Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Cahide Bübü Foto Arşiv

kubrabekmez

SKF Delisi
mailto:/img19/6681/bb0021v.jpg
By cahide05

mailto:/img16/647/bb0030.jpg
By cahide05

mailto:/img18/111/bb0015.jpg
By cahide05

mailto:/img21/1492/bb0013.jpg
By cahide05

mailto:/img106/3434/bb0026.jpg
By cahide05

mailto:/img26/4691/bb0022.jpg
By cahide05

mailto:/img18/2669/61048502.jpg
By cahide05

mailto:/img7/3103/bb0018.jpg
By cahide05

mailto:/img22/1663/bb0011000.jpg
By cahide05

Kabuğundakiler kireç kalıntısıdır...

Fotoğrafların devamı gelecektir...

bayağ büyümüş sizin ufaklık :) diğer fotoğrafları da bekliyoruz.. paylaşım için teşekkürler

Maaşallah bu ne hızlı büyüme. Sağlığı daim olsun Cahide Bübü'nün.

Maşşallah...Yemelik yemelik bunlar yaa,fıstığa çok selam söyle annesi :)

-Aslında sanıldığı kadar da büyümedi bazen her gün boyunu ölçtüğüm oluyor... 7ye dokundu dokunacak ama ben istiyorum ki 10 cm olsun... Uzun zaman oldu, taaa Temmuz 22'den beri benimle... Bazıları var benden sonra almış ama 7-8 cm... Hemen komplekse kapılıyorum acaba çok mu kötü bakıyorum diye... Diğer fotoğraflar gelecek yakında Zekeriya Bey ve Cihan.
-Darısı başına Özlem abla, büyüsünler bıcırıklarınız da resimlerini bol bol ekleyin...
- Söyledim, dedi ki "Ecem abla'yı öptüm anne!"

*** Bu arada akvaryumumun yeni dekorunu beğendiniz mi? Eskiden akvaryum yoktu, akvaryumu ilk aldığımda 5 cm civarlarında su vardı, ısıtıcım eğikti ve filtremiz yoktu... Sonra bulduğum bir tahta nkitabımsı bir şeyi kuru alşan yaptım, hem yyer kapları hem dayanıksızdı hem de alt kısımlar karanlık oldu... Sonra cd kabı dervri..Onu da beğenmedim... Sürekli Cahide Bübü annesinin kızmalarına kulak asmadan vantuz düşürdü, cd kabı bir gün düşecek diye korktum... En sonunda taş almaya karar verdim... Dershane çıkışıydı, sırtımda kocaman çantam... Gittim taş seçmekteyim... Ellerim toz toprak oldu... Şununla şu olmaz, bunların boyu küçük, bu üstünden düşer, bu sığmaz derken... En sonunda bu lav taşlarını beğenip aldım ama asıl zor kısım bunldan sonra başlıyordu.. Ev Eskişehir'in en tanınmış en ünlü mekânında merkezde olunca, elimde taş poşedi eve yürümek bir hayli zor ve gülünç oldu... Ta ki babamla karşılaşana kadar... Sonra verdim ona taşıttım taşları... :D Şu an taşlarımdan mutluyum, doğal bir görünüm veriyor, estetik olarak da, rahat üstelik... çıkarken zorluk olmuyor üstüne... cd kabı devrinde su seviyesi düştüğü an çıkacam diye tepiniyordu yavrucak, ben elimle koyuyordum oraya... şimdi böyle bir sorunumuz da kalmadı... Akvaryum az daha büyük olsa daha süper olacak yüzme alanı falan... Dipte Cahide'nin biricik aşkı köpekbalığı var... Deniz kabukları ve renkli taşlar...Bir adet mercan... LAv taşının kenarına eski uzun salkım salkım ağacımı sıkıştırdım ve eski küçük boy ağacımın dallarını koparıp taş oyuklarına aralkara sıkıştırdım sanki taştanot çıkmış gibi oldu... Bir kaç parça da suyun üzerinde serbest dolanıyor... Bir de tenis topumuz var... Ara ara gelip topu akvaryumun bir köşesinden bir köşesine atıp sonra geri döndürmeye uğraşıyor... :D

*** Şu aralar babaanneme duygu sömürüsü yapmaya uğraşmaktayım... Yem çok az kaldı... Kalanın da yarısını boşalttım karideslerin arasına, dibi görünecek düzeye geldi kutu... Kutuyu gezdiriyorum evde "Açım ben, açım" diye diye... KApluşumun o güzel hafif pörtlek gözlerindeki tatlı mı tatlı bakışı ğırıl pırıl bakışı, güler gibiağzını, pat verisşini, evde üzerimize tırmanıp da koltuğa çıkışını anlatoıyorum ki etkileyebileyim de yem alabileyim diye... :D

maşallah :) keyfi yerinde senin ufaklığın anlaşılan.. yeni dizayn güzel olmuş gerçekten.. benim ilk 30litrelik akvaryumumu hatırlattı bana.. hatta resmini bulursam da ekleyeyim.. işte burda :) ilk kuru alanım da seninki gibiydi benim de.. daha sonra akvaryumu büyüttüm zaten asma kat olayına geçtim ama artık kaplumbağaları taşımıyor vantuzlar :D 2-3 günde bir eğiliyor asma kat düzeltiyorum yeniden yeni vantuz alıyorum..

