Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Doğru bilinen yanlışlar

Cvp: Doğru bilinen yanlışlar

Çoğu şeyi yanlış biliyormuşum :(

Bilgiler çok yararlı teşekkürler :)

Çok teşekkürler faydalı bir paylaşım olmuş.

Gerçekten çok güzel bir paylaşım elinize sağlık

Ben 5 yıldır ısıtıcısız sadece filtreyle kaplumbağa bekliyorum belki de su ısısı hiç 28 derece olmadı ama sadece bir göz problemi geçirdim bazı arkadaşlar 28 olmadan yaşayamaz diyor

Gerekli ortam olmadığı için öyle deniliyor. Biz hayvan eziyet çekmesin diye doğasındaki ısı değerlerini simüle ediyoruz. Birçok hayvanın hasta olmasına ilk sebep budur. Evlerdeki ölümlerinde ilk sebebidir. Yani ısı sorunları. Hatta sadece düşük ısı değil sürekli ısı değişimleride hayvanın bünyesine zararlıdır. Isıtıcı ile sabitlenmeyip gece ve gündüz ısı farkları gibi.
Bir kaplumbağa uzmanı veteriner hekime giderseniz en doğru cevabı alırsınız. Erişkinler için 26 derece olmalıdır.

Biz hayvanlara ihtimallere göre ve üşümesine sebep olacak şekilde bakmıyoruz. Örneğin 20 hayvandan biri ısıtıcısız yaşıyorsa diğer 19 hayvan bir süre sonra hasta olup ölür. Hemde düşük ihtimal olan bu tarafı seçmek hayvan için üzücü bir durum.

Bilmiyorum ben bu şeyleri yeni duyuyorum UV lambası falan pet familya ve karidesler dışında yapay yem kullanmadım kıyma tavuk lahanayı seviyorlar repta vitaminler falan çok yabancı geldi bana ben kendimi bu konuda cahil gibi hissettim bu konuda oysaki bu işi severek yapıyorum

Aslında ben kendi halinde devam ederdim doğru bildiklerimi yaparak ama beni bu yerlere iten yeni aldığım bir kaplumbağanın 3 gündür yem yememek oldu ısıdandır dediler ölçtüm 20 derece diğerlerinde problem yok işte bu sorunu çözmek için baktım çok değişik şeyler gördüm. Valla çok güzel yiyorlar diğerleri ama lahanayı bilemiyorum XeuaHwaHero.

yeşillikte marul ve türevleri verilebilir. taze ürünler hayvanı yemden uzak tutabileceği gibi ihtiyacı olan mineral vitamin vb şeyleri yemlerden karşılarlar. 5 yıldır baktığına göre hayvan 15 civarı veya üstü olmalı. bu yaşta hayvanlar ot türevli yiyecek ve yemlerle beslenmelidir.

su ısısı mutlaka sabit olmalı bu sebeple ısıtıcı bu imkanı sağlar bunun yanında emre dediği gibi doğadaki ısıyı simüle etme dışında hayvanın metabolizmasının işlerliği için su ısısı belli bir seviyede olmalıdır.

Bu konuda gerekli bilgiler var mutlaka okumalisiniz
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Durust olacaksak hayvan 5 yildir eziyet cekiyor :(

Resimlerini atıyım hiç de eziyet çekiyor gibi görünmüyorlar :)

Geri