Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

cilt soyulmasi

Cvp: cilt soyulmasi

bende düşürdüm süreyi, özellikle aç günlerde erken yatıp enerjilerini koruyorlar.

Floresanı her gün kullanmıyor musunuz? Bence yanmasa daha erken yatabilirler. Benimkiler akşam oldumu yavaştan uyuyor.

ben 19:30'a kadar ısıtmayı 21:00'e kadar florasanı yakıyorum.

Yakında 20:00 ye kadar çekersin. Yoğun dalgıç lamba baskım devam edecek :) gerçi yazın uygun. Nasılsa şu anki dalgıç saatinde hava ancak kararacak.

Aynu cem abi gibi, sabahta 7 den geriye cekilebilir mi sizce ?

Pardon bende isitma 19 da kapaniyor

Neyi 07:00 den geriye çekeceksin Ali Sarp. Isıtma lambası mı? Eğer bu ise bence çekme. Sabahın köründe çıkmasınlar kuru alana. Doğada da sabah serin.

sabahı erkene almaya gerek yok 07:00 uygun. çünkü alt saatler dış ortamın en soğuk olduğu saatler kuru alana çıkarken üşüyebilirler. ama hayvan bütün gece kuru alanda gece lambası altında uyuyor ise ısıtmayı erken saatte açmak iyi olur gücü ve ısısı fazladır.

Bende hayvanlar 5 te falan uyaniyor dedigin gibi abi ondan dedim belki kucuklerde yaparim onlarda gece icin isitmada acik

Isitici sorun degil. Akvaryumda derece ve suyu sabit tutan bi cihazim var. Su suanda 26 derece. Ayrica isigi kapatinca tasa cikmadilar. Bende demin actim ve suan amoulun altindalar isiniyolar. Su 26 derece. Kurulandiklari dinlendikleri tasin en ust kisminida ampulum baya isiyo zaten tam orda aksesuarimda akvaryumun camini isitiyo. Bence sorun yok. Insanlar nasil bakio benimkiler onlara gore yine iyi dimi

Cok anlayamadim yazdiklarinizi yalniz zaten bu saatte kuru alanda olmayip uyuyor olmali siz lambayi 7-19:30 arasi yakin
Acik soylemek gerekirse bakim sartlariniz duzelmeli biraz

Küçükler gece kuru alanda uyuyorsa erken yak ama uyumuyorsa sabah erken yakma.
Bu arada aldığım ampulün 60 w olanı kuru alanı 20 cm mesafeden 42 derece yaptı Ali Sarp. Bize ancak 40 w olan uyar. Bunun 100 w olanını tepeye taksan odayı ısıtırsın :)

Kuru alanda olmayip mi. E zaten orda uyuyo benimkiler. O tasarruflu lamba dedigim ısıyı ve ışığı veriyo. Tam altindada tasin yuksrk yeri yer aliyo ve her ikiside oraya cikip orda uyuyo. Arkadasindada aksesuar var o da ısı yayiyo cama oraya yaslanip uyuyolar. Dun ışığı hemen kapattigimda tasa cikmadilar suda yuzduler ama actigimda ise direk tasin yuksek yerine cikip ısınmaya başladılar

Ali Sarp a yazmıştım Hasan. Isıtma lambasını sabit 07:00-19:00 yanık şekilde uygula. Gece kuru alanda uyumuyorlarsa ilave lamba yakmaya gerek olmuyor. Gecede kuru alanda uyuyan varsa ona uygun lamba kullanıyoruz zaten.

Gece zaten tasta olmamlilar dedigim gibi gece suda uyur bu hayvanlar

Neyse ben kapatmim yaa kuru yere cikiyolar çünkü ve simdilik tek ısı kaynagi o lamba ve onun altında duruyolar. Kapatirsam usurler. Teşekkür ederim herkese

Gece orada duruyorlarsa tabiki ısı kaynağı gerekir. Ama bu gündüz lambası olmamalı. Uyku sorunu çekerler ve gün döngüleri karışır. Buda hastalanmalarına sebep olur. Ancak tabiki ısı olmazsa da üşürler. Bu sebeple fazla ışık vermeyen ama ısı sağlayan gece ampulleri vardır.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=8037&ad=exo-terra-night-glo-neodymium-moonlight-lamp-50-watt

Bu fiyat olarak fazladır ve çabuk arıza yapan bir ampuldür. Bulunursa 40 w mavi gece lambası aynı işi görür. Yada başka seçenek seramik ısıtıcı takmaktır.

Tamam geceleri kapatcam. Arkadaki ısı veren aksesuar var camı ısıtıyor oraya yaslanirdi eskiden onlar geceleri cikarlarsada onla idare etsinler. Hem los isik verir az bisi hemde ısı cok isi vermesede veriyo cami baya isitiyo

Senin o ilginç aksesuarı hatırlıyorum. Loş ışık vermesi sorun değil.

Hayvanlar zaten isik surekli ayni saatte kapaninca duzene alisirlar ve kuru alana cikmayi birakirlar

Anladim lamba bide cok yakindi kapluslarima kuru alandayken kafalari her an degebilir diye biraz yukselttim bugun. Su da 27 derece. Ya napim elimden gelen bunlar bundan iyisi can Sağlığı. En azindan arkadasimdayken durduklari ölüm kabindan onlari kurtardim :)

Geri