Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çam Sakızı Çoban Akvaryumu :) :)

Pembeleşme ileri akciğer enfeksiyon belirtisidir.
Eğer böyle bir hastalık yoksa birşeyi olacağını zannetmiyorum.
Kaplumbağanızın fotoğrafını koyma şansınız var mı?
Yaralarla ilgili öneriler gelebilir.

dostlar sagolsun :) kaplumbağanın kuru alan bakımını yaptım,şimdi kuru alan zararsız.hertarafını halıkaydırmazla kapladım..kapluşa zarar veremeyecek artık..ve kapluşun karnının fotoğraflarını çektim ve normal üstten fotoğrafını çektim birazdan koyacagım resimleri..

mailto:/2011/4/29/12007.jpg,

mailto:/2011/4/29/12049.jpg

mailto:/2011/4/29/12030.jpg

Yaralar çok kötü duruyor :(
Eczanelerde satılan dezenfektan ilaçlardan alıp kullanabilirsiniz.
Yazda geliyor.Bol bol güneşlendirin yaraların iyileşme sürecini iyileştirir.
Umarım enfeksiyon kapmadan yaralar kapanır :(

pembeleşme var mı? akciğer enfeksiyonu filan ?
alacağım ilacın adı nedir ? yarın alayım hemen.

mailto:/?urun-8657-Azoo-Anti-Bacteria-Treater-Kaplumbaga-Bakteri-Kulturu-20-ml.html
Sürüngenler için satılan bu tarz ürünler mevcut.Alıp kullanmanızın belki faydası olur.

Çok belirgin bir pembeleşme var alt kabukta.
Her hangi bir hastalık belirtisi var mı?
Ya da bundan önce kaplumbağanız bir hastalık geçirdi mi?
Kabuk altında pembeleşme çok kolay geçmiyor.Daha önce geçirdiği bir hastalığın izleri olabilir.
Ama imkanınız varsa sizin kaplumbağanızın bir veteriner kontrolünden geçmesi şart.

Çam Sakızı Çoban Akvaryumu :) :)

Arkadaşlar Meraba :) sınavlar bitti,artık kapluşumla daha çok ilgilenmek istiyorum buyüzden,bazı girişimlerim olacak,yemi ve karidesinden başlamak istiyorum,şimdi ben yem olarak tetra reptomin kullanıyorum petshopta küçün boy oldugu için 2-3 haftada bitiyor,bende dedim aynısının büyügünü internetten alıyım,5 katı büyüklügünde buldum 500 ml 110 gr ...
ama karidesinden memnun degilim,çok seviyor ama suya inanılmaz rengini veriyor karides,oyüzden onunda büyügünden dogal kurutulmus renk vermeyen karides alıcam,karides konusunda oneriniz ne olur ? ne yapayım sizce, ve bunların yanında kapluşa ek olarak hoşuna gidebilicek ne werebilirim ??? Aklıma gelen sorular bunlar şimdilik.
teşekkürler..

Cvp: Çam Sakızı Çoban Akvaryumu :) :)

Ben söylediğiniz şekilde büyük karideslerden hiç kullanmadım kapluşlara, genel olarak ek verilebilecek şeyler kapluşlara özel olmayacağı için ara sıra verilmeli bence. Mesela kedi maması bonnie markalı olandan arasıra veriyorum ben. Yaz aylarında yine küçüklüklerinden beri üzüme bayılırlar benimkiler. Evde kuru fasulye mercimek yetiştirip verebilirsiniz ne kadar severler bilmiyorum ama :) Haşlanmış tavuk eti, balık eti yine severek yiyecekleri besinler.

Cvp: Çam Sakızı Çoban Akvaryumu :) :)

tamam yardımcı olduğunuz için teşekkürler,bende maması bittiğide ekmek içi veriyordum :)) çok seviyor :))

Geri