Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Almak ya da Sahiplenmek????

Cvp: Almak ya da Sahiplenmek????

Parasiz vermek icin maddi imkanlariniz cok iyi olmali ama dogan kuslara yapilacak masrafida siz karsilamis oluyosunuz sonucta

Ben hayvanın ihtiyacı için üremesini sağlardım. Konu kuş ise bende çevremdekilere ücretsiz verirdim. Hatta ben abartıp kafesi vs ile veririm. Ama çevremde vereck birini bulamazsam ne yapardım bilmiyorum. Oda zor bir durum.
Sen sor onlara bi ne yaptıklarını, yavrumu alıyorlar acaba.

Gerçi benim örnekler hep kedi köpek gibi olduğu için veterinere değiniyorum. Ama kuşun gideceğini bende sanmam. Gerçi o ne yem yerki onuda talep edesin.

Benim arkadaşın çocuğunda çift hamster vardı. Hayvanlar bir ürüyor anlatamam. Yavrular kafesten falan kaçıyor kolayca. Anneleri sinir hastası oldu. Yavrularıda kime verecekler, pet shopa götürüyorlardı.

Emre ben de sen gibi yani üretsem bile konforu için elimden geleni yapardim kafese kadar verirdim ama dedigin gibi çok olunca ne olur ya da verdigin adam ne yapacak o kuşu güvenemezsin ki

Yazik ya ellerimle götürüp pet shopa hiç ama hiç veremem kendim bakarim daha iyi batmayi göze alarak :D

Hamsteri pet shopa vermek yerine kafeslerini ayirip üremesini engellemek daha mantikli bir çözum bence...

AliSarp tamam yavrular için para veririz de adam nasil yavru aliyor dişiden; dogasini mi bozuyor hayvani yoruyor mu bi sürü soru geçiyor insanin kafasindan

Evet onlarda erişkinleri ayırıp sahiplendirdi. Anneleri evde yavru kemirgen görmekten çıldırdı.

ben hamsterları iki defa çiftleştirmiştim. ama satma amaçlı değil zaten satmadım da yinede karşılığında yem verdiler ama yemi dışardaki kuşlara vermiştim. amacım hayvanların soyunu devam ettirme görevini tamamlamasıydı. benden sonrada çift olarak alan olduysa soyu böylece devam edip gitmiş olabilir.

Benim arkadaş doğrudan yavruları veriyordu. Yemi genelde fazlasıyla oluyordu. Bu hayvanlar aşırı üreme heveslisi olduğu için başta ayırmak istemediler ama arkadaşım kaçan yavrulara dayanamadı. Ayırıp verdiler.

Geri