Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dip çekim hortumu

zgzoid

Altın 2 Üye
Merhaba, juen petten tavsiye edeceğiniz bir ürün linki verir misiniz?

Cvp: Dip çekim hortumu

ben bunu kullanıyorum. gayet güzel.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=291&urn=11894

mailto:/urun_detay.aspx?kat=291&urn=3523
mailto:/urun_detay.aspx?kat=291&urn=3522

Bende yukarıdakilerden biri var, çok memnunum. Alttaki jbl olanda aynı mantıkla çalışıyor.
mailto:/urun_detay.aspx?kat=291&urn=11894

Kullanımları;
http://www.youtube.com/watch?v=bVXT--nHaek
http://www.youtube.com/watch?v=l4_az4Yw4Ns

Emre Bey, hortum ucunda çakıllar için süzgeç var sanırım. Büyük pislikleri engellemez mi?

süzgeci çıkartabiliyosun istersen. zeten kaplumbanın kakası hemen parçalanıyor, çıkartmasanda çeker

Süzgeç var doğru, ancak tetra da çıkarılabilir değil, kırmak gerekir. Bende iri dışkı olmadığı için sorun olmuyor. Onlara denk gelirsem kepçe ile alıyorum.

pilli almada pompalı herhangi biri olur. yalnız su derinliğine göre emen kısmın çanağı uzun veya kısa oluyor.

Siz hangisini tavsiye edersiniz Cem Bey? Dışkılar büyük oluyor bazen.

ben eğer yememişlerse önce dışkıların büyük olanlarını kepçeyle alıyorum. sonrada elde basmalı pompa ile ucunu kum içinde gezdirip kovaya alıyorum. ben öyle marka seçimi yapmadım petshoptan aldım bir tane hepsi üç aşağı beş yukarı emsal belkide aynı fabrikadan değişik etiketle çıkıyor.

Dip sifonu çok abartılacak bir ürün değil, bahçe hortumunun ucuna bir pet şişeyi ortadan ikiye kestikten sonra yapıştırın, piyasadaki çoğu caf caflı ürüne göre daha iyi randıman alırsınız.

Merhaba, epeydir dış filtre temizliği yapmıyorum.Güncel bir sıralama tekrar yaparsanız memnun olurum.Alttan üste doğru yazabilirsiniz.3 katlı Jebo filtrem var.

kullandığın malzemeler neler onları yazarsan atılacak yıkanacak konacakları söyleriz.

En son yeşil sünger,elyaf,lav taşı ve zeolit koymuştum.

elyaflar çöpe diğer ürünleri yıka. mümkünse dinlenmiş su ile yıka musluk suyundaki klor bakteri oluşumunu geciktirir. sıcak su kullanma. yıkama işlemi bitince

en alta seramik sünger
orta kata elyaf zeolit elyaf
üst kata elyaf lav taşı elyaf

her sepette boşluk kalmayacak biçimde elyaf olsun elyafı ıslatıp öyle koy o zaman incelir, boşluğu yeni elyaf ekleyerek kaparsın.

Başka bir malzeme koymaye gerek var mı Cem Bey?

Cem in yazdıkları yeterli ve uygun dizilim Mesut. Kolay gelsin.

zeolit bir sonraki değişimde yenilenecek. bakteri açısından lav subtrat gerekli ama zeolitin önemi tartışılmaz.

Cem Bey, elimde yeşil sünger var kullanmayayım mı? Lav taşı da mı yıkanacak?

Yeşil süngeri neden kullanmayacaksın, bence yıkayıp kullanabilirsin.

Lav taşını kesinlikle akvaryum suyu ile yıkamalısın. Aslında elinde varsa yarısını atıp yeni torba ile yarım ölçü yeni lav kullanabilirsin. Bir sonrakindede bu sefer koyduğunu akvaryum suyu ile yıkayıp bu sefer kalan eskiyi değişebilirsin. Bu en uygun değişim.

Geri