mailto:/img5/7426/71723633.jpg

evet şimdilik tek sorun yakında akvaryumun ufak gelebilmesi gibi görünüyor.. yeni resimleri de bekliyoruz :) emeklerine sağlık cahideyle uzun mutlu yıllar size :) aç kalmasın yavrucak acındır biraz da :D

:D Ever, durmadan bıkmadan usanmadan acındırıp duygu sömürüsü yapmaya niyetliyim... :D Bence senin şimdiki akvaryum çok büyük, sen de taş koy dah arahat... En azından su seviyesi düşünce trahat oluyor bir de kapluşun oluşturacağı depğremden, sarsıntıdan etkilenmiyor... :D

evet ama benim taş değil kaya bulmam lazım :) oraya uygun düz yüzeyli, fazla sivri kenarlı olmayan bir taş bulmam da zor şimdilik.. akvaryumcularda da olmuyo fazla büyük genelde.. birden fazla taş koyarsamda benimkiler rahat durmaz devirir kesin korkum o.. mango kökü gördüm geçen onu düşünüyorum ama onları da iyi seçmek gerekiyor düzgün geniş kök bulmak mesele.. suyu da yumuşatıyor ama sarı renk veriyor işte suya görünüş açısından pek hoş olmuyor o da.. bakalım eğer bir değişiklik yaparsam mutlaka yeni resimler eklerim.. öneri için teşekkürler :)

Of ben de istemez miyim ki bir tanecik taş alsam boyu da yetse düzgün de bir şey olsa... Ama olmuyor niye geirmez kimse kocaman taşş... Eee tabi onlar da bilmiyor ki paladaryum nedir? Açıkta kalacak bir taş lazım bilmezler.... Mangolar da çokkk pahalı....

Maşallah her şey tıkırında gidiyor. Boşuna komplekse girmeyin siz gayet iyi bakıyorsunuz, boyu da gayet normal. Cd kapaklarına güvenebilirsiniz ayrıca bende üç tane var cd kapağında gayet sağlamlar :)

sorduğum yer iyi bir akvaryumcuydu.. kökler de ufak sayılmazdı hani yaklaşık 20-25 cm falandı tanesi.. kök başına 10tl dedi adam.. 3-4 kökle kurabilceğimi sanıyorum iyi bir kuru alan işte yaklaşık 40tl tutar hepsi.. biraz masrafı oluyor yani ama en azından doğal bir görünüm verir.. bir de onları akvaryuma yerleştirerek düzgün bir kuru alan yapabilmek zor olan.. bakalım ilerde belki denerim..

Cihan bence o suyu sarartma konusu ve kapladıkları yerleri göz önünde bulundurursak ve de 40 TL ile yapılabilecek pleksi ya da cam kuru alanları düşünürsek mango kökleri pek ideal değil benim fikrimce

açıkçası pek uğraşmak istemiyorum silikonla falan.. cam olursa eğim verme de sorun olcak benimkilere dayancağını da sanmıyorum.. şimdikinde tek sorun sürekli vantuzları yenileyip kuru alanı 3-4 günde bir tekrar düzeltmek.. ağırlıklarına kolay kolay dayanamıyor kayıyor kuru alan vantuzlar alıştıkça.. akrilik levha da ağır olunca tabi.. bakalım şimdilik değiştircek zamanım yok tam vizelerin arefesinde ama ilerde mangoyu deneyebilirim.. tüm bunların yanında suyu da yumuşatıyor en azından orası iyi :)

Camlar dayanmaz... Su seviyesi inince kapluş çıkmakta zolanıyor ve aragorn ile arwen çok kocamanlar acayip derecede... :Onlara cam dayanmaz gibime geliyor... Bizim büdükler gibi değil o ikili

teşekkürler yorum için :) seninki de yakında yetişir onlara bu gidişle.. camdan ben de korkuyorum ya bir de kırılır falan düşer sorun olur.. ben en iyisi şimdilik bir kaç vantuzla daha takviye yapayım kuru alana :)

Ben cd kabı düşer diye bile korkarken senin camın düşmesinden korkman gayet doğal kardeşçiğim... :)

cd kapaklarını silikonlayınca düşmez diye düşünüyorum camlara da küçük parçalarla alttan üsten destek verilmeli tabiki de

Lenin' Alıntı:
cahide' Alıntı:
Bazıları var benden sonra almış ama 7-8 cm... Hemen komplekse kapılıyorum

hahah ben :cool: :D bilsem kötü hissediceğini söylemezdim bişey :p

Sözün sahibi hemen de anlıyor kendisinden bahsedildiğini... :D Sahi ya sen nasıl bu kadar kocaman ettin onları ki? Ne yedirdin, ne yaptın mutasyona mı uğrattın, spor, basketbol, haaaa! :D :D :D

Geri