Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryumum tamamdır

Cvp: akvaryumum tamamdır

bence sudaki bakteriler değişmez ama gün gectikce bakteriler yok olur suda o yüzden suyunu hafta bir kompile değiştirmen lazım suyun dengesi hiç aynı kalmaz

Su dengesi dediğiniz şey öyle bir haftada oluşacak birşey değil.
Benim ocak ayında kurduğum sistemi dengelemek için 2 ay uğraştım resmen.Ocaktan beri bir kez bile öyle su değişimi falan da yapmadım.
Yararlı bakteri dediğiniz şey kullandığınız malzemelerde, kumda falan zamanla oluşuyor.Yani öyle su alıp eklemekle su dengesi bozulmaz.Hatta su değerleri oturana kadar su alıp yenisini eklemezseniz nitrat patlaması yaşarsınız.
Lütfen bilmediğiniz konularda yanlış yönlendirecek açıklamalar yapmayın.
Forumda bu konuyla ilgili yeterince mevcut.Öncelikle bu konuları incelmenizi öneririm.

ben böyle biliyordum ve aklımda böyle kalmış beni düzelttiğiniz için teşekkürler .

filtrem bozuldu ısıtıcım patladı yenileri yollda geliyor dün gece elektriklerin gitmesinden sonra hepsi bozuldu

mailto:/w6umg6.jpg
mailto:/2dhsps6.jpg
mailto:/292n0ap.jpg

kenıs k-555 modeldi ısıtıcım rs sipariş verdim

kenıs bende de vardı.bir gün petshopa gittim ve 100 w sini 10 tl ye almıştım.28 e ayarladım ve taktım.gece yatana kadar takip ettim bir sorun görmedim.sabah kalktığımda su 37 dereceydi.kaplumbağalarım ise hamamdaymış gibiydiler.akvaryum buhardan görünmüyordu ve kaplumbağalarım kapağı ittiriyorlardı.bende roxin almıştım.şimdi hala roxin kullanıyorum ve memnunum:)

benim aynı marka balıklarımda kullanıyorum bi sorun çıkarmadı ama kaplumbağaya arkadaşımdan aldım bunu 2 gün kullandım elektirik gidip gelince patladı filtrem eski tipdi yeşil markası yazmıyor rs 1000f aldım şimdi

mavi prenses sarı prenses beyaz prenses papağan zebra yunus yavru ve damızlık gümüş balığı bide türünü bilmedim bi balık var :D arkadaşım hediye etti 2 akvaryum balık var bu şekilde

kaç litreler?bu sitede birde diğer hayvanlar bölümü var.orda resim paylaşabilirmisin?

80 litre biride 50 litre resimlerini çekersem koyarım elbet şimdi sularını değiştircem 3 ay oldu dış filtre kullanıyorum 3 ayda anca kirletiyorlar

bende istanbuldayken 5 6 ay sürüyordu yanlız bursaya geleli 3 ayda bir yapıyorum temizliklerini çünkü suyu çok kireçli o yüzden bide acayıp soyun yapıyor

lamba kullanmıyorum yosunu engelliyen bir lambam vardı hava taşı suda baloncuk yapıyorya su gitti patladı oda daha almadım :)

bilmiyorum ama iki akvaryuma böldüm hepsini yani fazla değil bence

Geri