Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryumda Bitki Bakmak

alitan

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaslar. Birkac yerde bitkili akvaryum gordum ve cok ilgimi cekti. 
Sorular?

Kaplumbaga ile akvaryumda hangi bitkiler beslenebilir? 
a. Cok zahmetli olmayan kolay olmeyen bitkiler
b. Softshell kaplumbaga ile olur mu?

Butun bitkileri yazarsaniz sevinirim. Akvaryumumu yesil bol bitkili yapmak istiyorum.

:helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

Cvp: Akvaryumda Bitki Bakmak

RES kaplumbağalar ile bitkiler olmaz, yer ya da parçalarlar. İpek hatta plastik bitkileri bile parçalıyorlar.

Softshell derken hangi softshell den bahsediyoruz. Belirtirsen iyi olur. Çin, Florida, Nil Softshell ? D:

Bitkiler için link inceleyebilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bitkili tankımdan denemek için kaplumbağa akvaryumuna bitki koymuştum. Anubias dahil yediler (yapraklarını tamamen bitirdiler), su üstü bitkileri, moss topları vs de kısa sürede tükedildi. Diğer bitkileri saymıyorum (tütün, limon, gül vs kolay bitkilerin tamamını denedim), anında tüketiliyor.

Bunlar suda çöl gibi bir ortamda yaşıyorlar. Kum ve kök harici hiçbirşey sağ kalmıyor. Kökte kaplumbağadan sonra akvaryumda gezinen ikinci şey. 7-8 cm kabuk boyuna kadar bitkilere dokunmuyorlar sonrasında ise hiçbir şey sağ kalmıyor.

Burada espri yollu açıklama yapmıştım. Birkaç örnek verdim haşat edilen bitkinin haddi hesabı yok.

olivia-peter' Alıntı:
RES kaplumbağalar ile bitkiler olmaz, yer ya da parçalarlar. İpek hatta plastik bitkileri bile parçalıyorlar.

Softshell derken hangi softshell den bahsediyoruz. Belirtirsen iyi olur. Çin, Florida, Nil Softshell ? D:

Bitkiler için link inceleyebilirsin.

Pelodiscus sinensis Chinese yada kirmizi yanakli kaplumbagalar icin merak ediyorum.

Softshell'ler dipte saklanıp yaşayan hayvanlar, protein ağırlıklı besleniyorlar ama bitki parçalama konusunda bir fikrim yok.

Resler ise canlıları yer yapayları paramparça eder.

Cvp: RE: Akvaryumda Bitki Bakmak

cem' Alıntı:
Softshell'ler dipte saklanıp yaşayan hayvanlar, protein ağırlıklı besleniyorlar ama bitki parçalama konusunda bir fikrim yok.

Resler ise canlıları yer yapayları paramparça eder.

Mesela bu videoda bitkiler var boyle yapilir mi ?

Soft için olabilir. Res affetmez, bir tane yeşil bırakmaz.

Geri