Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ayak şişmesi

Cvp: ayak şişmesi ?

kabuğa iki günde bir bu uygulamayı yap. ilk yapacağında tuz yap sonrakilerde karbonata dönersin. ama ortam ısısı iyi olduğu zamanlarda uygula.

RE: ayak şişmesi ?

Abi eskiden sadece mantar gibi mikrobik durumlarda tuz kullanirdik simdi niye onu oneriyorsun kirec icinde ?

mantar olasılığına karşı emin olmak için bir kez tuz uygulaması yapalım. kabukta organik bir şey varsa yaksın. yoğun kireç var mantarı gizlemiş olabilir. 

cem' Alıntı:
mantar olasılığına karşı emin olmak için bir kez tuz uygulaması yapalım. kabukta organik bir şey varsa yaksın. yoğun kireç var mantarı gizlemiş olabilir. 

panolog krem sürüp 3 saat kuru bekletmen lazım 4 gün , günde 2 defa tedavi batikonla temizleyip olabilir sudan uzak durması enfeksiyonun yayılışını durdurur kaya tuzu ile su banyosu da yaptırman iyi gelir kafası hariç

şu an için mantar olasılığı var mı yok mu emin değiliz kabuk temizlenip açılınca ortaya çıkar. suyu içme olasılığına karşı tuz banyosu önermiyoruz. bir tarafı düzeltelim derken diğer taraf bozulur. fırça ile tuz uygulaması mantar tedavisinde yeterli. mantarda ilaç kullanma mantarın türü ve verdiği hasara göre uygulanabilir veya uygulanmaz.

mantar oluşumu genelde akvaryuma iyi steril edilmemiş ürünlerden bulaşır. ısıtma lambasının ısıtma, plaka atmaya yardımcı olması dışında bir artısı da kabuğu kurutup mantar gibi oluşumlara yaşayacak alan bırakmamasıdır.

Tuz banyosu Hayvanın suyu içmesi durumu dışında deri emiilimi olduğu içinde önerilmeyen bir uygulama.

Bu arada maşallah iyi toparladı. Ama iltihap halen tam kurumamış. Umarım kısa sürede tamamen atar. Tedaviye devam.

Cvp: ayak şişmesi

hafta sonuna kadar merhem uygulamasına devam etmemi söylemiştiniz. bugun de sürdüm. bundan sonra sürmeye devsm edeyim mi?
bu arada suyun içindeyken kabugu neredeyse tamamen yeşil gözüküyor.

Deride açılma veya iltihap var mı ? Dokunduğunda iltihabın verdiği yumuşaklık.

Kuru alanda merhem için beklerken varsa devit, kabuğuna bir iki damla damlatıp yayarak yedir. Merhem süresi bitene kadar dursun. Sonra silersin.

derisi sertleşmiş. eskisi kadar yumuşak değil

kurumaya başlamış. alttan yeni deri oluşuyor. üstteki açılmaya başlar yavaş yavaş.

Bengü durumu nedir? Fazla ilgilenemedim ama merak ediyorum. İltihap kurudu mu tamamen?

evet. tamamen kurumuş gibi.hiç belli olmuyor. krem sürmedim o yüzden. dikkatli bakıldığında sadece biraz derisi gözüküyor. çok sağolun.arkadaşımda akvaaryum kurmaya başladı. akvaryumu tamamlandığında geri vereceğim

pomada gerek yok ama arada kontrol et. o kuru deri çıkabilir gibi mi ? değilse de zamanla açılır. zarar vermeden alırsın. o iltihabın patlaması çok iyi oldu. yoksa iş uzayacaktı. hayvan kurtardı artık. seni de tebrik ederim. hayvan ile ilgilendiğin için. hadi geçmiş olsun.

arkadaşına bakımdaki konuyu okut. gerekli malzemeler, yemler ve uygun ölçüdeki akvaryum hakkında bilgilensin. bu sefer bilinçli şekilde bakar inşallah diye umuyorum.

hareket etti çok. tam çekemedim

mailto:/Dlm67m.jpg
mailto:/22qNJd.jpg

evet. akvaryumu kurmadn geri vermicemi söyledim zaten.tekrardan çok teşekkür ederim:)

Cem abi tebrik etmis bende hayvan adina tesekkur edeyim :)

Bengü, tebrikler ve geçmiş olsun. Cem sağ olsun iyi ilgilendi.

Geri