Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum projem

Ne kadar güzel bir kaplumbaga yetiştirmişsiniz:p
Erkek olduğunu göstercek bir hareket yapmamasının sebebi belki ona uygun bir dişi olmamasıdır:)

XxjusticexX' Alıntı:
Ne kadar güzel bir kaplumbaga yetiştirmişsiniz:p
Erkek olduğunu göstercek bir hareket yapmamasının sebebi belki ona uygun bir dişi olmamasıdır:)

Bu hareketleri hiç bir zaman göremiyecem o zaman. Ya neyse ben akvaryuma sinirlendim masum hayvandan sinirimi çikarmaya çalisiyorum. Çok uslu o ya çok sessiz sakin varligi yoklugu belli degil.

Ne mutlu size ki çok terbiyeli bir kaplumbağanız varmış... :D :D :D Ona bakanlara saygısızlık olmasın diye öyle yapmıyor işte ne güzel... Uslu da... Herkesin isteyeceği bir "evlat" tipi... Benimki uslu bile değil...Küçüçük boyuyla her yeri birbirine katıyor... Ay olarak büyük olsa da boyca küçük...

-.- bu seferde filtre calismiyor suyu cekmiyor ve akvaryuma vermiyor pes ettim ugrasmiyorum artik akvaryumla. Dokunulsa aglayacak durumdayim

Kolay yılmayın yeni akvaryuma geçiş sürecinde normal bu aksiklikler zamanla oturur hepsi biraz uğraşla.

Merhaba arkadaslar,

Dün stress dolu birgündü filtreyi zaten satisa çikardim anlamiyorum anlayacagimida düsünmüyorum. Eheim professiyonal alacam. Kumlu kuru alan su geçirdigi için oraya arkafonla böyle birsey yaptim,

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto173.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto174.jpg

sorunu böyle hallettim. Ardindan kapagi kapatacaktim oda büyük geldi :) tüm aksilikler beni buluyor zaten anacim neyse onu küçültürüm. Suyu falan doldurdum ve ortaya böyle birsey çikti

Isiksiz
mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto175.jpg

Isikli
mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto177.jpg

Ondan sonra baktim kuru alan bos duruyor 2 tane yapay bitki koyuyum dedim ortaya bu çikti

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto180.jpg

mailto:/albums/ww123/Forumcu/Foto179.jpg

Cami niye sökmedin diyenler sökemedik çok riskliydi akvaryuma zarar veririz diye korktuk. Evet yorumunuzu bekliyorum, düsündügüm kadar hiç olmadi ama yinede gurur duyuyorum aslinda sevdimde akvaryumu.

Akvaryumunuz çok güzel,geniş ferah..içerisinde fazla gereksiz malzeme olmaması hoş olmuş.Ama suyu pek berrak değil gibi:p
Özgür burada daha mutlu olcaktır:)

Suyu filtre yardimiyla berrak yapmaliyim ama aleti calistiramiyorumki :D

Hmmm..Umarım en kısa zamanda çalıstırmanın yolunu bulursun:D

XxjusticexX' Alıntı:
Ay yok artık:) Bulabilirdin aslında nasıl çalıstını:)

Neredeyse duvara firlatiyordum okadar sinirlendim, hollanda forumundan çok dediler söyle böyle yap diye ama bakalim bu aksam son birkez deniyim. Olmali ya çalisiyor ama suyu falan çekmiyor :( Sansima bak ya

Bunlar biraz zor calisirmis eheimin en kullanissiz filtresiymis bu classic versiyonu o yuzden sinirlendim ama denemeye devam.

Hahaaaa bu merakim beni oldurecek :D demin calisti merak ettim nasil diye hortumun birini cikardim durdu daha calismiyor.

Evet fazla merak iyi değildir:) : D
Bir yerinde sorun var demekki:)

Eheim mı en kullanışsız filtreymiş? Şaka yapıyorlar herhalde?

Çocukluk dönemimde Eheim dış filtre kullanıyordum, o zamanlar internet falan yoktu ve bilgimiz sınırlıydı. Ama çocuk halimle dahi çok kolay kurulumunu yapmıştım. Üstelik eheim'ı bir köşeye atsanız 10 yıl sonra kursanız tekrar takır takır çalışır. Şaşırdım eheim hakkında bu yorumu yapmalarına.

Aklıma Hollanda'lıların Alman düşmanlığı geliyor içten içe. Hiç kabul etmezler ama bir hasetleri vardır. Ama Alman ne yapsa aynısını yaparlar o da ayrı. Çekememişlerdir:)

Geri