Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

benim haytalara diyet

Ramazan'da tutmayacak,haftada 1 tutacak =))) Aynen Cem'in dediklerini ver,yesillige de alissin.

Cvp: benim haytalara diyet

anladım maksat müslüman oldukları belli olsun :)

dayanamıyom ama yinede obez olmuş iki tanesi zayıflasınlar diye haftada bir yem veriyorum

haftada bir versem olur mu?yemi çünkü fıstık ve rainbow hala obez fıstıkda ilerleme var yani zayıflama konusunda ama rainbowda bir gelişme yok :(

Hayir zaten obezlikte ac gun uygulamasini keseriz esasinda hergun yem veririz ama normal porsiyonunun yarisindan biraz fazla veririz, hergun yem vermemiz metabolizmasini hizlandiracagi icin zayiflamasina yardimci olur.

aç gün vücut gıda almadığı için yediği yemi depolama meyili gösterir. bu da obezliği artırır. onun için her gün yem vermek gerek ama normal öğünden biraz daha az. yalnız kurutulmuş yemi keseriz ve 2 günde bir kabuğunun yarısı kadar yeşillik veririz. hayvan tam doymadığı için yiyecek bulma amaçlı akvaryumda dolanıp durur bu hareketler hayvanı zayıflatır.

abi ben sabah öğle akşam veriyrdum sonra obez oldular işte yeşillik veriyordum haftanın bir günü balık veriyordum haftanın bir günü pazar günleri kuru karides ve ayda bir haşlanmış yumurta veriyordum beyazını sarınıs kabuğunu bile yiyorlardı şimdi hayvansal gıda olarak yem veriyom onun dışında karidesi balığ ve yumurtayı kestim..

Öğünü tek yap. Sadece küçük olana 2 öğün yap. Ayrı bir yerde yemle diğerleri görmesin.

abi tek öğün yaptım zaten dediğin gibi ilk konuştuğumuz zman ama küçükde şöyle bir sıkıntı var başka kapta yem yemiyor denedim kaç gün boyunca ağzını bile sürmüyor..?

Ben ac gunu obezite icin de saniyordum. Surekli yiyip sismanlamamak gibi ama demekki yalniz sindrimi dinlendirmek icinmis.

Sende cok hayvan oldugu icin elinle sette cekmen mumkun degil yani mecburen en kucuk olana da tek ogun yapacaksin.

tmm öyle yapıyorum ama benim anlamadığım bu hayvan nasıl obez oldu ötekilerden yem kalmıyor diye üzülürken ben?

Bu hayvanlarin yuzebilecegi yer yok yani yediklerini yaga ceviriyorlar fakat yakamiyorlar...

alisarp mayıstan itibaren yakarlar abisi sen merak etme maratona hazırlayacam ben onları balkonda hergün :)

aynı insanlardaki gibi vücut yeterli gıdayı almaz ise kendini ona göre ayarlayıp geleni direk yağ olarak depolar. hayvanı köşeye çekip ayrı olarak verebilirsin ama ısırmalar olacaktır. eline saldırabilirler.

abi ben kaç kez ısırıyorlar ya fitreyi deviriyorlar düzeltiyorum o sıra bir ısırık elime sonra ısıtıcıyı düzelt yine bir ısırık hep ısırığa maruz kalıyorum :(

elden beslemede yeme değil ele odaklandıkları için yem alacakları ümidiyle ısırırlar.

abi elimi yem sanıyorlar :)sen akvaryuma uzat elini hemen kaparlar valla :)

Geri