama bir hasetleri vardır. Ama Alman ne yapsa aynısını yaparlar o da ayrı. Çekememişlerdir:)

Classic serisini diyorlar bencede haklilar bir çalisiyor bir çalismiyor. Simdi çalistirdim korkudan elleyemiyorum :D Izine kadar idare edip sonra Eheim professional alacam iste ona iyi diyorlar. Acaipte ses çikariyor ya sinir sey.

Classic serisini diyorlar bencede haklilar bir çalisiyor bir çalismiyor. Simdi çalistirdim korkudan elleyemiyorum :D Izine kadar idare edip sonra Eheim professional alacam iste ona iyi diyorlar. Acaipte ses çikariyor ya sinir sey.
[/quote]

Aslında bir bilenle beraber kurmayı denesen? Çünkü eheim'ın o kadar çok gürültü çıkarmaması gerekir, birşeyleri tam sıkıştıramamış veya oturtamamış olabilirsin belki.

Bir çalışıp bir çalışmaması da motora zarar vermez mi?

tengrimountain' Alıntı:

Aslında bir bilenle beraber kurmayı denesen? Çünkü eheim'ın o kadar çok gürültü çıkarmaması gerekir, birşeyleri tam sıkıştıramamış veya oturtamamış olabilirsin belki.

Bir çalışıp bir çalışmaması da motora zarar vermez mi?
[/quote]
Hiç bir fikrim yok zaten hiçte olmadi valla bilen biriside yokki çevremde soruyum.

Satiyorum 30 euroya anlamadigim için yapamadim herhalde, üzerine biraz para koyarim eheim professional alirim daha iyi.

Filtreyi satmaya gonlum el vermedi ya vicdanim hic rahat degil zaten isteyen kisiyede dedim kusura bakma ben sana bunu satamam ve durumu anlattim. Gunah ya birini kandirmak yapamadim ben. Calisiyor yine ama bir dokununca tum ayar bozuluyor yine.

Yaaa isitici spot lambam patladiii acaba ex leyla suya ziplarken su degdigi içinmi oldu..?? Nazar degdi herhalde ya hiç olmazdi, daha öncede dibinden patladi ama oda 1 sene kullandiktan sonra tekrar bir okuyup üflemek lazim. Hemen ex Leylaya baktimda birseyi yoktu bir yerlerine batmamis cam.

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto207.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto208.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto209.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto210.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto211.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto212.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto213.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto214.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto215.jpg

Muhtemelen su geldiği için patlamıştır lambayı suyun üstüne getirmemeye çalışın sadece kuru alanın üzerinde kalsın. Suyu aydınlatmak için dalgıç floresanlardan kullanabilirsiniz. Bir de suya fazla yaklaştırmayın derim lambayı yoksa yine su gelebilir ve patlama durumu söz konusu olabilir.

aragorn' Alıntı:
Muhtemelen su geldiği için patlamıştır lambayı suyun üstüne getirmemeye çalışın sadece kuru alanın üzerinde kalsın. Suyu aydınlatmak için dalgıç floresanlardan kullanabilirsiniz. Bir de suya fazla yaklaştırmayın derim lambayı yoksa yine su gelebilir ve patlama durumu söz konusu olabilir.

Ben çok sanssizim yha o floresanida yanlislikla kirdim sonra neredeyse zehirinden boguluyordum :D Yarin tekrar lamba aliyim artik bu sefer biraz yüksekte tutuyumda kuduruk ex leyla yine patlatmasin.

