Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryumum tamamdır

Cvp: akvaryumum tamamdır

tamam :D 7 gün sonramı gelicek akvaryumunuz kaç kaplumbağanız var

ovv hayır 2 kaplumbağam var ama ben şimdi istanbuldayım kaplumbağalarım giresunda 7 gün sonra giresuna gitcem 1 aydır ayrıyız .

hım benimde 4 tane var kim bakıyor kaplumbağalarınıza evde :)

hım :D boyları ne kadar kaplumbağalarının ?

hım anlaşabiliyorlarmı peki 12 cm 3 cm ?

hım iyi ozaman sıkıntı yoksa :D genelde kavga olayları oluyorda

evet çok duydum ama maşallah bende öyle bişey yok :D

aman olmasında yoksa bi akvaryum daha yaparsın :D akvaryumda iç filtremi kullancan dış mı ?

kullancan derken ? zaten su anda iç kullanıyorum .

ilk başlarda oluyordu oda kabuklarına iyi gelsin diye bi gün bekletilmiş yumurta suyu ekliyordum azcık ama kokusuçok rahatsız ediciydi bende bıraktım su anda sorun olmuyor .

hım anladım ne sıklıkla su ve filtre temizliyorsun peki bi arkadaş konu acmışta çok kokuyor diye ondan soruyorum senin kaplumbağada büyük ya

hıhı anladım bende okudum az önce

her gün bir miktar su alıp değiştiriyorum daha sağlıklı oluyor filtremide haftada bir temizliyorum

ama her gün su ekmek içindeki suyun döngüsünü bozmazmı ?

bilmem hiç öyle düşünmedim ama toptan değiştirincede suyun içindeki yararlı bakteriler gidiyor

yeni koydun suda yararlı bakteri olmuyor ?

ama ben yeni suyu az ekliyorum bi bardak boşaltıp bi bardak ekliyorum yararlı bakteriler azda olsa içinde kalıyo bu konuyla ilgili başka birisi forumda konu açmıştı sanırım bulabilirsen benden daha açıklayıcı olurlar hem bana veterinerde böyle tavsiye etmişdi

Geri