Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Çam Sakızı Çoban Akvaryumu :) :)

evet su buhar yapıyor bu yüzden de eksilmeye neden oluyor.. çözümü nedir bende bilmiyorum :)

hmm demekki akvaryumun yalıtımıyla alakası yokmuş :)

bende köpük var akvaryumun üstünü kapatacak kadar onu koyarm olmazsa,

yeni aldığım kaplumbağayı 2 gün önce kaybettim :(( sabah kalktım suyun üstünde ölmüş vaziyette gördüm :( neden oldu anlamadım ayağında kahverengi bişey vardı ve gözleri rengi değişmişti,sürekli uyuyodu,yemek yemiyodu bu yüzden olabilir mi ?

diğeri çok sağlıklı hızlıca büyüyor,onda sadece kücük bir sorun var kabuğunun ucunda beyaz bir yara gbi birşey var,bu nedir acaba ?

ve yeni kaplumbağa alırken nelere dikkat etmeliyim ? lütfen yardımcı olun,

Edit vamp_betl:'w' harfini kullanmaktan vazgeçin.

Bence yeni kaplumbağa almayın. Belli ki yeni aldığınız kapluş petshopta ya da petshopa gelirken hastalanmış. Biz alıyoruz diye yerine yenileri geliyor. Hem sizin için de travma. Başınız sağolsun bu arada. Diğer kapluşunuzun kabuğundaki beyazlık nasıl birşey soyuluyor mu kokuyor mu? Kireç kalıntısı gibi mi? Hastalık sağlıkta kaplumbağalarda mantar konusuna bir bakarsanız yararı olacaktır. Geçmiş olsun.

hmm dogru soluyosunuz ama diger kaplus yalniz cani sıkılır :( :( ne yapsam :( ygs den dolayi pek vakitde bulamiyorum ilgilenmeye, diger kaplusun kabugundaki kirec gibi kosede zaten, fotografini koyarim..

Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

ne yapayım arkadaşlar lütfen akıl verin?
şimdi böyle kapluşum yalnız kaldı :( canı sıkılıyodur, yeni bitane alcam büyük ihtimal,saglıklı almam gerek.neyapayım ?

batubozo' Alıntı:
ne yapayım arkadaşlar lütfen akıl verin?
şimdi böyle kapluşum yalnız kaldı :( canı sıkılıyodur, yeni bitane alcam büyük ihtimal,saglıklı almam gerek.neyapayım ?

Kaplumbağanın sıkıldığını düşünmüyorum.Pakize'm 5 yıldır tek başına yaşıyor ve gayet mutlu bir kaplumbağa :)
Tek kaplumbağa olması, büyüyünce işinizi kolaylaştıracaktır.Temizlik ve kaplumbağaya ayıracağınız yer bakımından.Bence yeni bir kaplumbağa almanıza gerek yok.

kaplumbağa bir sürü hayvanı değildir ki yalnız da yaşayabilir.eğer illaki alacaksanız pet shop a gittiğinizde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.kırmızı yanaklı alacaksanız yanaklarının rengi canlı olsun.gözlerinin kapalı olmadığına ve hareketli olmasına dikkat edin.ama bence çok küçük bir kaplumbağa da almayın derim ben.hem bakımı büyüklere göre daha zor hem de daha kolay hastalanıyorlar.

arkadaşlar iyi aksamlar,benim paludaryumun su yüzeyi tükürüklü gibi böyle,üstü köpüklü oluyor ne yapmam gerek ,?
Edit vamp_betl:Lütfen Türkçemize özen gösterelim.

Filtreyi temizleyip tekrar çalıştırın. Filtreyle ilgili bir problem olabilir.

iyi aksamlar arkadaslar,1-2 sorum olacak,nezamandir soracaktim,unutuyorum..
benim su isitici calisirken,isiticisi devreye girerken cok gicik ses cikariyor ve bu baya suruyor,bunun yuzunden cogu kez yatamiyorumm.. filtrede cakil taslarina deyince ses yapiyor ama onu hallettim..su isitici neden ses yapio dersiniz ???
ve birsey farkettim su isininca suyun ustunde tukuruk gibi hava baloncuklari olusuyor,su sogukken bu sorun yok neden acaba?

Isıtıcının ses çıkardığını ilk defa duydum açıkçası.Belki kullandığınız marka ile alakalıdır.
O köpükler benim akvaryumda da oluyor ara ara.Galiba filtrenin içi dolunca oluşuyorlar.

hmm valla oluyor,bende anlamadim,zaten su ygs sinavi gecsin yenilicem filtreyide isiticiyida :)) ...

İyi akşamlar .. ben daha önce söylemiştim filtreyi ve ısıtıcıyı değişeceğimi,bugün gittim ama halledemedim..yarın tekrar gidicem,şimdi araştırıyorumda sobo akvaryum filtresi 1000F var bu nasıl sizce,bendeki şuanda sobo 320 F bunun gücü az diye değiştiriyorum..ısıtıcıda var ama oda ses cıkarıyor.gerçi ısıtıcılar çok pahalı nedense..aynısıyla değişicem büyük ihtimal,sizin ısıtıcı tavsiyeniz nedir ? ve ısıtıcı sıcaklığı 28 dereceydi,buda çok sıcak gibi.. yeni aldgm ısıtıcıda 25 derece yapiyimi sıcaklığını ? sorun olmaz dmi ?

Kaplumbağaların yaşamak için ideal sıcaklığı 28 derecedir.Altına düşen su sıcaklığı kaplumbağalar için soğuk olacaktır.
Ben filtre olarak akvaryum kapasitenizin daha üstünde bir filtre almanızı öneririm.Temizlik açısında büyük yardımı olacağını düşünüyorum.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=239&urn=9539
mailto:/urun_detay.aspx?kat=239&urn=9551
Bu linklerde ki filtreleri tavsiye edebilirim.
Isıtıcı olarak da sera nın mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=4541 önerebilirim.
Fiyat olarak daha uygun ise mailto:/urun_detay.aspx?kat=243&urn=4685 önerebilirim.

hmm tamam..verdiğiniz linklerdeki ürünlere baktm inceledim..güzel ama ben ısıtıcı ve filtreyi ilk aldıgım yerden almalıyım ordada.sobo 1000F filtre olarak oda güzel..ısıtıcıda alsammı almasammı karar veremedim..

Geri