Dalgıç floresanları kapağa da monte edebilirsiniz bir balans sistemi ile, su yüzeyinde kırılan ışık demetleri akvaryumun tamamını aydınlatır ve hoş bir görüntü olur ayrıca dalgıç floresanlar su içind ekullanıldıklarından su sıçramalarından da etkilenmezler. Isınma lambasını ise mümkün olduğunca yüksek wattlı alın bence böylece daha uzaktan yine aynı sıcaklığı sağlamış olursunuz, patlama riski de olmaz sudan uzak olunca. Yeni akvaryum kurulumu zahmetlidir ufak tefek sorunlar olabilir başlarda, zamanla aşılır hepsi.

aragorn' Alıntı:
Dalgıç floresanları kapağa da monte edebilirsiniz bir balans sistemi ile, su yüzeyinde kırılan ışık demetleri akvaryumun tamamını aydınlatır ve hoş bir görüntü olur ayrıca dalgıç floresanlar su içind ekullanıldıklarından su sıçramalarından da etkilenmezler. Isınma lambasını ise mümkün olduğunca yüksek wattlı alın bence böylece daha uzaktan yine aynı sıcaklığı sağlamış olursunuz, patlama riski de olmaz sudan uzak olunca. Yeni akvaryum kurulumu zahmetlidir ufak tefek sorunlar olabilir başlarda, zamanla aşılır hepsi.

Kapak kullanmiyacam, birde lambanin takma yeri plastik oldugu için ve en fazla 40 wattlik oldugu için daha fazlasini kullanamiyorum.

Sağlam bir duy kullanırsanız sorun olmaz onlar plastikte olsa yüksek ısıya dayanıyorlar evlerdekiler 100wattlık ampüllerde bile sorun çıkarmıyor. Dalgıç floresan kullanabilirsiniz o zaman kapağınız yoksa, ancak sağlam bir şey almaya dikkat etmek gerek yoksa kırılıp kaplumbağaya zarar verebilir.

Ya bu kum ne kullanisliymis cok temiz oluyor dip cekimi yapinca hemen uzerindeki pislikleri aliyor aralarina giren pislik falan yok keske daha once kullansafim. Tas bir iskenceydi ya

Baleyi insanlar ayakları üzerinde yapıyor ya burda da kaplumbaga ayakları üzerinde kibar kibar birşeyin üzerine basmış Sevda hanımda kaplumbaganın bu davranısını bale yapanlara benzetmiş.. Umarım doğru anlayıp iyi açıklamışımdır:) :D

VamPrelLa' Alıntı:
Baleyi insanlar ayakları üzerinde yapıyor ya burda da kaplumbaga ayakları üzerinde kibar kibar birşeyin üzerine basmış Sevda hanımda kaplumbaganın bu davranısını bale yapanlara benzetmiş.. Umarım doğru anlayıp iyi açıklamışımdır:) :D

Evet dogru bale yapan oglum ayaklarini yerim onun.

Dis filtreden anlayan arkadaslar 2 eheim markasi arasinda kaldim hangisini alsam,

Eheim - Professional II 2026 mi..??

Yoksa

Eheim - Professional II 2028 mi..??

2028 bana daha ii geliyor fiyatida 220 euro siz ne diyorsunuz..??

2028 şüphesiz daha iyi bir filtrasyon sağlar su pompalama gücü daha yüksek 2026 dan ve 600litreye kadar kullanılabilyor, 2026 ise 350litreye kadar uygun. Akvaryumunuzun yaklaşık 150-200 litre olduğunu hatırlıyorum kaplumbağaların da balıklara göre daha fazla ve daha çabuk suyu kirlettiklerini düşünürsek 2026 biraz yetersiz kalabilir. Fiyat da Türkiye'ye göre normal burda 250-300 euro civarında satılıyor ancak Almanya'da aynı filtrenin 100 euro gibi bir rakamdan satıldığını da belirtmek lazım tabi eheim in Alman malı olmasının payı büyük bunda.

Evet karar verdim ve 2028i aliyorum eski filtremi satarim hazir elimde para varken deli oluyorum ya su cam gibi berrak degil temizlik hastasi olmaya basladigim icin her dibe inen pisligi dip supurgesiyle aliyorum, alet bozuldu ya :D

Burda daha mutluydum :'( canim benim ilk akvaryum yapma heyecani bir sene bile kullanamadiiiii :( Bugün çok duygusalim akvaryumuda nete verdim kaplumbagalarimda haftaya gidiyor.

Geri