Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alsam mı ? Almasam mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Avrupadaki çoğu ülkede de kaplumbağa satışı yasak... amerikada yasak olmasının nedeni 1970lerde karşılaşılan ve yaklaşık çeyrek milyon kişinin etkilendği salmonella salgını.. avruadaki ülkelerde ise yasaklanmasında salmonellanın yanında kaplumbağalara büyüynce çoğu kişinin bakamaması ve doğaya bırakması sonucu ekolojik dengenin bozulmasının da payı olduğunu okumuştum

Burayada kirmizi yanaklilarin gelmesi yasak. Zamaninda hayvanlari lunaparktaki sans oyunlarinda moral hediyesi olarak verdikleri için o sene ölümleri asiri çok olmus. Bu yüzdende ülkeye girmesi yasaklanmis. Fakat hiç vakit kaybetmeden sari yanakli ve sari karinlilari getirmeye baslamislar. Birisi yasaklaniyor digerine basliyorlar '-.-

Ben 6 kişini kaplumbağa almasına engel oldum...Bu bir başlangıç.Benim gibi herkes 6 kişiye bunu öğretse kaplumbağa ticareti diye bir olay kalmaz ancak çoğunlukla insanlar "ben yapsam ne olacak yapmasam ne olacak" düşüncesi içerisinde maalesef.Bu kadar çabaya rağmen hala Türkiye'de yaşanan bu kanlı ticareti hala anlamaya çalışmadığınız için üzüldüm.

Kerem Bey , onlar emin olun bizimle beraber paludaryumlarda yaşamayı değil , sınırsızca ve özgürce doğal ortamlarında yaşamak isterlerdi...Onlara sorulsaydı.Ama onları anlamaya çalışan sayısı o kadar az ki...

evet çok doğru.. harfi harfine katılıyorum.. teşekkürler güzel yorumun için Tarçın..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri