Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

bizimkilerin hastalıkları

Yine bir sorunum var.Karadutta yemi elimle kuru alanda veriyorum yemi ıslatmadan hemen yutuveriyor.Suya bırakınca yemi,bu seferde kollarını hızlı çırptıkları için yemi yakalayamıyorlar.Bu ıslatmadan yemesi soruna neden olur mu?

Kuru alanda yem yiyemezler genelde, muhtemelen yine suya inip ıslatıp yutuyordur yemi. Kendi istese bile yani kuru alanda yutabailceğini sanmıyorum suyla ıslatmadan.

benim kaplumbağam yine hasta olmuş galiba bir haftadır yem yemiyormuş kuru analda daha sık duruyormuş alt kabuk pembeleşmesi çok yokmuş galiba görmeden nesi var bilmiyorum ama yine yem yememesi beni çok üzüyor nesi olabilir ne yapabilirler acaba ??

Üşütmüş olabilir, ısıtıcınız vardı di mi? Suyunu sıcak tutup hava akımlarından korumak iyi olur, bir veterinerin görme imkanı varsa daha da iyi olur. Üşütme durumu bir süredir sürüyorsa antibiyotik tedavisi de gerekebilir.

Bende öyle tahmin etmiştin ısıtıcı var ısısını biraz daha yükseltmişler ve antibiyotik kullanıyorlar inşallah bir an önce iyileşir ): teşekkür ederim..

kapluşlarımın şuana dek olduğu hastalıklar:
Boyundaki şişlik √
obez √
alt kabuk pembeleşmesi√
mineral birikmesi √
Kabuk değişimi x
(bici'nin kabuğundaki beyazlıkların 2'si kenar kısmında 2'side yarıya kadar çıkmış ama bir atamadı kabuğunu :( )

maşallah tossun gibiler :) çok sağlıklı duruyorlar nazar değmesin ..

Geri