Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Dobim

Hafif plaka parçaları kalmış. Ara çizgiler genişlemiş bu büyüdüğüne işaret. Büyüyen hayvan hasta değildir. Gözlerde iyi gözüküyor.
Kabugu iç n daha saglıklı için ne yapmalıyım çok soru sordum ama hani mantarı engellemel kabugu daha saglıklı olsun diye ne önerirsiniz

Hayvan ufak sadece ısıtma lambası yeterli olur. Kabuğu kurutarak biolojik oluşumların yaşayacağı ortam bırakmaz.

Mantar iyi sterilize edilmemiş bir ürün konduğunda bulaşır.

Hayvan yemlerden ihtiyacı olan mineral ve vitamini alır.

Hayvan ufak sadece ısıtma lambası yeterli olur. Kabuğu kurutarak biolojik oluşumların yaşayacağı ortam bırakmaz.

Mantar iyi sterilize edilmemiş bir ürün konduğunda bulaşır.

Hayvan yemlerden ihtiyacı olan mineral ve vitamini alır.
En iyi yem hangisidir 🙈

Hayvanın şu an kabuk boyu kaç cm?

Elinizdeki yemler ne marka?

Hayvanın durumu nasıl şuan?

Tedaviye devam ediyor musunuz?

Evet ediyorum mama yemiyor gibi ama ayrı kaba alınca fena durmuyor yerinde suya giriyor tutuyor eliyle adasını sonra çıkıyor adaya kurutuyor kendini cevreye duyarlı anlamadım ki attıgımı yemiyor ama sonra dipte mama kırıntıları görüyorum boynumun iç tarafı beyaz mı olur bacak kabuk içi derisi keşke sizde olsaydı bilirdiniz en azından yemese ölürdü dimi şimdiye

Hayvana ağzını açtırabiliyor musunuz?

Eğer açtırabilirseniz çay kaşığında yemi sulu lapa yapıp ağzına boşaltın.
Bu hayvanlar tüküremez ama suda ağzını açıp yıkayabilir. Hayvanı 45 derece açıyla tutarak verin mümkünse yatay şekilde verin. Fazla dikleştirmeyin. Verdikten sonra içeri çekmezse çene altını parmağınızla okşayın. Yutkunma tetiklensin. Bir 5 dakika kuru yerde dursun sonra suya alın. Su içsin.

Ya da eczaneden ufak şırınga alın. 1 mg'lik. Buna sulu bulamaç yapıp çektirin. Ağzını bir şekilde açtırıp içine itin. Yavaşça basın. Bunu çok dikkatli yapın. Fazla basınçlı yaparsanız ciğerlerine kaçabilir. Bunu yaparken hayvanı yatay vaziyette tutacaksınız. Dik tutmayın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cem
Yok ruj sürer gibi yapıyprum dediklerinizi ama alt kabugu fırcalarken acıyor neye bakayım

Mesaj yarım kalmıştı yanlışlıkla göndermişim tekrardan düzenledim.

Bu hayvanlar tüküremez ama suda ağzını açıp yıkayabilir. Hayvanı 45 derece açıyla tutarak verin mümkünse yatay şekilde verin. Fazla dikleştirmeyin. Verdikten sonra içeri çekmezse çene altını parmağınızla okşayın. Yutkunma tetiklensin. Bir 5 dakika kuru yerde dursun sonra suya alın. Su içsin.

Ya da eczaneden ufak şırınga alın. 1 mg'lik. Buna sulu bulamaç yapıp çektirin. Ağzını bir şekilde açtırıp içine itin. Yavaşça basın. Bunu çok dikkatli yapın. Fazla basınçlı yaparsanız ciğerlerine kaçabilir. Bunu yaparken hayvanı yatay vaziyette tutacaksınız. Dik tutmayın.

Tövbe actıramadım sırınga ilr deneyeceğim uyuz ya ne yordu zilli😁 durumu bu şekilde

Ekli dosyalar

• 20240507_170056.jpg
    20240507_170056.jpg
    686.1 KB · Görüntüleme: 8
  • 20240507_170045.jpg
    20240507_170045.jpg
    625.1 KB · Görüntüleme: 8

Verdim mamayı agzını durdu kuru yerde sonra suya aldım agzından cıkardı parcaları yemek olanı sonra arkasından salya ds degil beyaz minik birşey cıkardı ince salya gibi anlata bildim umarım

Hayvan üşümüş altbağa rengi griye çalan pembe.

Siz akvaryum su ısıtıcı ve ısıtma lambası kullanmıyor musunuz?

Bunlar olmalı.

Yem olarak sera raffy I, tetra, tropical ve dajana markalardan birinin gammarusunu alın.

Stick yemde mineral yem olarak tropical biorept W yada tropical biorept supreme young yemi alın.

Normal stick yemde sera RaffyP, tetra reptomin baby yada omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın. Netten alacaksınız.

O yemi hiç duymadım.

Yemler gelene kadar haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.

Yemleri netten alın. Hem ucuz hem taze olur. Genelde atakan petshoptan alışveriş yapıyoruz ama akakçe ve cimri.com üzerinden bakın.

Bunlar olmalı.

Yem olarak sera raffy I, tetra, tropical ve dajana markalardan birinin gammarusunu alın.

Stick yemde mineral yem olarak tropical biorept W yada tropical biorept supreme young yemi alın.

Normal stick yemde sera RaffyP, tetra reptomin baby yada omega one juvenile turtle sticks yemlerinden birini alın. Netten alacaksınız.

O yemi hiç duymadım.

Yemler gelene kadar haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin.
Evet su ısıtıcı 28 derece lambayıda aldim ama işütmüştür daha önce bilmedigimden almamştım ısıtııcı şimdi denildigi gibi bu plarformda göz damlası ve agızdan vitmaine başladım antibiyotik filan varmı yapacagim

Evet su ısıtıcı 28 derece lambayıda aldim ama işütmüştür daha önce bilmedigimden almamştım ısıtııcı şimdi denildigi gibi bu plarformda göz damlası ve agızdan vitmaine başladım antibiyotik filan varmı yapacagim
Şimdi herşeyi tam
Lambayı geceye kadar açık bırakıyorum sonra gece yatarken kapatıyorum uhusun diye yoksa hel açıkmı kalmalı ben yavrumu üşütmezdim de burda anlayan biriyol göstersrydi veteriner anlamazmı ya kaçtane veteriner gezdirdim sordum ben birşeyi aldıysam hakkı ile bakılmasından yanayım bu platform daha yardımcı oldu ne yapayım söyleyin lütfen dobimi iyileştireyim

Bunlar olmalı.

O yemi hiç duymadım.

Gidip gece lambasıda aldım kırmızı gecede yakmalıymışım buradaki yazılanalara okuyarak aldım

Geri